Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Qatar - 2022 - FIFA WORLD CUP

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Ciocârlan a spus:

:derisive:Foarte bine, fotbalist îl faci.

Eu vreau sa fie un copil activ, nu sa stea doar la TV, sa gaseasca placere si in natura, pe langa ca este cald afara mult timp din an.

Acum este chiar frig si iar vine ploaia de care ne bucuram sa nu se usuce radacinile pomilor fructiferi in pamantul uscat!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Rodica` a spus:

Mai sunt patru meciuri? :eek:

:sad:

Sincer nu stiu cate au mai ramas, sint cam obosita pe moment cu chestii locale de facut inainte de sarbatori.  Nu ma preocupa pe mine in mod special Craciunul, dar sint lucruri de facut si de mers pe ici-colo, de cumparat anumite alimente sa am rezerve ca se mai reduc preturile la cate ceva sa fie activitate si in acele magazine.   S-a facut si prea frig pentru Arizona si avem de cumparat si niste "haine" mai groase dar nu prea gasim, vor fi dupa ce trece frigul.   Asa se intampla mereu.   Mi-am scos niste cizme nefolosite inca din cutie si nu pot sa merg cu ei, ma deranjeaza pe la glezne.  

Atat despre meciuri ca unul incepe la ora 8 dimineata si pun ceasul sa sune ca vrem sa-l vedem in direct, cine joaca??? vom vedea atunci :meeting:

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, Amarena a spus:

Asta ziceam eu azi, ce repede a trecut, așa a fost mereu? Nu-mi amintesc.

Azi parca si timpul zboara mai repede, insa aceste meciuri erau altfel.  Eu le urmaresc din 1966 cand admiram in anumite echipe atletii ca barbati sexy si atractivi ce NU se vedea in Romania si eu am calatorit de mica pe la Cluj, Oradea, Gheorgheni, Baia-Mare, locuiam la Sighetu-Marmatiei dar deloc nu se asemanau localnicii cu cei de pe ecrane.    Dadeau multe interview-uri fotbalistii despre ei si echipele in care au jucat, le simteam emotiile.  Franz Beckenbauer era pentru care mai respiram ... pentru jocul minunat si spectacolul ce ne oferea.

Pele de exemplu era doar un atlet excelent de admirat pentru talent si unde ducea echipa Braziliei.   Mai erau echipe din anumite tari cand nu exact la scor ne uitam si atunci nu era reluare, poate pentru tarile indepartate.   Evenimentul ne incalzea sufletele pentru 4 ani, ca speram mai vedem un episod de ceva special.   

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maine incepe la 8 dimineata ceva, azi va fi mai tarziu, parca pe la 12:00 peste 2 ore.   

Nu-mi fac probleme si planuri sa nu intervina ceva iar ca saptamana trecuta.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am rabdare sa ma uit la ce se intampla pe teren!!!   Mai bine dorm ... am vazut doar de la primul gol meciul.

Va fi afisat undeva rezultatul, imi ajunge informatia.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In this combination image, An aerial view of Khalifa Stadium stadium at sunrise on June 22, 2022 in Doha, Qatar. Khalifa Stadium stadium and inset image of a tornado

Asta s-a intamplat intre  7-8  Decembrie  2022 dar atunci n-am gasit informatia asta, cred ca de aici se trage varianta cu Camile al ultimului infectie cu COVID.   Cand un vant atat de puternic sapa desertul, scoate toti mortii de acolo care provoca boli si in Arizona, dar se numeste  Desert Fever. 

https://www.medicinenet.com/desert_fever/definition.htm

https://www.republicworld.com/world-news/middle-east/watch-massive-tornado-spotted-in-qatar-ahead-of-fifa-world-cup-2022-quarterfinals-articleshow.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A teenager has died in Montpellier amid the clashes that erupted between France and Morocco fans following the World Cup semi-final on Wednesday evening.

Local officials said that the boy, 14, whose identity could not be verified, was “violently hit” by a car in the city, in the south of France.

He was taken to a hospital but died shortly after, the department of Herault in southern France confirmed.

Local reports said that the vehicle that hit the boy fled the scene soon after.

*Am fost martor la un eveniment cand Italia a castigat nu mai stiu ce fel de meci de fotbal si toata noaptea urlau pe strazile din Zurich din masini decapotabile cu drapele uriase.*

https://www.yahoo.com/lifestyle/boy-14-killed-clashes-between-083152301.html?fr=sycsrp_catchall

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fernando Santos fired by Portugal after Cristiano Ronaldo World Cup drama

Fernando Santos was dumped by Portugal on Thursday after the team was eliminated by Morocco, 1-0, in the World Cup quarterfinals, the second straight game in which Cristiano Ronaldo was not in the starting lineup.

Santos, 68, took over as Portugal’s coach following the 2014 World Cup after the team fired Paulo Bento. Santos coached Greece from 2010-14.

*Gasesc o mare porcarie sa concediezi antrenorul ca echipa adeversara era mai tare"!!!*

https://www.msn.com/en-us/sports/fifa-world-cup/fernando-santos-fired-by-portugal-after-cristiano-ronaldo-world-cup-drama/ar-AA15kBcn?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=0502015fb3c44780958466a84cb60357

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×