Sari la conținut
Forum Roportal
stiucarul

Dumnezeu exista

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca ar fi timpul sa recunosti, ca tot timpul de la moartea lui Isus incoace a existat o biserica adevarata si una falsa.

Nu crezi ca biserica adevarata, desi putin numeroasa, exista inca si va exista pana la sfarsit.

Asta amn recunoscut intotdeauna!

Ce ma mira este ca unii cred ca se apropie de biserica cea veche adica adevarata pe baza minciunilor falsei biserici!

Iar oricum orice biserica ar fi ...ea tot nu are nici o legatura cu Creatorul!

Singura legatura este in biserica denumita corpul omenesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta amn recunoscut intotdeauna!

Ce ma mira este ca unii cred ca se apropie de biserica cea veche adica adevarata pe baza minciunilor falsei biserici!

Iar oricum orice biserica ar fi ...ea tot nu are nici o legatura cu Creatorul!

Singura legatura este in biserica denumita corpul omenesc!

Sunt dispus sa aflu mai multe despre cunostinta pe care o ai. As vrea sa stiu daca aceasta cunostinta este a ta sau te-ai inspirat de undeva, poate poti sa ne indici si noua sursa.

Ai auzit cumva de Wolfang Schneider si www.bibelcenter.de ?? El este parca impotriva trinitatii si divinitatii lui Isus.

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt dispus sa aflu mai multe despre cunostinta pe care o ai. As vrea sa stiu daca aceasta cunostinta este a ta sau te-ai inspirat de undeva, poate poti sa ne indici si noua sursa.

Ai auzit cumva de Wolfang Schneider si www.bibelcenter.de ?? El este parca impotriva trinitatii si divinitatii lui Isus.

Evident ca nu este a mea... sursele sunt mai multe, eu coroborandu-le am ajuns sa ma conving de ele.

E greu sa iti dau o singura sursa ...dar promit ca voi incerca!

Nu am auzit de el dar voi accesa acum link-ul indicat!

 

Am citit ... dezamagire totala... aceasi placa stricata !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evident ca nu este a mea... sursele sunt mai multe, eu coroborandu-le am ajuns sa ma conving de ele.

E greu sa iti dau o singura sursa ...dar promit ca voi incerca!

Nu am auzit de el dar voi accesa acum link-ul indicat!

 

Am citit ... dezamagire totala... aceasi placa stricata !

Si totusi, exista vreun curent de gandire sau credinta, trecuta sau actuala, cu care te poti indentifica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi, exista vreun curent de gandire sau credinta, trecuta sau actuala, cu care te poti indentifica?

un om care este cinstit si drept nu o sa adere niciodata vreunui curent sau credinta din trecut,prezent sau viitor....eventual va aproba cateva cateva concepte dar adeziunea completa nu se va intampla niciodata....este vorba de a fi sincer cu tine insuti....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi, exista vreun curent de gandire sau credinta, trecuta sau actuala, cu care te poti indentifica?

Da !

Cu Illuminati!

 

si bineinteles cu gnosticismul!

 

nu ca as apartine acestora ...dar le apreciez meritele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da !

Cu Illuminati!

 

si bineinteles cu gnosticismul!

 

nu ca as apartine acestora ...dar le apreciez meritele!

Noi facem teorie aici.

Practica insa iti va descoperi cel mai bine adevarul.

Vei ajunge in fata unui obstacol de netrecut in putere omeneasca. Atunci poate vei intelege ce inseamana un salvator si care este diferenta intre puterea creaturii si cea a Creatorului.

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noi facem teorie aici.

Practica insa iti va descoperi cel mai bine adevarul.

Vei ajunge in fata unui obstacol de netrecut in putere omeneasca. Atunci poate vei intelege ce inseamana un salvator si care este diferenta intre puterea creaturii si cea a Creatorului.

Sigur ca da !

dar ala nu e dumnezeul biblic care nu a ajutat pe nimeni ...ci eventual Dumnezeul din inima ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca da !

dar ala nu e dumnezeul biblic care nu a ajutat pe nimeni ...ci eventual Dumnezeul din inima ta!

Dumnezeu te-a ajutat si pe tin Soimos , insa , vederea ta iti e acoprita de miciuni !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu te-a ajutat si pe tin Soimos , insa , vederea ta iti e acoprita de miciuni !!!

Eu recunosc ca Dumnezeu m-a ajutat enorm in viata...dar ala e Dumnezeu Creatorul care fiind in inima mea a putut sa ma ajute!

Ala din cladirea fara viata si fara Dumnezeu unde va adunati voi sa il blasfemiati cu biblia voastra ...ala nu e Dumnezeul adevarat ci cel alungat de Dumnezeu din cer!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×