Sari la conținut
Forum Roportal
nike

Va imbracati cu haine de firma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La cat de "scumpi" au fost, crezi ca au avut asa ceva? :D

 

 

n-are nicio importanta. Ma bucur nespus de mult ca ti-au placut si ca te simti bine in ei. :) ...si, sa-i porti sanatoasa !

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate pentru ambalaj, da' nu-s sigur. :tease:

 

:yahoo: In State se ia inapoi marfa si se schimba si in magazinele SH pana la 30 de zile dupa data cumpararii cu chitanta in original. Ador sa ma plimb in aceste magazine, timp

n-am destul ca nu-s aproape dar mereu gasesc ceva nou-noutz cu 2 bani, saptamana trecuta parfun frantzuzesc 3 sticlute cu $3 nefolosite care in magazin costa peste $20 bucata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand firma iti da o garantie de doi ani, iti cam dai seama in ce investeti banii.:P

 

In haine nu se investeste mult!!! precum nici in hartie igenica, moda se schimba repede iar in tarile unde se poarta si paltoane e foarte greu sa pui un palton la o parte ca a iesit deja din stil ... vreau de ultimul racnet!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo: In State se ia inapoi marfa si se schimba si in magazinele SH pana la 30 de zile dupa data cumpararii cu chitanta in original. Ador sa ma plimb in aceste magazine, timp

n-am destul ca nu-s aproape dar mereu gasesc ceva nou-noutz cu 2 bani, saptamana trecuta parfun frantzuzesc 3 sticlute cu $3 nefolosite care in magazin costa peste $20 bucata ...

Daca erau doar 20 $ bucata, nu e de mirare ca nu le-a folosit. Nu aveau cum sa fie frantuzesti la pretul ala. :crazy: Poate turcesti.

 

Un parfum frantuzesc, original, ar trebui sa fie pe putin vre-o 100$.

 

 

Si eu ma imbrac de firma, dar le iau gratis. Mi le dau aia de la biserica! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca erau doar 20 $ bucata, nu e de mirare ca nu le-a folosit. Nu aveau cum sa fie frantuzesti la pretul ala. :crazy: Poate turcesti.

 

Un parfum frantuzesc, original, ar trebui sa fie pe putin vre-o 100$.

Si eu ma imbrac de firma, dar le iau gratis. Mi le dau aia de la biserica! :o:

 

 

Sa incep cu inceputul, in State preturile sint mult mai mici la toate articolele de lux ca in Europa!!! ca gazduieste pe toti cu Brand name in mall-uri in prim location!!!

 

In Arizona preturile sint incomparabil mai mici ca la New York sau Los Angeles la toate articolele de la Automobil la Xilofon!!!

 

Din Turcia nu vine aici prea multa marfa decat caise uscate, niste orez si arapacas in magazinele de specialitate etnica, nu la alimentarile americane!!!

Nici macar cafea turceasca nu se gaseste niciunde, rahat si halva doar in magazinele arabilor sau armenienilor.

 

Daca-mi aduc bine aminte am scris sticlute, nu galonul (4 litri) acele dragalase care de obicei se da cadou daca cumperi o sticla mai maricica, pe la noi asta e pretul $20, contine cam o lingurita de parfum nu esenta!!! si nici apa de colonie. De asta turismul in State pentru cumparaturi se face si fara muzica, preturile si calitatea atrag. Acum ca incepe scoala si vine iarna, in Phoenix magazinele sint pline de Canadieni la cumparaturi, cu camionul ridica lucruri la ce preturi avem aici la haine de iarna de calitate si cumpara la Uggs!!! in plus vorbesc franceza si cu ocazia asta asculatam si noi muzica franceza in timp ce facem cumparaturi.

 

Nu demult s-au scos toate bauturile alcoolice franceze din alimentarile locale si le-au dat pe nimic aproape doar sa scape de ei ca localnicii nu le cumpara, nici gratuit nu le ia ca nu stiu ce sa faca cu ele. Doar in 2-3 magazine de lux sau de bauturi exclusiv a mai ramas coniac francez sau altceva original. Multe localuri s-au si inchis. Comertul american difera de cel european. Ma bucur din suflet ca acele biserici nu te-au lasat dezbracat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma imbrac cu haine de firma numai daca le primesc cadou :D

De cumparat, prefer sa-mi cumpar mai ieftine, mai ales ca pe mine ma atrage in primul rand modelul, croiala, culoare, si abia apoi materialul. Am avut haine din materiale considerate f bune, si cu toate astea s-au rupt sau decolorat. Prefer mai multe, si mai ieftine, ca sa pot jongla cu diferite stiluri :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana si cizma de cauciuc e de firma!!! tenisii la fel, manusa de gradinarit asotart cu sortul de pe terasa de langa gratar ... lenjerie de pat, carpe de bucatarie, de sters picioarele in usa ... totul :yahoo: cana de cafea, sarea roz din Himalaia ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×