Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu te supara pe mine, dar nu mi se pare corect sa jignesti atat de intens pe cei ce-si decoreaza corpul. e decizia lor! sunt persoane carora chiar le plac persoanele ce poarta astfel de pierce-uri. eu, spre exemplu, ador barbatii ce poarta pierce-uri si nu de-alea comune, cum ar fi un cercel cu piatra in ureche... si eu am pierce in nas, urechi si buric si sincer, pana la tine, nimeni nu a comentat atat de urat faptul ca le port!

o sa atasez cateva poze pentru cei carora le plac. pentru mine, ca si machiajul, tatto & body pierce-ing sunt o arta...

am atasat cateva poze cu ce mi-a placut mie mai mult in acest domeniu.

Dar de ce isi decoreaza corpul?Serios, nu-i normal sa fii asa natural, sa fii tu insati? Mie mi se pare ca persoana respectiva se ascunde in spatele unei masti! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Woww..ala in buric e chiar fain din poza a 6!!!

Si eu am dar doar unul,si nu am unde sa'mi mai fac unul pentru ca s'a inchis salonul :spiteful:

Iar cat cel din spranceana,e fainut,doar ca cercelul nu se potriveste,trebuie sa fie din ala cu bara putin curbata ca sa fie mai estetic!! :yahoo:

oare ce de am scapat de el :spiteful:

eh...sunt frumoase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te supara pe mine, dar nu mi se pare corect sa jignesti atat de intens pe cei ce-si decoreaza corpul. e decizia lor! sunt persoane carora chiar le plac persoanele ce poarta astfel de pierce-uri. eu, spre exemplu, ador barbatii ce poarta pierce-uri si nu de-alea comune, cum ar fi un cercel cu piatra in ureche... si eu am pierce in nas, urechi si buric si sincer, pana la tine, nimeni nu a comentat atat de urat faptul ca le port!

o sa atasez cateva poze pentru cei carora le plac. pentru mine, ca si machiajul, tatto & body pierce-ing sunt o arta...

am atasat cateva poze cu ce mi-a placut mie mai mult in acest domeniu.

 

 

 

Eu nu ma supar pe nimeni insa imi exprim opinia mai liber decat altii. Asta este ca si folosire halucinantelor, daca in Amsterdam si Zurich sint libere, sa-mi placa si mie ??? ca sa fiu in ton cu moda ???

 

Stii foarte bine ca esti suspecta pe ori ce aeroport si lumea te evita !!! sta departe de tine indiferent ce crezi ca ar fi de adorabil aranjamentul floral !!! N-ai pus desene de gaura-n limba !!! cu limba scoasa sa se vada haltera bine, pacat ca n-are si sonor atasat sa auda si altii cand vorbeste cum se aude si mereu se opreste sa mai inghita in sec si sa caute loc pentru nodul din gura sa roasteasca si vorba urmatoare !!!

 

Exact ca porcul cu cucuruzul (stiuleti de porumb) in gura.

 

Nepoata mea prefera sa doarma toata ziua si noaptea disparea de acasa pentru cateva zile !!!

Pe cine cunosc aici in 20 de ani la nimeni nu plac tatuatii si cerceiatii !!! copiii mei n-au nici macar cunostinte care sa se poarte asa, la statutul lor social grupul asta vesel nu are loc.

 

Nu vorbesc cu verisoara in chestie !!! nu se sufera !!!

 

Aici nici apartament nu-ti inchiriaza nimeni in halul asta sa arati si nu-i obligat nici sa vorbeasca cu tine, doar in ghetto sau zone foarte proaste mai alaes daca te expui sa arati si buricul cerceiat.

 

Indiferent cum ma consideri, oamenii din aceasta categorie nu sint tolerati in societate si nu eu am scris legile. Din partea mea faci ce vrei dar se pot lipi sclipitori pe buric pentru o scena mai dramatica sau un numar mai aparte de performanta sexuala dar il speli si nu lasa urme permanente pe corp.

 

Ma scutura frigurile cand ma uit la pozele respective, imaginez durerea, sa sa nu-mi spuna nimeni ca nu exista suferinta ca eu doar in operatie am fost si m-a durut enorm cand mi-a scos cusaturile doctorul !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord!

Plus de asta nu se fac in conditii de sterilitate si poti lua o hepatita virala sau SIDA!

Se poate trai si fara asa ceva si inca f. bine.

Dar tinerii din ziua de azi nu stiu ce vor , orice ca sa arate mai presus de parintii lor, ca sunt mai gaineri, si cand colo.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu ma supar pe nimeni insa imi exprim opinia mai liber decat altii. Asta este ca si folosire halucinantelor, daca in Amsterdam si Zurich sint libere, sa-mi placa si mie ??? ca sa fiu in ton cu moda ???

 

Stii foarte bine ca esti suspecta pe ori ce aeroport si lumea te evita !!! sta departe de tine indiferent ce crezi ca ar fi de adorabil aranjamentul floral !!! N-ai pus desene de gaura-n limba !!! cu limba scoasa sa se vada haltera bine, pacat ca n-are si sonor atasat sa auda si altii cand vorbeste cum se aude si mereu se opreste sa mai inghita in sec si sa caute loc pentru nodul din gura sa roasteasca si vorba urmatoare !!!

 

Exact ca porcul cu cucuruzul (stiuleti de porumb) in gura.

 

Nepoata mea prefera sa doarma toata ziua si noaptea disparea de acasa pentru cateva zile !!!

Pe cine cunosc aici in 20 de ani la nimeni nu plac tatuatii si cerceiatii !!! copiii mei n-au nici macar cunostinte care sa se poarte asa, la statutul lor social grupul asta vesel nu are loc.

 

Nu vorbesc cu verisoara in chestie !!! nu se sufera !!!

 

Aici nici apartament nu-ti inchiriaza nimeni in halul asta sa arati si nu-i obligat nici sa vorbeasca cu tine, doar in ghetto sau zone foarte proaste mai alaes daca te expui sa arati si buricul cerceiat.

 

Indiferent cum ma consideri, oamenii din aceasta categorie nu sint tolerati in societate si nu eu am scris legile. Din partea mea faci ce vrei dar se pot lipi sclipitori pe buric pentru o scena mai dramatica sau un numar mai aparte de performanta sexuala dar il speli si nu lasa urme permanente pe corp.

 

Ma scutura frigurile cand ma uit la pozele respective, imaginez durerea, sa sa nu-mi spuna nimeni ca nu exista suferinta ca eu doar in operatie am fost si m-a durut enorm cand mi-a scos cusaturile doctorul !!!

 

Nu stiu in ce societate traiesti tu, dar in cea in care traiesc eu cu siguranta n-am fost data la o parte din cauza cercelului din nas sau din buric si crede-ma ca nu provin dintr-o familie de oameni comuni si nici in ghetou n-am crescut :ro: !

 

Chiar si la interview-ul pentru facultate, profesorii au facut abstractie de cercelul meu din nas, si mi-au acordat nota pe care o meritam. Lumea se schimba si nu se mai priveste de mult timp prin prisma look-ului.

 

Oricum, parerea mea e ca look-ul trebuie sa se potriveasca si cu ceea ce faci si ceea ce esti. Nu vad un avocat cu pierce in spranceana. In schimb un regizor/actor/make-up artist/pictor poate purta asa ceva fara probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa-mi dau cercel in limba... mi-am strans banii si am sa ma duc zilele acestea sa-mi dau...

 

Olga, fara suparare dar ce ai cu porcul... el iti satisface pofta de ai savura carnea de Craciun, sau in orice alta zi ai u pofta...

 

Eu imi dau cercel in limba nu pentru ca e la moda... si oricum nu ma intereseaza parerile celorlalti... ci penru ca mi se pare o experienta interesanta, iti depasesti anumite limite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, stai cumva pe langa Casa Alba?

 

Cu pierce-ul nu am nimic, dar tatuajele arata putin ciudat la o varsta mai inaintata. Acum fiecare cu treaba lui....cine are curaj sa-si faca! Mie imi lipseste

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu in ce societate traiesti tu, dar in cea in care traiesc eu cu siguranta n-am fost data la o parte din cauza cercelului din nas sau din buric si crede-ma ca nu provin dintr-o familie de oameni comuni si nici in ghetou n-am crescut :( !

 

Chiar si la interview-ul pentru facultate, profesorii au facut abstractie de cercelul meu din nas, si mi-au acordat nota pe care o meritam. Lumea se schimba si nu se mai priveste de mult timp prin prisma look-ului.

 

Oricum, parerea mea e ca look-ul trebuie sa se potriveasca si cu ceea ce faci si ceea ce esti. Nu vad un avocat cu pierce in spranceana. In schimb un regizor/actor/make-up artist/pictor poate purta asa ceva fara probleme.

 

 

 

 

Nu te preocupa de societatea in care traiesc, eu nu-i sufar acesti [edit] si am drept la asta ca si avocatul sau politaiul, militarul, doctorul etc.

[edit - chiar nu e cazul sa aplici asemenea etichete]

 

Care lume se schimba ??? si cine sint membri lumii care se schimba ???

 

Si eu vreau sa-mi dau cercel in limba... mi-am strans banii si am sa ma duc zilele acestea sa-mi dau...

 

Olga, fara suparare dar ce ai cu porcul... el iti satisface pofta de ai savura carnea de Craciun, sau in orice alta zi ai u pofta...

 

Eu imi dau cercel in limba nu pentru ca e la moda... si oricum nu ma intereseaza parerile celorlalti... ci penru ca mi se pare o experienta interesanta, iti depasesti anumite limite...

 

 

 

Eu nu maninc porc, dar comparatia este valabila !!!

 

Din partea mea pune-ti cercei unde-ti convine dar nu vorbi in numele modei in general ca moda asta este doar la periferia zonei de moda !!! sa intelegi bine asta.

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie una imi plac pierce-urile. De aceea am avut si eu . In limba , in buric si in spranceana. Dar acum nu il mai am decat pe ala din spranceana. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu am nici un fel de pierce.

Atat ca aveti grija sa nu se infecteze ceva pe acolo. Oare se poate ajunge la cancer de piele sau sunt eu prea crizata :tease:

Sa auzim numa de bine :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×