Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Inca un prieten ajuns la psihiatrie...

ma tem sa nu urmeze un val de sinucideri...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu', în urma ultimelor evenimente, stau și mă gândesc oleacă pentru ce mai postez io colea... 

1. Să fie din inerție. Am postat de foarte multe ori și a ajuns o obișnuință. Vin de la serviciu și, na, hai să văd ce-o mai fi pe ropo...

2. Din dorința de a comunica. Mda, și asta e ceva: Hai să spun și io cum se vede lumea din punctul meu de vedere, hai să vedem cum se vede lumea din alte perspective, ce mai fac ăia pe care-i simpatizez...chestii de genul. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Așa-i dacă ne credem apostoli ai forumului. Intangibil fără sa ne vedem lungul nasului. Suferim drame ca nu înțelegem regulile. 

Eh, toate trec. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sufar ca n-am cum sa vad nepotul, si nu ma cheama desi am pus intrebarea!!!   Am cumparat imbracaminte lejera ca la gradinita sa aibe schimburi comfortabile de tras pe el, dar are el destule haine.   Nimic nu-i interesant sau atragator in lumea asta???    O minge de fotbal nu am cumparat, ma gandesc unde se vinde pentru copiii mici ca n-am vazut decat mingi din carpe sa nu puna la gura.   Asa cum scriu imi aduc aminte ca n-am vazut nici unde minge.   Imi place de el ca nu-i trebuie suzeta, nu-l preocupa, vrea doar obiecte pentru adulti.   Tot ce nu-i place le arunca afara din tarc.          

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olguta, fa și tu ca soacra mea, ca nu o fi foc. Aia numai ma anunță. Duminica venim. Și pot să-i spun sa stea acasa? 

Prima data e mai ciudat dar apoi se obișnuiesc. Ca tre sa înțeleagă și tinerii ca bunicii au drepturile lor. 

De ce nu ii inviti tu sa te viziteze? Des și insistent. 

Numa zic, nu știu situația de la tine. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mereu au planuri, au multe vizite programate si nu ne vor pe toti deodata sa nu fie stresant pentru copil.   Ei vor sa-si aminteasca copilul de noi nu de un grup de oameni.  Parca cineva le scrie regulile.   Nu stau aproape ca sa merg pan-acolo si sa nu fie acasa.   Mai si pleaca pe ici -colo pentru un weekend, la munte unde-i zapada la schiuri sa se obisnuiasca si copilul cu frigul :mda:.   S-au saturat de stat in casa, dar nu la noi vor sa vina desi este loc destul in casa, am parchet pe jos, pisicii nu intra de ani de zile in casa, am 3 dormitoare si 2 bai, sufragerie si living room, bucatarie, spalatorie, 2 debarale curte si terasa, parcare, geamuri mari, A/C = klima si tot comfortul, 3 frigidere cu congelatoare pline, toate astea pentru noi 2.   Ma gandesc sa fac o aditie la casa pentru carantina, cu intrare separat de cladirea actuala dar atasat prin perete, o camera si baie mari cu acces/usa mare sa fie usor pentru salvare in caz de urgenta, va avea un cafe bar si kitchenette bine dotat incaperea cu TV, computer, camere de luat vederi si de securitate si altele, poate si usa pentru pisici.  Inca este devreme sa ma decid daca se va avansa cu acest plan.  Eu nu pot sa merg cu forta niciunde, nu accept sa fiu lecturata despre codul bunelor maniere.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi este a 3-a etapa din Le Tour. Trebuie sa ma uit pe site sa vad cand sunt etapele montane.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu mă întreb dacă pentru o vizită în Germania, peste vreo două săptămâni, e de ajuns adeverința asta de la noi cum că suntem vaccinați. Sau tre să facem teste la intrarea în Germania? Sau tre să facem teste când revenim în țară? 

Are cineva idee cum stă treaba?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×