Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ca sa inteleg bine, sint cabinete cu usi si se pot inchide, sau e un cabinet pentru toti fara cheie si se merge la turma acolo ca asa a facut kHillary cand voia sa devina marea presedinta.  A dat ordin sa se inchida wc-urile femeilor si raman doar al barbatilor ca deja este construit chiuvetele in picioare, iar femeile sau fiinte pe 2 picioare cine mai traiesc pe planeta, sa se descurce cu 1 cabina fara usa!!!   Cand in restaurante se statea la rand intre mese si deja au iesit pe strada ca aproape toti erau in picioare, copiii multi care au facut pe ei deja ca si in magazine de haine sau alimentare, s-au kkt in gura aleia patronii de afaceri ca nu avansam spre epoca kktului ca vrea cineva sa obtina voturi.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg nimic din ce scrieti pe aici. O dati de gard fara sa va exprimati clar.

Sunteti cetateni ai planetei, sau nu? Ce vreti de fapt? Toate au legatura una cu alta, dar este foarte greu de decelat si pus cap la cap.

Dar nu conteaza ce zic, eu am mentalitate de roman.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.06.2021 la 13:04, Enki a spus:

Trei fetite de la tara au murit dupa ce bunica si mama lor le-au spalat pe cap cu o otrava puternica pentru raie sau alti paraziti, nu stiu ce, la oi, ca se le scape e paduchi. Otrava adusa de tatal fetelor de la stana unde lucra. Asta era stirea care m-a perturbat, rau de tot.

Gizăs craist. Dupa cazul asta de la sfarsitul lunii mai, care a fost in judetul Brasov, altul identic in judetul Iasi. Trei fetite spalate pe cap cu insecticid de catre bunica ca sa le scape de paduchi. Acestea trei au avut noroc, au scapat cu viata. 

Traiasca analfabetismul! Traiasca lipsa de educatie!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/6/2021 at 11:40 PM, gargbird said:

Mă bucur și chiar sunt curios de reacția dvs. după vizionarea filmului. 

 

 

On 6/7/2021 at 12:08 AM, gargbird said:

NIMIC! 

Ce-am zis aici "Exact! Un film de rahat, nu face altceva decât să arate că împăratul e gol (adică defilează la Ziua Țării fără haine pe el, pentru cei care nu au citit "Hainele cele noi ale împăratului")." a fost doar o ironie!!!

Filmul este excelent!

Bun. Văzui și io filmul. După care am văzut reacții și comentarii care merg dintr-o extremă în alta,

de la: „Filmul e o capodoperă”, „Filmul e prea subtil pentru proști”, „M-a făcut să râd, nota 10!”, „Foarte adevărat ce spune, bine le face americanilor, așa e!”,

până la: „Filmul e o porcărie! Caracterizat de glume tâmpite și vulgaritate dusă la extrem”, „Și-a bătut joc de noi, ca români”, „N-am râs nici măcar o secundă și nu înțeleg cum cineva poate să râdă de așa ceva, nota 4!”, „Cel mai nașpa film pe care l-am văzut vreodată, pierdere de timp!”.

Ca să-mi dau și io cu părerea, aș zice că filmul nu e nici pe departe o capodoperă, dar nici cel mai nașpa film. Eu am zis că-i o parodie care trebuie tratată ca atare. Nici cu exaltare, cum că : Moamă, ce-a făcut ăsta aici! A dat lecții de cinematografie!”. Dar nici cu reacții de genul: „Filmul e zero barat!” Omul încearcă să parodieze atât mentalitatea cetățenilor din lumea a doua a spre a treia, cât și mentalitatea cetățenilor țărilor situate în vârful civilizației. În ce măsură i-a ieșit, fiecare poate să-și dea cu părerea. 

O notă aparte este că în acest film realizat într-o bună măsură în România (mă rog, nu știu cât din el, a fost realizat în România), nu știu de ce neapărat a fost nevoie de replicile în limba română de la începutul filmului, când acțiunea filmului, cică, se petrecea în Kazahstan. :smile:

Personal, chiar dacă am râs la unele faze, mi s-a părut că filmul, care inițial începuse în vervă, alunecă treptat spre tragi-comedie și chiar vulgaritate, uneori cu scene de-a dreptul grotești.

Așa, ca să termin, nu regret c-am văzut filmul.  

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Ciocârlan a spus:

Doar 3500 de coco operația!:biggrin:

Nu-i bai, dacă tot am rămas fără permis, de ce să nu rămân și fără mașină?:pardon:

Vrei colorezi cu lapte? :pardon:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×