Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Mesaj de la iubita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai discutam si noi ceva pe topicul asta? Noutati, @NicolaeT? Nu mi-ai zis ce creatii artistice are gagica.

Asa, in general, cum vezi tu o viata ideala intr-o casatorie?

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Enki a spus:

Nu mi-ai zis ce creatii artistice are gagica.

Ce relevanta are ? Daca vezi ca nu ti le cumpara nimeni, te reprofilezi, nu te duci sub un pod in asteptarea lui Fat Frumos care sa-ti vada valoarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 24 minute, NicolaeT a spus:

Ce relevanta are ? Daca vezi ca nu ti le cumpara nimeni, te reprofilezi, nu te duci sub un pod in asteptarea lui Fat Frumos care sa-ti vada valoarea.

Intrebarea era ca sa stiu daca insira 3 margele pe o ata sau lipeste 3 licheni pe o poza printata si zice ca sunt creatii artistice, sau chiar face ceva frumos si original. Pentru ca in cazul 2, s-ar putea sa nu-si fi descoperit publicul inca,  poate nu se promoveaza suficient

Si mai conteaza si de cand le lucreaza, la început e normal sa nu te stie nimeni.

Si chiar daca face margele si licheni, e piata pentru astea chiar mai mare decat pentru niste chestii originale. E si concurenta mai mare .

Si conteaza si unde locuieste, ca daca sta la cucuietii din deal si vrea sa vanda la ea in sat, nicio sansa. Iar pe internet, cum ziceam, e concurenta mare.:smile:

 

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 11.03.2022 la 17:46, NicolaeT a spus:

era grasa

O grasa ajunge normala/slaba in juma de an/un an. Tu, barbat? Meh, asta o mai dezbati vreo 10 ani cu Cristi, printre agatamentele pe facebook.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 24.03.2022 la 0:05, Robespierre a spus:

O grasa ajunge normala/slaba in juma de an/un an. Tu, barbat? Meh, asta o mai dezbati vreo 10 ani cu Cristi, printre agatamentele pe facebook.

N-ai citit si postul in care a zis ca cine o place o place asa cum e si ca ea nu slabeste nici un gram.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/11/2022 at 5:46 PM, NicolaeT said:

Vorbeam odata cu o tipa pe net si-mi facea declaratii ca ma iubeste, ca vrea sa ne casatorim, sa avem copii. Si am respins-o pentru ca era grasa. Si mi-a scris:

"Imbecilul ***, crezi ca tu esti cel mai aratos om din lume? Doar uita-te in oglinda si-ti vei gasi adevarata identitate. M-as sinucide daca as incepe sa arat ca tine. Esti un las fara coloana vertebrala caruia ii place sa-i faca pe oameni tristi. Esti un las imbecil, care nu poate sa fie sincer cu sentimentele sale. Du-te *** pentru totdeauna"

si

"Educatia ta te-a invatat sa umilesti femeile facand misto de corpul lor? Si educatia ta te-a invatat sa astepti iubire in schimbul lipsei de respect cu care tratezi oamenii? Nu esti prietenul meu, esti un abuzator care ma face grasa chiar daca nu sunt. Intelegi pana si cel mai simplu mod de a fi dragut cu oamenii? Si la urma urmei, de ce *** crezi ca ar trebui sa vorbesti cu mine? Du-te *** pentru totdeauna"

M-au indus total in eroare aceste mesaje dupa toate mesajele de iubire de mi le trimisese anterior. Oare ma iubeste sau nu ?

Nu am citit restul topicului, insa pare ca te jucai, altfel nu ar fi ajuns conversatia atat de departe. Cand nu esti interesat, retezi elanul cuiva cu gratie. Nu astepti sa se ajunga la conversatii despre casatorie.

Oricum, reactiile emotionale pot fi destul de urate, dar ar fi interesant de stiut daca/cum o dusesesi de nas pana in acel moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/12/2022 at 11:40 AM, NicolaeT said:

Pai si cum o refuzi atuncia ? Zici ca ai prietena ? =))

Zici orice altceva, daca o respingi oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/12/2022 at 12:40 PM, NicolaeT said:

Oricum, topicul e despre daca o astfel de reactie poate fi total justificata de faptul ca o respingi ca e grasa sau e generata din motive mai serioase ce tin de caracterul ei, motive ce ar fi iesit oricum la suprafata mai incolo fara a mai fi cauzate apoi de nimic si m-as fi trezit intr-o relatie toxica.

Daca asta cautai, sa o testezi, prin a o duce cu presul si a o respinge abrupt ca sa vezi cat de urata ii e reactia, cu siguranta relatia ar fi fost toxica - dar nu neaparat din partea ei. Din partea ta, cu siguranta. Joculetele psihice puse in practica in mod calculat, cu sange rece, denota lipsa de empatie si de respect fata de cealalta persoana.

Cand tratezi urat/abrupt pe cineva, fara sa fie necesar, te astepti la o reactie mai putin decat politicoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 45 minute, Abbie3 a spus:

Cand tratezi urat/abrupt pe cineva, fara sa fie necesar, te astepti la o reactie mai putin decat politicoasa.

Faptul ca tu esti feminista de valul al 4-lea sau la al catelea val a mai ajuns, si ai meme-uri dalea inregistrate pe creier cu "body shaming", "gender supremacy", "toxic pathriarchy" si alte halucinatii, nu inseamna ca a spune cuiva ca e gras e o tratare urata. Problema e la tine ca ai creierul plin de meme-uri.

In alte ordine de idei, What is a woman ?

https://www.whatisawoman.com/

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×