Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Mesaj de la iubita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 55 minute, Enki a spus:

Dar oricum, vorbim ca sa vorbim balarii, n-o sa faci tu copii in veci.

Oricum, topicul e despre daca o astfel de reactie poate fi total justificata de faptul ca o respingi ca e grasa sau e generata din motive mai serioase ce tin de caracterul ei, motive ce ar fi iesit oricum la suprafata mai incolo fara a mai fi cauzate apoi de nimic si m-as fi trezit intr-o relatie toxica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, NicolaeT a spus:

Oricum, topicul e despre daca o astfel de reactie poate fi total justificata de faptul ca o respingi ca e grasa sau e generata din motive mai serioase ce tin de caracterul ei, motive ce ar fi iesit oricum la suprafata mai incolo fara a mai fi cauzate apoi de nimic si m-as fi trezit intr-o relatie toxica.

Pai eu de aia te intrebasem, cine pe cine a abordat online, daca v-ati vazut si fata-n fata. Si cel mai important, te-am intrebat tu cum i-ai comunicat ca nu vrei o relatie cu ea, ca e grasa. Word by word, ce i-ai spus?

Pentru ca una este sa ii spui ceva de genul ma atrag fetele mai slabute si mai subtiri, si cu totul altceva e sa ii spui  esti cat o balena, cum iti imaginezi ca as vrea o relatie cu tine cand arati ca o purcea?!

Care din cele doua variante a fost? Ca sa stim daca raspunsul ei a fost agresiv ca asa e ea agresiva, sau a venit la ceva agresiv/urat spus de tine.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Pentru ca una este sa ii spui ceva de genul ma atrag fetele mai slabute si mai subtiri, si cu totul altceva e sa ii spui  esti cat o balena, cum iti imaginezi ca as vrea o relatie cu tine cand arati ca o purcea?!

De ce o dai in extreme ? Nu i-am zis nici mincinos nici jignitor, i-am zis pe direct: Esti grasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, NicolaeT a spus:

De ce o dai in extreme ? Nu i-am zis nici mincinos nici jignitor, i-am zis pe direct: Esti grasa.

Mda. Daca doar atat i-ai zis, si nu ai mai bagat ceva zeflemitor la adresa ei, atunci reactia ei este exagerata. Asta nu inseamna neaparat ca are un caracter urat, ci mai degraba ca remarca ta a venit pe un fond de stima scazuta de sine fix pentru acel motiv, posibil si pentru altele care tot derivate din complexele legate de greutate pot fi. Cum ar veni ai pus sare pe rana, si a rabufnit. Prea echilibrata emotional nu pare, sa iti scrie toate alea cu casatoritul si copiii fara sa va cunoasteti face to face (nu ai mentionat asta). Acum, in mod normal, nu as recomanda cuiva sa se implice intr-o relatie cu o astfel de persoana cu probleme, dar tu esti si tu un caz special.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, NicolaeT said:

De ce o dai in extreme ? Nu i-am zis nici mincinos nici jignitor, i-am zis pe direct: Esti grasa.

Poi vezi? D'aia ți- azis și ea: „Nesimțitule, nu te mai iubsc!”. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am zis sa slabeasca si a zis ca cine o place o place asa cum e. Deasemenea la 30 ani ai ei n-a muncit niciodata in viata. A zis ca societatea ar trebui sa ii aprecieze creatiile artistice si nu sa o oblige sa munceasca ceva care nu ii place. Evident, inca sta cu parintii. Ce fel de viitor poti cladi cu o astfel de persoana, cu toata iubirea si copiii ei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, NicolaeT a spus:

I-am zis sa slabeasca si a zis ca cine o place o place asa cum e. Deasemenea la 30 ani ai ei n-a muncit niciodata in viata. A zis ca societatea ar trebui sa ii aprecieze creatiile artistice si nu sa o oblige sa munceasca ceva care nu ii place. Evident, inca sta cu parintii. Ce fel de viitor poti cladi cu o astfel de persoana, cu toata iubirea si copiii ei ?

Ce creatii artistice are?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nene, asta cu munca grea și de 8 - 10 ore pe zi nu se mai poarta și nu glumesc. Tineretul dorește sa aibă mult timp liber și o ocupație pe care sa o facă cu placere. Banii nu sunt o prioritate iar grija zilei de mâine nici asa. Asta e din ce vad în jurul meu. Și cred ca este o abordare foarte sănătoasă care asigura o viata plăcută. 

Daca vrei o partenera care baga bani în casa e limpede ca nu e ea. Numai dacă e vreun Ghenie. Sa te bucuri ca va avea timp pentru copii, ceea ce e lucru rar și foarte apreciat de familii. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Rodica` a spus:

Nene, asta cu munca grea și de 8 - 10 ore pe zi nu se mai poarta și nu glumesc. Tineretul dorește sa aibă mult timp liber și o ocupație pe care sa o facă cu placere. Banii nu sunt o prioritate iar grija zilei de mâine nici asa. Asta e din ce vad în jurul meu. 

La fel și cei care remunerează munca lor, și-ar dori să aibă mai mulți bani.

Mai ieși din Cluj puțin, te rog, pentru un wake up call despre cum nu duc tinerii gija zilei de mâine. Da, imediat cum ieși din Brașov - înspre Sud sau Est, cam la fel sunt nivelurile de trai în rândul tinerilor de 20-35 ani.

Și nu îmi veni cu exemple de tineri care au avut și încă au suport din partea familiei. Sau 1/10000 care au devenit antreprenori cu studii la seral. Eu vorbesc despre tinerii obișnuiți din orice punct de vedere. Și da, înainte dacă erai un bun hoț și mincinos ajungeai cumva departe, în ziua de azi contează mult dezvoltarea și menținerea peste standarde a aspectului exterior.

 

 

Editat de Ciocârlan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Rodica` a spus:

Tineretul dorește sa aibă mult timp liber

Si eu doresc sa zbor pe Marte. Imi dai tu racheta ?

Citat

Și cred ca este o abordare foarte sănătoasă care asigura o viata plăcută. 

Nu stiu ce viata placuta e aia in care dormi pe sub poduri si mananci radacini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×