Sari la conținut
Forum Roportal
stiucarul

Dumnezeu exista

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu recunosc ca Dumnezeu m-a ajutat enorm in viata...dar ala e Dumnezeu Creatorul care fiind in inima mea a putut sa ma ajute!

Ala din cladirea fara viata si fara Dumnezeu unde va adunati voi sa il blasfemiati cu biblia voastra ...ala nu e Dumnezeul adevarat ci cel alungat de Dumnezeu din cer!

In care cladire ne adunam ? Eu nu merg in nici o cladire ! Despre ce blasfemie vorbesti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In care cladire ne adunam ? Eu nu merg in nici o cladire ! Despre ce blasfemie vorbesti ?

Cladirea se numeste biserica sau casa de adunare.

 

Blasfemie este sa crezi ca Dumnezeu e ca un om, sa afirmi ca a facut un fiu cu Maria, si ca l-a neglijat lasandu-l pe mana prosto#imii!

Blasfemie e sa afirmi ca omul Isus nascut din mama ca orice bebe, si care a sangerat si murit pe cruce e Dumnezeu !

Blasfemie este sa afirmi ca Dumnezeu a scris o carte si nu a regizat un film!

In acea carte sa se laude ca a ucis copii nevinovati si sa indemne la crima....cred ca as putea continua pana maine dimineata ...dar cine ma va citi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cladirea se numeste biserica sau casa de adunare.

 

Blasfemie este sa crezi ca Dumnezeu e ca un om, sa afirmi ca a facut un fiu cu Maria, si ca l-a neglijat lasandu-l pe mana prosto#imii!

Blasfemie e sa afirmi ca omul Isus nascut din mama ca orice bebe, si care a sangerat si murit pe cruce e Dumnezeu !

Blasfemie este sa afirmi ca Dumnezeu a scris o carte si nu a regizat un film!

In acea carte sa se laude ca a ucis copii nevinovati si sa indemne la crima....cred ca as putea continua pana maine dimineata ...dar cine ma va citi?

Sunt care merg si intr-o cladire pentru a-l cauta pe Dumnezeu ! Asta e pentru cei care merg doar de ochii lumii , in nici in caz sa-l cunosca pe Dumnezeu !!! Poti cauta invatatura lui oriunde !!!

Daca mergi intr-o alta tara , trebuie sa stii limba acelui stat , ca altfel , cum te poti intelege cu oamenii de acolo ? Asa si cu Dumnezeu : cum l-ar fi putut intelege oamenii daca nu ar fi luat corp uman ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa si cu Dumnezeu : cum l-ar fi putut intelege oamenii daca nu ar fi luat corp uman ?

 

...iar Iisus a vorbit extraordinar de "clar", numai in pilde si parabole, sa-l inteleaga tot omul, ca de-aia isi scot crestinii ochii intre ei pentru interpretari ale pretinselor sale discursuri... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...iar Iisus a vorbit extraordinar de "clar", numai in pilde si parabole, sa-l inteleaga tot omul, ca de-aia isi scot crestinii ochii intre ei pentru interpretari ale pretinselor sale discursuri... :)

Cine interpreteaza discursurile lui Isus ? Da-mi exemplu !!!

 

Si cum interpreteaza ?

 

Iubirea e universala ......poate lua multe forme !!!

 

 

Dar totusi , spune-mi la cine te-ai gandit dintre cei care interpreteaza ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt care merg si intr-o cladire pentru a-l cauta pe Dumnezeu ! Asta e pentru cei care merg doar de ochii lumii , in nici in caz sa-l cunosca pe Dumnezeu !!! Poti cauta invatatura lui oriunde !!!

Si eu de cand afirm ca in locul celei dfe a doua biserica din fiecare sat ar fi fost mai bine sa se faca un WC public cu aceeasi cheltuiala....vedeti si Lupini zice ca "invatatura Lui o poti cauta oriunde"!

Daca mergi intr-o alta tara , trebuie sa stii limba acelui stat , ca altfel , cum te poti intelege cu oamenii de acolo ? Asa si cu Dumnezeu : cum l-ar fi putut intelege oamenii daca nu ar fi luat corp uman ?
Pai oamenii desi au corp uman nu il pot intelege pe Dumnezeul cu corp uman!

Crezi ca daca Dumnezeu si-a schimbat corpul si sa pacalit fiind ucis ca orice om (desi stia de la creatie ce se va intampla) am aflat noi oamenii cine l-a facut pe el?

sau Daca toate exista, numai pentru ca le-a creat EL ...el din ce cauza exista?

S-o fi creat singur ...asa ca isis insarcinand-o pe propria mama sa se nasca el insusi?

 

Cine interpreteaza discursurile lui Isus ? Da-mi exemplu !!!

 

Si cum interpreteaza ?

 

Iubirea e universala ......poate lua multe forme !!!

Dar totusi , spune-mi la cine te-ai gandit dintre cei care interpreteaza ?

E adevarat!

Acesdtea sunt greu de interpretat!

Tot asa nimeni nu poate interpreta ce am scris eu in cartea mea din moment ce nu am scris nimic!...si asta zau ca e greu de interpretat!

Tot asa si predica de pe Munte a lui Isus a fost scrisa cu cca 200 de ani inainte de nasterea lui.... oare cum or fi reusit o asemenea minune?

Incalcitesant caile tale Doamne!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu de cand afirm ca in locul celei dfe a doua biserica din fiecare sat ar fi fost mai bine sa se faca un WC public cu aceeasi cheltuiala....vedeti si Lupini zice ca "invatatura Lui o poti cauta oriunde"!

Pai oamenii desi au corp uman nu il pot intelege pe Dumnezeul cu corp uman!

Crezi ca daca Dumnezeu si-a schimbat corpul si sa pacalit fiind ucis ca orice om (desi stia de la creatie ce se va intampla) am aflat noi oamenii cine l-a facut pe el?

sau Daca toate exista, numai pentru ca le-a creat EL ...el din ce cauza exista?

S-o fi creat singur ...asa ca isis insarcinand-o pe propria mama sa se nasca el insusi?

E adevarat!

Acesdtea sunt greu de interpretat!

Tot asa nimeni nu poate interpreta ce am scris eu in cartea mea din moment ce nu am scris nimic!...si asta zau ca e greu de interpretat!

Tot asa si predica de pe Munte a lui Isus a fost scrisa cu cca 200 de ani inainte de nasterea lui.... oare cum or fi reusit o asemenea minune?

Incalcitesant caile tale Doamne!

Cine ti-a spus ca predica a fost scrisa cu 200 de ani inainte de Isus ? Pai oameni buni , in conditiile astea in care nu cunosteti lucrurile elementare .........ce mai putem discuta ? Dar totusi , nu o sa va las sa spuneti minciuni :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine ti-a spus ca predica a fost scrisa cu 200 de ani inainte de Isus ? Pai oameni buni , in conditiile astea in care nu cunosteti lucrurile elementare .........ce mai putem discuta ? Dar totusi , nu o sa va las sa spuneti minciuni :)

Nu mi-a spus nimeni!

Au dovedit-o manuscrisele descoperite la Qumran!

Si acestea mai exista si se pot vedea ... spre deosebire de legatura intre crestinism si Dumnezeu care nu s-a putut vedea niciodata!

 

Dar totusi , nu o sa va las sa spuneti minciuni :focus:

Vrei sa le spui tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine are DRAGOSTEA , il cunoaste pe Dumnezeu si El il va binecuvanta. Dumnezeu nu se lasa batjocorit de oameni precum o fac unii de pe acest forum. Nu va lasati amagiti si mintiti !!!!

http://www.ortodoxtv.com/filme-video/satan...muzica-rock.php

Nimeni pe acest forum nu il batjocoreste pe Dumnezeu!

Culmea ca nici atei nu prea am vazut pe aici!

Noi batjocorim doar SARLATANIA numita Religie care nu are nici o legatura cu Dumnezeu dar ia bani ptr acest lucru !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×