Sari la conținut
Forum Roportal
Canaris2

Spiritism

Postări Recomandate

Ultima experienta cu spiritele a fost acum 2 ani, ma trimiteau intr-un magazin sa cumpar pantofii rosu ... era acolo pe dreapta cand am intrat, le-am probat, imi veneau fix.  Am mai cumparat niste bocanci de moda de culoare Lila, 2 perechi de incaltaminte de piele sub 15 dolari, noi, nici incercati nu erau.   Am mai trecut pe acolo, n-am gasit NIMIC bun de mine.   

Nu stiu de unde si cine erau, mai astept un semn de la ei, dar nu se prezinta.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O    experienta     cu    spiritele    am      avut     si     eu.De   fapt   nici  nu     stiu daca la mijloc   a   fost     vorba   de    spiritism  sau    de   o    coincidenta    ciudata,    din    acelea    care   tind   spre   0.In     toamna   lui    2014 -2015      ma    pregateam    sa   ma    duc  la   Ploiesti,   sa   ma  intalnesc  cu  D ,persoana   care  ma  initiase   in    spiritism.Ca   sa   nu   merg   cu   mana   goala am  intrat   intr-o  librarie    sa  -i   cumpar     o     carte Qvo Vadis     care   printre   altele    trata  deosebirile     dintre    crestinism-paganism.A m      comandat   cartea    dar    editia  pe   care   mi-a  prezentat-o   vanzatoarea,   nu  mi-a    placut:era    mai   mult  o    brosura    si  aia  necartonata.Am  pus-o     jos,    am   iesit    pe   usa       indreptandu ma   spre  alta librarie    sa   caut   ceva   mai     bun.In     acel   moment  vanzatoarea   iese    dupa   mine       cu      cartea    in  mana  spunand  ``domnule,    v-ati   uitat     cartea``Mi-a   fost     jena  s-o      refuz  si   m-am  intors in   librarie.In     timp      ce    mi   se     impacheta   cartea   doamna    care    ma    urmarise   pana      afara  a    fost    sunata   la    telefon     si      a   raspuns   Alo D     rostind  numele     fetei     cu    care   trebuia     sa    ma     intalnesc.Am     ramas     interzis.

Editat de Canaris2
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×