Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Dragostea- ce este dragostea? sentiment sau manipulare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea este acel sentiment care iti ia mintile dar,in suflet simti o mare bucurie nu poti descrie este ceva deosebit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja cand vede ca ai sentimente...trece la manipulare.

aşa, aşa ... :P

 

 

costy , l'ai scăpat pe ăsta :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea... poti simti fiorul ei ...doar soptindu-i numele, doar gandindu-te la momentele unice pe care ai dori sa le traiesti...la patima ce o insoteste, la gesturile mici, insa importante...gesturi pe care nu le-a mai facut nimeni pentru tine... ele conteaza

insa ce este ea... o implinire a propiului tau sine... o implinire,un sentiment - care de cele mai multe ori iti poate da aripi, poti zbura...

...sau poti sa te prabusesti in adancul sufletului...provocandu-ti doar suferinta.

 

dar daca totul nu este decat o vesnica manipulare...

fiecare are o propie proiectie mentala despre un el, sau o ea... un ideal, il gasim , sau asa credem. insa nu este exact ceea ce ne-am imaginat... si atunci constient sau nu ...incepe manipularea, insesizabila...doar din dorinta sincera de a transfera imaginea mentala asupra celui drag...de a-l ajuta, sa devina ceea ce tu doresti defapt...

... dincolo de sentimente, de iubiri fierbinti, de cuvinte si juraminti , de lacrimi si bucurii, vine un moment cand manipularea devine constienta... doar din dorinta de ne satisface atat sinele cat si eul...

poate nu realizam, poate eu gandesc gresit... poate... insa ganditi-va de doua ori , inainte ...de a raspunde...

priviti in adancul sufletului vostru...

 

:yawn: :yawn: :yawn:

 

 

Taticule..ce ti-am zis eu?? Pune mana si cauta una bucata femeie care sa te implineasca, chiar ai uitat ce inseamna sa iubesti?? sau n-ai iubit niciodata?? :cry:

 

De ce preferi sa traiesti doar cu amintirile?? Urat , prost nu esti, ai toate atuurile sa poti fi fericit...iti e cam frica sa iti cauti fericirea. Ai cuvantul meu..te urmaresc prin toate cotloanele forumului si cand te prind iti dau bataita ;)

 

 

:haha: :haha: :haha:

 

 

aşa, aşa ... :lol2:

 

 

costy , l'ai scăpat pe ăsta :haha:

 

 

Io nu l-am scapat! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea... poti simti fiorul ei [...] dar daca totul nu este decat o vesnica manipulare...

fiecare are o propie proiectie mentala despre un el, sau o ea... un ideal, il gasim , sau asa credem. insa nu este exact ceea ce ne-am imaginat... si atunci constient sau nu ...incepe manipularea, insesizabila...[...]

Cred ca avem tendinta de a incerca sa-l schimbam pe celalalt, dar nu cred ca asta se raporteaza neaparat la dragoste, cat la relatie. Dragostea nu implica obligatoriu o relatie cu cineva, poti iubi pe cineva fara sa fii impreuna cu el (ea) si atunci probabil iti va parea perfect (a) :cry:, sau poti fi implicat intr-o relatie cu cineva, fara sa fii indragostit, iar atunci probabil vei incerca sa-l schimbi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca avem tendinta de a incerca sa-l schimbam pe celalalt, dar nu cred ca asta se raporteaza neaparat la dragoste, cat la relatie. Dragostea nu implica obligatoriu o relatie cu cineva, poti iubi pe cineva fara sa fii impreuna cu el (ea) si atunci probabil iti va parea perfect (a) ;), sau poti fi implicat intr-o relatie cu cineva, fara sa fii indragostit, iar atunci probabil vei incerca sa-l schimbi.

 

deci dragostea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×