Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sora mea are pierce in limba si parca e mai sasaita...i s-a si umflat limba o perioada,iar daca si-l scoate i se inchide gaura.

e o porcarie pierceul in limba, nu numai la o fata, dar si la un baiat.

fostul meu prieten avea pierce si imi provoca sila....chiar am refuzat sa il vad pana cand nu l-a scos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... Societatea nu accepta piercingul..il tolereaza,vrea-nu vrea.Da,inca sunt oameni care isi fac cruce de trei ori la vederea a ceva mai scandalos decat "normalul",sunt job-uri in care nu ai ce cauta cu un piercing(ex:fratele meu a fost privit foarte sceptic si apoi respins din aceasta cauza ,incercand sa se angajeze in cadrul armatei..)si cred ca mai exista locuri de munca in care poti avea greutati in a le obtine cu un piercing-doua-trei,la vedere...ca asta e Romania,inca!

Am avut acum 7 ani doua piercinguri pe "teritoriul"fetei si am cam fost nevoita sa renunt la ele din cauza unei respingeri "subtile" intr-un interviu ptr. un job...desi,cred ca as fi renuntat oricum..... :crazy: a!si iti mai poate ramine si o cicatrice mica care sa iti aminteasca de podoaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vreau sa-mi fac un pierce in limba,cam cat timp o sa-mi stea limba umflata?Se observa vreo diferentza daca vorbesc?Plz raspundetzi-mi daca stitzi.

o sa-tzi fak anestezie nu simtzi nik knd il faci prima zii yo nu am simtzit nicio durere in urmatoarele doua zile te doare oarecum ptr k itzi atinge cu bilutza jos deoarece limba e umflata dar dupa aceea tzi se desumfla incet ...prima sapt primele 12 zile vbeshti un pic ciudat rarait sau sasait dar dupa accea nu mai ai nicio problema mie asha mi s intamplat te doare f putzin shi vbeshti un pic ciudat atata tot take care...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau si io sa intreb daca e vreo problema "grava" ca nu mi-am schimbat pierce-ul din limba dupa ce s-a vindecat ..... am capatat si un tic si daca apas cu dintzii p el se vad crapaturi in limba ... e oarecum normal???? rasp si mie plzzzz....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vreau sa-mi fac un pierce in limba,cam cat timp o sa-mi stea limba umflata?Se observa vreo diferentza daca vorbesc?Plz raspundetzi-mi daca stitzi.

 

 

:tease: Care e motivul pentru care doresti sa-ti gauresti limba ? :)

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceva de genul asta vreau sa imi fac saptamana viitoare, dar inca mai stau in cumpana. Mai are careva dintre voi asa? Doare?

bha .... nuj c sa zic ... eu am acum in buza jos ...si mi l-am pus singur .... chiar nu m-a durut ... ma gandesc ca nici in buza de sus nu artrebui sa fie mare durere ..... sincer mai tare m-a durut cand mi-am facut in ureche sus ....(zgarci) ....DACA ITI DORESTI>..........PUNE_TI :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o pb/intrebare... mi-am facut pierce in buza, totul era ok, pana a vazut ratatu de tatamiu, si a trebuit sa-l scot... dar l-am bagat inapoi noaptea cand nu vedea, el fiind acasa doar in weekind, luni l-as baga inapoi definitiv... intrebarea mea este: in 2 zile (sambata si duminica) se poate inkide gaura? stiu ca nu e bine sa-l scot si sa-l tot bag... dar alta metoda nu vad... luni el pleaca si nu-l vad 2 sapt... se poate vindeca in 2 sapt, dak-l ingrijesc klumea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vreau sa-mi fac un pierce in limba,cam cat timp o sa-mi stea limba umflata?Se observa vreo diferentza daca vorbesc?Plz raspundetzi-mi daca stitzi.

prima zi nu o sa te doara mai deloc de la anestezie...a2a shi a3a zi sunt cele mai nasjpa dar nu este o durere insuportabila te doare knd vbeshti deoarece o sa ai limba umflata o sa te doara jos...dak ai grija unde-l faci shi cu ce ace shi d-astea n-o sa ai probleme cu el...o sa mananci primele 2 -3 zile cu paiu dupa aia itzi dai shi tu seama knd o sa potzi sa mananci normal o sa te descurci tu nu e mare lucru...kt despre vbit rarait sau sasait la mine vbeam mai ciudat adik nu articulam k-lumea cuvintele dar trece dupa vreo sapt pana te obishnuieshti cu el...succes, take care aaaa...shi nu ai voie iaurt cel putzin o sapt shi nik ce are lapte...in rest stay cool

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×