Sari la conținut
Forum Roportal
Wahaha

Absorbante vs. tampoane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, sunt tare in argumente, nu? Stiam, stiam.

Ti-ai turnat-o? In cinstea ta! :friends:

Acestei intrebari am mai raspuns. Tu ori nu citesti ori nu intelegi ceea ce citesti. Si mai ho cu off-topic-urile, daca nu ai o parere pe subiect, valea.

 

cred ca tu ai ciclu in fiecare zi..de asta esti tu asa nervoasa!!

..tu nu vezi draga ca lumea comenteaza cantitatea de sange ci nu semnificatia ciclului din punct de vedere filosofic?comenteaza din punct de vedere medical..sigur trebuie mutat topicul.. :o:... :) ..ce filosofie sa faci tamponului?mai avem putin si facem un topic la pshiologie..ce simte o femeie cand isi pune tamponul..nu am nimic impotriva acestui topic dar era mai bine sa fie pus la topicul medicina si sa tema sa sune:"ce este mai bun,absorbant sau tampoane.."asa ca wahahahahahaha..lasa nervii acasa la tine sau expune-i la Madam Tusseau :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca tu ai ciclu in fiecare zi..de asta esti tu asa nervoasa!!

..tu nu vezi draga ca lumea comenteaza cantitatea de sange ci nu semnificatia ciclului din punct de vedere filosofic?comenteaza din punct de vedere medical..sigur trebuie mutat topicul.. :)... :) ..ce filosofie sa faci tamponului?mai avem putin si facem un topic la pshiologie..ce simte o femeie cand isi pune tamponul..nu am nimic impotriva acestui topic dar era mai bine sa fie pus la topicul medicina si sa tema sa sune:"ce este mai bun,absorbant sau tampoane.."asa ca wahahahahahaha..lasa nervii acasa la tine sau expune-i la Madam Tusseau :friends:

E imposibil sa ai ciclu in fiecare zi, exista hemoragie, dar nici aia nu dureaza cate zile are femeia.

Cantitatea de sange ajunge in tampon.

Filosofia are legatura cu mai multe domenii. Nu toti oamenii sunt foarte ingusti, unii vor o abordare cat mai vasta si aici intervine filosofia.

Sigur ca simte ceva femeia cand isi baga tamponul, e vorba de hedonism.

Esti mai mult decat ridicola gandind o secunda ca s-ar putea sa te ascult, adica sa fac ceea ce zici tu. Am creier si il folosesc. Am pus topicul unde am crezut de cuviinta, iar cea care va hotari daca va fi mutat nu esti tu.

P.S. Nu sunt nervoasa aproape niciodata, dar tu iti poti incerca in continuare puterile de a ghici in monitor.

Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca tu ai ciclu in fiecare zi..de asta esti tu asa nervoasa!!

..tu nu vezi draga ca lumea comenteaza cantitatea de sange ci nu semnificatia ciclului din punct de vedere filosofic?comenteaza din punct de vedere medical..sigur trebuie mutat topicul.. :o:... :) ..ce filosofie sa faci tamponului?mai avem putin si facem un topic la pshiologie..ce simte o femeie cand isi pune tamponul..nu am nimic impotriva acestui topic dar era mai bine sa fie pus la topicul medicina si sa tema sa sune:"ce este mai bun,absorbant sau tampoane.."asa ca wahahahahahaha..lasa nervii acasa la tine sau expune-i la Madam Tusseau :P

:)

O fi ea poate nervoasa (din punctul tau de vedere) dar menstruatie sigur nu are zilnic :o:

Pe mine ma excita de exemplu cand imi pun ob-ul :friends:

 

PS:Cine e Madam Tusseau?? ea are menstruatie zilnic :o:

PS2: Wahaha, scuze de offtopic..dar domsoara m-a amuzat copios :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu folosesc doar absorbante Always, sunt putin nemultumita ca mai nou sunt ambalate in folie de plastic roz, imi placea mult mai mult cea verde, doar sunt patrioata.

Niciodata in viata mea nu am utilizat cand sangeram tampoane. Consider ca tampoanele violeaza femeia, ii pangaresc trupul ei de nimfa curata, dezvirginand-o.

 

prefer absorbantele

 

Sangele acela reprezinta raul din noi..ne purificam :o:

 

E bine? :P

 

foarte bine inca :)

 

:)

PS:Cine e Madam Tusseau?? ea are menstruatie zilnic :friends:

 

asta trebuia sa o stii :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte serios, o sa dezbatem si despre semnificatia sangelui ce se scurge periodic din noi, tampoanele sug viata din noi ca o lipitoare, sleindu-ne de puteri, chinuindu-ne. Sa aflam daca absorbantele/tampoanele sunt fabricate dintr-un material demn de lichidul vascos pe care il lepadam. O sa putem trata si dpdv religios.

Deci ce folositi si din ce motive? Ca sa nu fie discriminare pot posta si barbatii. Daca cineva detine informatii despre aceste produse si modul in care sunt facute, e rugat sa ni le impartaseasca. Astept si pareri despre marcile inregistrate.

 

pasajul asta nu-l citisem!!! mi-a scapat!!!

ciudat! TARE CIUDAT! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca tu ai ciclu in fiecare zi..de asta esti tu asa nervoasa!!

..tu nu vezi draga ca lumea comenteaza cantitatea de sange ci nu semnificatia ciclului din punct de vedere filosofic?comenteaza din punct de vedere medical..sigur trebuie mutat topicul.. :o:... :) ..ce filosofie sa faci tamponului?mai avem putin si facem un topic la pshiologie..ce simte o femeie cand isi pune tamponul..nu am nimic impotriva acestui topic dar era mai bine sa fie pus la topicul medicina si sa tema sa sune:"ce este mai bun,absorbant sau tampoane.."asa ca wahahahahahaha..lasa nervii acasa la tine sau expune-i la Madam Tusseau :)

 

poate deveni filozofie :friends: (concepţie generală despre lume şi viaţă)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pasajul asta nu-l citisem!!! mi-a scapat!!!

ciudat! TARE CIUDAT! :)

 

mai mult decat atat: interesant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

mai igienienice?? doamne ..de unde ai scos-o?? sunt cat se poate de NEigienice

 

gandeste-te cate maini sunt puse pe ele la ambalat...si mai grav..ele iau contact direct cu interiorul vaginului si in plus..absorbind toate lichidele din interior fac zona mai..uscata :o:

 

chiar nu mi-au trecut prin cap niciodata asemenea chestii! :o:

Barbatii astia! Femeile astea! :friends:

 

mai mult decat atat: interesant

 

Poate dar ... e ciudat de interesant ce e! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×