Sari la conținut
Forum Roportal
Succes Leader

mirc bot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am lamurit de nu mai pot :) ..mersi oricum de intentie :huh:

cred ca trebuia sa intrebi: de ce vrea ''Succes Leader'' asa ceva?????? :o:

 

care-i scopul initial[legal] si care-i scopul.....imoral :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca trebuia sa intrebi: de ce vrea ''Succes Leader'' asa ceva?????? :huh:

 

care-i scopul initial[legal] si care-i scopul.....imoral :)

E treaba lui de ce vrea asa ceva. Robotii de chat fac tot felul de chestii utile. De exemplu, aici eu pot scrie obscenitati, iar mesajul apare

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok harald, dar vreau sa stiu daca stii de unde pot lua un bot gata facut. Stie cineva?

O sa-ti fac o propunere cinstita: daca tu gasesti pe cineva care sa-mi poata rezolva problema cu fluxul audio multi-user, eu il conving pe tipul cu cei 300 de roboti sa-ti cedeze 4-5 dintre ei. No charge.

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic11084.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ma intereseaza e cum as putea sa creez un canal permanent de mirc chiar si atunci cand yo nu-s online.

Păi exact pentru asta iti trebuie roboti, dar unul singur nu-i de-ajuns, poate sa piarda destul de usor controlul asupra canalului. Si n-o sa-ti placă sa descoperi intr-o dimineata ca nu mai ai nici robotul si nici canalul. Cum te descurci la capitolul engleză ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma descurc f bine frate. insa eu nu am nici un server, adica o fac de la calculatorul unui prieten care nu sta tot timpul pe net. Ceea ce ma intereseaza e daca ramane canalul atunci cand el nu e online sau calculatorul este inchis? Adica botii merg chiar daca calculatorul e inchis?

Adica nu inteleg,daca botul e la mine in pc? cum merge el cu calcu inchis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma descurc f bine frate. insa eu nu am nici un server, adica o fac de la calculatorul unui prieten care nu sta tot timpul pe net. Ceea ce ma intereseaza e daca ramane canalul atunci cand el nu e online sau calculatorul este inchis? Adica botii merg chiar daca calculatorul e inchis?

Adica nu inteleg,daca botul e la mine in pc? cum merge el cu calcu inchis?

Canalul de chat nu trebuie (si nici nu prea poate) sa fie găzduit de calculatorul tau. Pentru asta există reteaua de servere Undernet. Doar administrarea o faci de pe calculatorul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok, asta inteleg. Sa spunem ca bot X e admin, iar calculatorul meu e deschis. Oricine intra il vede pe X. Eu inchid calculatorul si X dispare?

Daca el dispare admin devine urmatorul care intra? Deci nu mai e canalul meu?

Deci vreau sa-mi fac un canal valabil permanent, in care yo sa fiu adminul. cam asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×