Sari la conținut
Forum Roportal
nike

Va imbracati cu haine de firma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spuneam doar ca tu ai ceva cu Romanii si mentalitatea lor... atat.

 

 

Ce am pe inima si pe gura!!!

 

De obicei spun clar peste tot, nu numai pe acest forum.

Forum parca inseamna schimbare de opinii, unde exprimarea cu valori esentiale despre subiect conteaza!!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fratilor toata lumea isi doreste haine de firma,nu mai fiti ipocriti!

nu mi se pare nimic aiurea daca iti permiti sa cheltui bani pe haine de firma!

este ipocrit cel care zic ca el prefera hainele din piata in schimbul celor de firma.

fiti seriosi..............eu una nu mi-as cumpara hainde din piata...............eu sunt un caz fericit in care imi permit sa-mi cumpar lucruri de genul asta ,am 27 ani si-mi plac la nebunie hainele de firma! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, eu nu prea imi cumpar haine de firma pentru ca prefer sa fac alte lucruri cu banii aceia...daca m-as spala in bani, poate mi-as cumpara....oricum, la unele haine nici nu iti dai seama daca is de firma sau nu.... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost de 2 ori in paris....orasul luminilor si al modei..

acolo, magazinele de firma, cum le numim noi, sunt foarte multe,si au preturi mai mici decat la noi

am intrat si eu in cateva si m-am minunat de ce am vazut acolo.....

zara..spre exemplu...care la noi este un magazin cu fitze...la ei este un magazin pentru toti....

cu haine in cosuri..le rascolesti..mai cad si pe jos,,si daca mai prinzi si niste " sales"....trebuie sa dai din coate

C&A la fel....CELIO..idem...levi's..la fel....

suntem noi saraci si totodata fitzosi....

in place de'italie ( paris) este un mall unde sunt magazine...( dar nu chiar magazine...chiar standuri ) lacoste,kalvin klein, d&g cu produse cu mici defecte sau nevandute in sezon..la nishte preturi da cazi pe spate...

ex:pullover barbatesc din lana kavin klein la 35euro....

mori de ciuda..

la noi in tara este hotie pe fatza,,jaf la drumu' mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...ai dreptate...la noi e hotie...am un verisor in italia care imi mai trimite haine de firma la preturi super mici...tricouri la 7 euro etc...in general le ia de la reduceri, mai ales ca acum este si sezonul....aveam si la camin colegi care primeau haine de dincolo si le vindeau la pret dublu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda...ai dreptate...la noi e hotie...am un verisor in italia care imi mai trimite haine de firma la preturi super mici...tricouri la 7 euro etc...in general le ia de la reduceri, mai ales ca acum este si sezonul....aveam si la camin colegi care primeau haine de dincolo si le vindeau la pret dublu

PAI?....

atunci nu este mai bine sa ne tragem un concediu odata pe an sa imbinam placutul cu utilul? :doh: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PAI?....

atunci nu este mai bine sa ne tragem un concediu odata pe an sa imbinam placutul cu utilul? :doh: :roll:

sa stii ca ai dreptate :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de haine..Prefer sa imi cumpar un lucru bun decat sa imi umplu pungile cu haine gen"Europa"(cei din Bucuresti cunosc fenomenul).Nu am nimerit niciodata un lucru ieftin sa fie bun,calitativ.Aici nu am probleme cu cumparatul hainelor,mai tot timpul sant reduceri in magazine iar calitatea hainelor este foarte buna.Saptamana trecuta de exemplu mi-am cumparat o salopeta care era de la 60 de euro redusa la 15 euro,iar la casa mi-a redus-o la 10 euro fiind ultima.In Romania nu exista reduceri,stiu foarte bine ce spun ca am lucrat intr-un magazin fitos iar reducerile se faceau cam asa:se punea un pret pe eticheta produsului,un pret de 2 ori mai mare fata de cel real;se taia pretul respectiv dupa care se punea cel vechi.Lumea foarte incantata vazand pretul taiat si cel nou cumpara la greu..Nu stiu in alte magazine cum e insa in centru unde am lucrat eu asa faceau toti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fratilor toata lumea isi doreste haine de firma,nu mai fiti ipocriti!

nu mi se pare nimic aiurea daca iti permiti sa cheltui bani pe haine de firma!

este ipocrit cel care zic ca el prefera hainele din piata in schimbul celor de firma.

fiti seriosi..............eu una nu mi-as cumpara hainde din piata...............eu sunt un caz fericit in care imi permit sa-mi cumpar lucruri de genul asta ,am 27 ani si-mi plac la nebunie hainele de firma! :doh:

Ipocriti? De ce crezi ca toti de pe planeta asta gandeesc precum tine? Sa-ti cumperi haine de firma si sa dai un purcoi de bani pe ele mi se pare un snobism fantastic. Cine stie ca sunt haine de firma ca nu scrie mare pe ele (de obicei)? Stie doar ego-ul tau, il ingrasi cu polonicul si pe asta mizeaza si firmele respective. Sunt doar niste carpe in fond, zdrente care oricum ies din moda la un moment dat, se uzeaza etc.

 

Dorinta asta fierbinte sa-ti iei haine de firma...pentru ca meriti e un cretinism feroce. Unii oameni vor chestii "de nume" si unii chiar ajung sa faca si foamea ca sa-si ia nu stiu ce pantofi care costa cat trei salarii. Crapa atatia de foame si ... tu vrei haine de firma ca sa ce? Te face mai desteapta? Mai sexy sau ce? Poti sa-ti iei, nu zice nimeni sa nu-ti iei din cand in cand ca sa-ti faci o mica placere dar sa zici ca toti vor haine de firma in nestire e o tampenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ipocriti? De ce crezi ca toti de pe planeta asta gandeesc precum tine? Sa-ti cumperi haine de firma si sa dai un purcoi de bani pe ele mi se pare un snobism fantastic. Cine stie ca sunt haine de firma ca nu scrie mare pe ele (de obicei)? Stie doar ego-ul tau, il ingrasi cu polonicul si pe asta mizeaza si firmele respective. Sunt doar niste carpe in fond, zdrente care oricum ies din moda la un moment dat, se uzeaza etc.

 

Dorinta asta fierbinte sa-ti iei haine de firma...pentru ca meriti e un cretinism feroce. Unii oameni vor chestii "de nume" si unii chiar ajung sa faca si foamea ca sa-si ia nu stiu ce pantofi care costa cat trei salarii. Crapa atatia de foame si ... tu vrei haine de firma ca sa ce? Te face mai desteapta? Mai sexy sau ce? Poti sa-ti iei, nu zice nimeni sa nu-ti iei din cand in cand ca sa-ti faci o mica placere dar sa zici ca toti vor haine de firma in nestire e o tampenie.

tatutzule...tu stii ce este ala un brand?

pe scurt ...brandul este o marca inregistrata cu o denumire anume aleasa a unui produs.care

RESPECTA NISTE STANDARDE SPECIFICE ACELUI PRODUS si care nu admite nici o deviere de la aceste standarde

hainele de firma sunt niste branduri care au luat nastere in timp si satisfac toate cerintele de bun simt ale unui om normal

de la cusaturi pana la croieli, materiale,compozitia materialului samd

asa ca daca vrei sa-ti puta picioarele cumpara ciorapi de poliester 100%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×