Sari la conținut
Forum Roportal
miryam

Parul drept

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

inca mai astept un sfat de la voi in legatura cu samponul pentru par drept :o: . Samponul Nivea Straight & Easy sau samponul de la Sunsilk e mai bun? :D

Editat de Tim3a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi-ar place sa il am drept :airkiss::D Dar parul meu e mai....cretz...de la natura....incerc sa il intind dar tot nu imi sta cum as vrea eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi sta parul daca il intind cu placa, dar nu vreau sa-l intind atat de des si as folosi in schimb un sampon care sa mi-l tina drept cat de cat...dar nimeni de pe forum nu vrea sa-mi dea un sfat ce sampon sa folosesc :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-as baga mana in foc ca barbatii prefera parul ondulat.

Eu as baga. :doh:

 

mie imi sta parul daca il intind cu placa, dar nu vreau sa-l intind atat de des si as folosi in schimb un sampon care sa mi-l tina drept cat de cat...dar nimeni de pe forum nu vrea sa-mi dea un sfat ce sampon sa folosesc :roll:

Habar n-am. Eu nu am nevoie de sampon pentru par drept. Incearca si tu sa vezi care e bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un breton care are vartej la baza (si sta in toate directiile) se poate indrepta fara placa? cum anume? ca eu am incercat si tot nu sta... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un breton care are vartej la baza (si sta in toate directiile) se poate indrepta fara placa? cum anume? ca eu am incercat si tot nu sta... :o:

 

lasand la o parte faptul ca placa dauneaza grav parului :rot: numai cu ea poti sa-ti aranjezi parul cel mai bine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am un par f cretz ( si nu numai..ci si f "dezordonat" sa zic asa..). Am folosit placa fara ceramica de cateva ori, dar ma indreptam si, nu exagerez, peste 1 ora MAXIM aveam parul incretzit la varfuri si cu f mult volum ( asta fiind o alta mare problema de-a mea). Apoi am avut o placa Remington, pe care toata lumea o lauda, dar si cu aceasta imi statea parul drept doar o zi, a doua zi cand ma trezeam sa il gasesc incretit, sau .. cateodata si mai rau...in cateva ore..de la vant ma trezeam cu o claie de par in cap, cat de cat drept, dar ce`i drept cu foarte mult volum. Insa dupa multe cautari am gasit placa de care aveam nevoie. Am cumparat acum foarte putin timp o placa cu ioni, care nu numai k nu iti arde parul, dar il retextureaza, adik in timp ce ti-l indreapta ti-l face mai matasos si il repara, sa spun asa. E o placa din State.. Daca cineva vrea sa afle mai multe despre aceasta placa-minune spuneti-mi si va arat o poza cu placa si va zik mai multe detalii :doh: E super!

salut! ai putea te rog sami di mai multe detalii? marca, unde as putea gasi etc.

multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu il am nicicum .. nici drept nici cret , mi-ar placea sa il am ori cret ,ori drept , dar asta e .

L-am intins de cateva ori cu placa ..dar e destu de nasol ca e foarte lung si dureaza cam mult , in plus , placa dauneaza o leaca parului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FRATE CEL MAI FRUMOS ESTE SA AI PAR MULT,sanatos si des!! :PNu imi plac persoanele cu parul rar si drept.Parca sunt chele :) Saracele nu isi pot face prea multe coafuri :lol: Foarte rar am vazut persoana cu par drept de la mama natura si des in acelasi timp.E fain sa ai par mult sa iti aranjezi parul cum vrei , sa iti faci multe coafuri si sa stea!La mine sta asa cum il pun:)...dar este mai complicat :doh: .Dintr-un punct de vedere parul meu este absolut superb.Este mediu, culoare satena si reflexe roshcate :) si este al naibii de mult! :) Este extraordinar de des si cum sta asa il aranjez :P(nu il fac niciodata cu placa pentru ca mi-ar lua vreo 1 h juma de fiecare data la cat de mult e.Nici macar nu pot sa il prind cu un cleshte de ala mare sau sa ii fac coc pentru ca este foarte greu:X si nu sta...Cade! ) . El este un pic ondulat, in nici un caz drept...adica este drept la cateva zile de la spalare dar la varfuri nu este niciodata drept.

 

Din alt punct de vedere este un par mai nasol pentru ca sta foarte umflat si nu are nicio forma 8) ;) :P .Ma enerveaza cumplit ca nu pot sa il las liber pentru ca nu se aseaza frumos pe umeri ci mai degraba este ca o capita de fan ...este un TOT unitar care nu curge frumos pe umeri :bye:

 

 

As vrea sa imi gasesc o coafura potrivita!!Am incercat o gramada! Daca il filez este bAD! Se umfla si firele scurte se ridica si este urat.Daca e lung sta ca o matura.De tuns bob nu pot pentru ca sta umflat.

 

 

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP :o: :o: :roll: :good: :good: :doh: :doh:

Editat de Lauraaaaaaaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×