Sari la conținut
Forum Roportal
miryam

Parul drept

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si eu am un par f cretz ( si nu numai..ci si f "dezordonat" sa zic asa..). Am folosit placa fara ceramica de cateva ori, dar ma indreptam si, nu exagerez, peste 1 ora MAXIM aveam parul incretzit la varfuri si cu f mult volum ( asta fiind o alta mare problema de-a mea). Apoi am avut o placa Remington, pe care toata lumea o lauda, dar si cu aceasta imi statea parul drept doar o zi, a doua zi cand ma trezeam sa il gasesc incretit, sau .. cateodata si mai rau...in cateva ore..de la vant ma trezeam cu o claie de par in cap, cat de cat drept, dar ce`i drept cu foarte mult volum. Insa dupa multe cautari am gasit placa de care aveam nevoie. Am cumparat acum foarte putin timp o placa cu ioni, care nu numai k nu iti arde parul, dar il retextureaza, adik in timp ce ti-l indreapta ti-l face mai matasos si il repara, sa spun asa. E o placa din State.. Daca cineva vrea sa afle mai multe despre aceasta placa-minune spuneti-mi si va arat o poza cu placa si va zik mai multe detalii :o: E super!

 

 

 

as vrea sa styu si eu cateva detalii......de care firma apartine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am parul drept si nu imi prea place ca nu prea are volum. cine imi doneaza niste carliontzi? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parul meu e drept si superb :D pot sa il fac cret cand vreau eu,fara sa stau cu bigudiuri in cap ...am vazut ca vreti parul cret dar cu bigudiurile e foarte greu de dormit...exista in magazine niste clame,cu care iti poti face niste cocuri ,iar la desfacere parul e buclat...cum arata clama (fig.1)...sunt doar 2 lei,si sunt 3 in pachet ...uitati in fig.3 ce minuni au facut clamele desi parul meu e foarte drept ,ca in fig.2...cu clamele astea puteti proceda astfel : strangeti-va parul in coada de cal cat de sus puteti ,chiar si in varful capului,impartiti parul in 2 si luati fiecare parte facand un coc,si partea cealalta(sper sa va dati seama cum se folosesc,e foarte usor) ,iar dimineata cand va dati drumul e superb...eu asa procedez...

///Si alt pont : daca aveti parul drept fara volum,la fel prindeti-va parul cat de sus puteti,chiar si in crestet pe timpul noptii cand o sa-l desfaceti o sa aveti volum fiindca pe parcursul timpului cat a stat prins in sus asa se obisnuieste...sa imi spuneti daca a dat rezultate la voi...bafta :P

post-131144-1200087174_thumb.jpg

post-131144-1200087449_thumb.jpg

post-131144-1200087487_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:shifty: hmm...eu am parul luuung si drept...am fost acum cateva saptamani la coafor si am cerut sa mi-l onduleze....dupa 2 ore era praf ... deci nu imi sta deloc cret....pot sa-mi dau cu nu stiu cate tuburi de fixativ ... pana la urma am renuntat si m-am obijnuit cu el asa ... :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: hmm...eu am parul luuung si drept...am fost acum cateva saptamani la coafor si am cerut sa mi-l onduleze....dupa 2 ore era praf ... deci nu imi sta deloc cret....pot sa-mi dau cu nu stiu cate tuburi de fixativ ... pana la urma am renuntat si m-am obijnuit cu el asa ... :imao:

ahh ce n-as da eu sa ma parul drept :lol: Din pacate parul meu nu e nici cret nici ondulat sta ca naiba 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Parul meu este foarte subtire, putin ondulat si drept. Idea e ca nu-mi place asa si pana acum am folosit placa (stiu ca nu e cea mai buna solutie). De cateva zile a inceput sa cada foarte tare si sunt cam speriata sa nu raman cheala :P asa ca vreau sa renunt la placa si sa folosesc samponul Nivea Straight & Easy sau de la Sunsilk pt parul drept. Problema e ca nu stiu pe care sa aleg. Voi ce imi recomandati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ondulat. :good: Am citit ca barbatii prefera femeile cu parul lins. :o:

 

Ce tampenii am ajuns sa scriu pe forum in seara asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ondulat. :good: Am citit ca barbatii prefera femeile cu parul lins. :o:

 

Ce tampenii am ajuns sa scriu pe forum in seara asta...

Wrong. Barbatii prefera parul cret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×