Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare tuturor...am 17 ani si transpir foarte tare...dupa 5 - 10 min de alergare deja sunt ud pe tot corpul...am fakut niste analize pentru calciu dar miau iesit normale...mentzionez k nici rezistentza nu mai am de la un timp, obosesc destul de repede...despre ce poate fi vorba si kum se poate rezolva??ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema de genu asta. Am 16 ani si transpir f mult la subrat. Chiar si fara sa fac efort! Pur si simplu ies afara si peste 5 minute de mers normal storc apa din tricou! Asta e valabil si iarna si vara! Am incercat n deodorante, niciunul nu are efect....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema de genu asta. Am 16 ani si transpir f mult la subrat. Chiar si fara sa fac efort! Pur si simplu ies afara si peste 5 minute de mers normal storc apa din tricou! Asta e valabil si iarna si vara! Am incercat n deodorante, niciunul nu are efect....

 

 

 

da, cam de acest lucru sufar si eu,e ingrozitor ,nu tine de temperatura...pur si simplu oriunde as fi afara ,in casa transpir ingrozitor la axile.E singurul loc unde transpir in asa hal,si treb sa ma imbrac in dungi ,culoarea neagra si atat,nu pot purta nimic altceva. Si mai e ceva numai iese la spalat,ramane patat

Am fost la medic"asa esti tu,emotiva" :crazy: cve???offff,nu are legatura pt ca transpir cand stau fara sa ma"treaca emotii",am incercat cu salvie...bleah...cu tinctura de salvie 20 picaturi de 3ori pe zi

 

ma umflam in stomac!!serios !asa mi se intampla....si nimic

nimic nu tine

am aflat ca se poate face o injectie exact in acest loc.. :lol2: (nu reactionez prea bine cand aud de injectie...si la sange fac uratel,tre sa vb cu mine..sa-mi spui ca e minunat,ca totu o sa fie binee, ca altfel fac fete-fete...ce mai e rau!)

asaa, cu o chestie numita daca am inteles bine'toxina botulinica'numai ca nush unde,cat costa,ce efecte negative are,si daca ma rezolva!!

pt ca asa nu se mai poate

imi este rusine ca sunt fata!

uneori ma gandesc,ca parintii au vrut sa ies baiat pana in ultima clipa-si de aia,mi se intampla asta! :(

ma mai amuz de mine...

oricum,vb serios,e ingrozitor(stiu ca ma repet)..

va rog accept sfaturi,sugestii..

chiar nu mai e nimeni in aceeasi situatie? fata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la varsta voastra e normal sa se intample asta... eu nu vad nimic anormal in ceea ce povestiti voi

 

 

draga mea eu am 27....si nu e normal

poate nu intelegi ce inseamna sa porti numai lucruri inchise la culoare(negru,albastru)pe aceasta caldura...si mai ales sa-ti doresti sa porti un maiou f dragut roz,verde,alb,/bluzita,rochita ....si nus grasa am 49 kg

e neplacut ..ce ai zice daca ai vedea lg tine o fata draguta totul ok,dar ,vai are o pata mare la subrat

hhhhh......nu?

deci cine stie cum naiba se poate ameliora chestia asta,astept sa-mi spuneti

si mai ales despre acea injectie cu toxina botulinica-as vrea sa stiu mai multe

cam asta e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai nou am observat ca si eu traspir abundent.azi dupa sala daca storceam tricoul faceam balta.inaite de asta abia daca apareau cateva pete de transpiratie pe tricou.probabil si caldura isi spune cuvantul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Transpiratia este produsul glandelor sudoripare ce sunt distribuite pe toata suprafata corpului. Densitatea acestor glande este mai mare pe palme, talpi si in zona axilara. Exista variatii fiziologice mari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×