Sari la conținut
Forum Roportal
daisy_ro

Religia tainica a Babilonului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

astazi traim intr-un babilon religios ,amestecatura de religii ,si crezuri pagane ,dar oamenii sunt obisnuiti cu aceste somnifere,spirituale ,si sunt tinuti sub oipiumul religios,prin ritualuiri religioase si superstitii pagane ,traim intr-o lume destrabalata moral si spiritual ,de aceea Dumnezeu ,va face o curatire cat de curand ,deoarece paharul nelegiurilor s-a umplut si indelunga rabadare a lui Dumnezeu ,s-a sfarsit ,toate semnele arata caci ,traim sfarsitul timpului de sfarsit ,care a inceput in sec xx si nimeni nu mai poate schimba ireversibilitatea scurgerii timpului ,intreg planul lui Dumnezeu cu omenirea se va implanii ,dar sunt actori pozitivi si negativi ,depinde in care parte te situezi prin alegerea ta .

Editat de ady_maris

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rabdarea lui Dumnezeu este infinita. dar suferinta, mantuieste. :nea:

da...insa cati inteleg asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ady-maris, nu stiu daca ai citit, dar pe "Exista trinitate" s-a sugerat sa nu se mai posteze mesaje formate exclusiv din citate... poate asa aflam si noi ceva ce vine de la tine direct, ca mai sus incepusesi destul de bine...

Editat de Ray of light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ........asta spuneam ca ,astazi Dumnezeu ,cheama afara din orice rastalmacire religioasa ,oameni sinceri ,cu frica si respect fata de Cuvantul lui Dumnezeu ,si doreste sa-si zideasca El BISERICA SA ,nu intemeiata pe dogme filozofice si doctrine umane ,care nu au nici o putere de transformare a vietii omului ,decat o amagire desarta ,ca omul va fi mantuit prin religie si spovedanie liturgica,o inselare amarnica produsa de satan ,ptr. a duce sufletele instabile si nesatatornice (ignorante)direct in pierzare (iazul de foc vesnic).

 

De aceea astazi toti oamenii religiosi ,vor fi supusi probei Cuvantului Lui Dumnezeu,iar daca credinta lor nu coincide intocmai cu Cuvantul scris si nerastalmacit ,atunci acesti lideri religiosi sunt niste farisei si gardieni ai sufletelor oamenilor naivi si lesne crezatori de traditii si porunci omenesti.

 

Scopul meu pe acest forum ,este de ai pune pe oameni sa verifice cea ce cred ei despre religie ,cu ceea ce a revelat Dumnezeu prin Cuvantul Lui ,oamenilor alesi de El ,si de a verifica doctrina ,cu Cuvantul Bibliei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rabdarea lui Dumnezeu este infinita. dar suferinta, mantuieste. :crazy:

da, am o rabdare aproape infinita... dar mi-o pierd repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Practica sărutării unui idol sau a unei statui a fost
Editat de Ray of light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am luat dupa nici o carte a lui Hislop,trust me. :cry:

cat priveste documentatia au ba,un lucru este cert,am cercetat si voi mai cerceta,insa imaginile de pe surse neutre,gen google, wikipedia,vorbesc singure.asta dc ne-am imagina ca nu avem nimic scris...

 

 

p.s nu crezi ca dand la o parte faza cu nimrod si alte asa zise nepotriviri,prea multe chestii sunt nelalocul lor in BC?am pus imagini,am dat texte...sau n-ai citit? :huh:

 

 

tot ce sustine Hislop sunt pure inventii sau interpretari personale exagerate pentru a se potrivi cu scopul cartii sale.

 

nu m-as hazarda sa le numesc pure inventii... :huh: cele 2 site-uri recomandate de tine sunt tot interpretari personale(era normal sa tzasneasca reactii)...

deci ..unde ajungem? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×