Sari la conținut
Forum Roportal
daisy_ro

Religia tainica a Babilonului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand aveau de facut sedinte, desenau pestele pe garduri CA SEMN DE RECUNOASTERE.

semnele astea au ramas pe ziduri, sunt acolo, n-au aparut peste noapte si sunt atestate de contemporanii lor. crezi ca Isus, inainte de a se urca la cer, trebuia sa le spuna si de semne, si pe ce parte sa doarma, si cum sa tina lingura, si cum sa se trateza de sughit ?... stars.gif

da ce crestinii erau muti ....trebuiau sa-si faca semne ....pe nisip....hai ca o gluma buna ca asta nu am mai auzit...

 

daca nu credeti BIBLIA .....atunci mai bine cititi ALBA CA ZAPADA....caci ptr. voi orice zboara ...seamana cu pestele!!!

Editat de maleahi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ce crestinii erau muti ....trebuiau sa-si faca semne ....pe nisip....hai ca o gluma buna ca asta nu am mai auzit...

nu erau muti, erau persecutati. si asta e o gluma, nu? poate nu la fel de buna, dar la fel de adevarata.

stii ca 2+2 fac 4? hai sa adunam simbolul pestelui sau acronimul ΙΧΘΥΣ cu faptul ca ele apar scrijelite in piatra si cu faptul ca acele scrijelituri erau facute de crestini la sfarsitul primului secol pentru a se recunoaste.

ce refuzi sa accepti de fapt? ideea ca aceste semne exista? ideea ca erau folosite de crestini? tot nu inteleg de ce refuzi un fapt dovedit, real, palpabil.

 

daca nu credeti BIBLIA .....atunci mai bine cititi ALBA CA ZAPADA....caci ptr. voi orice zboara ...seamana cu pestele!!!

sfatul meu este sa incerci sa citesti tu si alte carti in afara de biblie. vei fi uimit de cele intamplate de-a lungul timpului cu crestinii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU POT SA CRED ....supozitii si cuvinte de genul "s-ar putea"..."poate ca"..."de ce nu"...s-ar parea ca"..

 

toate acestea sunt irelevante ptr.mine....doar speculatii ...fara nici o dovada BIBLICA!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FAPTELE APOSTOLILOR ....ESTE SINGURA CARTE CARE NU ARE LA SFARSIT CUVANTUL AMIN!

asa...si? ce-i cu asta?

 

 

Adica dovezile arheologice nu conteaza????

nuuu,pentru crestini care-s tufa la capitolul biblia :crazy:

 

 

sfatul meu este sa incerci sa citesti tu si alte carti in afara de biblie. vei fi uimit de cele intamplate de-a lungul timpului cu crestinii.

 

lasa-l mama,ca nu citeste! n-ai cu cine-ti pierde vremea? :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sfatul meu este sa incerci sa citesti tu si alte carti in afara de biblie. vei fi uimit de cele intamplate de-a lungul timpului cu crestinii.

 

Ioan, 5

 

39 Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ioan, 5

 

39 Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi

Editat de Ray of light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, mai, mai era pe aici cineva ady-maris parca, si toooot asa o tinea si el saracu, adica: lasa ca mai bine sa fii prost, decat sa te informezi si tu putin. doh.gif Si mai era si mandru de asta! Tu te mandresti ca nu mai citesti si altele decat Biblia? spiteful.gif

 

EU NU AM ZIS CA NU MAI CITESC SI ALTCEVA.....dar nu le combin sa fac un talmes balmes...

 

ORICE INTREBARE BIBLICA ....ARE RASPUNS BIBLIC......nu dogmatic....

 

daca incluzi si apocrifele si legendele si basmele .....ASTA INSEAMNA BABILON RELIGIOS......

 

18. Mărturisesc oricui aude cuvintele prorociei din cartea aceasta că, dacă va adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EU NU AM ZIS CA NU MAI CITESC SI ALTCEVA.....dar nu le combin sa fac un talmes balmes...

 

ORICE INTREBARE BIBLICA ....ARE RASPUNS BIBLIC......nu dogmatic....

 

daca incluzi si apocrifele si legendele si basmele .....ASTA INSEAMNA BABILON RELIGIOS......

Nu s-ar zice ca citesti, daca refuzi cu atata incapatanare si alte dovezi in afara de Biblie. Si Biblia poate fi sustinuta si chiar completata de dovezi istorice.

SI INTERNETUL IL POTI FOLOSII ...in scopuri DUMNEZEIESTI....

 

si TV...poti asculta o predica inregistrata..sau in direct....

 

depinde ce faci si ce scop ai in orice lucru...

Numai pentru asta poti sa deschizi TV sau internetul??? LOOOOOOOLLL :flowers: Pacat de atata informatie, ca trece pe langa tine degeaba! Poate ai fi fost si tu mai constient de lumea in care traiesti.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, mai, mai era pe aici cineva ady-maris parca, si toooot asa o tinea si el saracu, adica: lasa ca mai bine sa fii prost, decat sa te informezi si tu putin. :flowers: Si mai era si mandru de asta! Tu te mandresti ca nu mai citesti si altele decat Biblia? :flowers:

nu ti se pare coincidenta prea mare? [maleahi] este fostul [ady_maris]. acum cred ca intelegi ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×