Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://www.yahoo.com/finance/news/covid-wave-probably-coming-america-152501494.html  

"A new COVID wave is probably coming, and America just doesn’t seem to care, COVID isn’t the only public health crisis about which Americans have become complacent, Benjamin says."  

“We get tired of an issue,” he says. “We park it. We get comfortable with what happens. Thousands of people die from gun violence every year. That’s something that, when it happens, particularly mass shootings, everyone says, ‘It’s terrible. We must do something.’  “But the political will to do something about it quickly fades.”

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/11/2022 at 11:46 AM, The Unknown said:

https://www.yahoo.com/news/67-attendees-high-profile-d-144807416.html

"Gridiron Club President Tom DeFrank said Sunday that the group had reported 72 cases out of the hundreds of people who attended.   New York Mayor Eric Adams, who was also at the dinner, tested positive Sunday. It was the first Gridiron Dinner since 2019, before the pandemic, and guests were required to show proof of vaccination, DeFrank said."

*Ceva nu este in regula la Washington, multi au acte false de vaccinare!!!    Daca locuiau in satre acei high class people, inteleg sa aibe virusi din fiecare cate doua, dar asa, este doar o singura explicatie.*   

Asta este perceptia voastra in ...asa-zis-ul occident?

in loc sa recunoasteti ca vaccinul nu are niciun efect benefic, ba dimpotriva, iar voi incercati sa sugerati ideea ca oamenii s-au retras de la vaccinare?

acolo in state, aveti acces la harta lumii?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omule, eu nu trebuie sa recunosc NIMIC, nu ma intereseaza ce crezi despre mine sau altii, nu sint in judecata si nu acuz pe nimeni.   Nu sint nici pocaita, religioasa sau communista, n-am jurat nimanui ca le voi urmari ca Soarele ... Luna, doar am dat un citat din ceea ce scriu ziarele.   

Este parte din stirea nationala precum Monica Gabor la 16 ani a fost plasat pentur bani de Nutu Camataru lui Piticu' din nu stiu unde cand era miliardar.   Trebuie sa le cred sau sa ma rog la ei???

Noi avem acces pe aici la orice, chiar si la arme in Arizona fara protocol, licentari, permisuri, doar bani sa ai si sa treci un test chiar pe loc oferit altfel n-ai drept si sa fi cetatean american.   Sint expuse toate la vedere, chiar si de vanat un elefant.   

Avem un magazin special pentru asta ca sport si au expus o tigaie pentru un batalion in caz ca vanatoare tine mai multe zile, mai intra vreo 10000 de oua si un bou in acea tigaie!!!   

Masinile au multe expozitii in mijlocul desertului ca altfel n-ar fi  loc destul pentru toti si toate.   Acum sint niste concerte de muzica country si iar nu se gaseste nimic pana seara in magazinele alimentare.   

Bill Gates ar cumpara toata Arizona sa fie Statul Gates dar s-a trezit cam tarziu  si cand s-a gandit cu voce tare, a ramas si fara prieteni.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, The Unknown said:

....

Noi avem acces pe aici la orice, chiar si la ....

Ai dat numa" exemple desarte,  tipic occidental-materialiste...mah ...la cunoastere aveti acces?

d-aia intrebam de harta lumii.

poti avea acces si/sau citi de ex un site din Japonia?

j1.PNG.0b0413480f49053b1fad5a77d19808b0.PNG

sau va complaceti in lumea voastra stiind ca americanii au facut un bine omenirii trimitand in 1945 doua versiuni apocaliptice peste ei?

vine unu cu ordin sa dea cu tarnacopul si ...pa Japonia pe internet!

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

Ai dat numa" exemple desarte,  tipic occidental-materialiste...mah ...la cunoastere aveti acces?

sau va complaceti in lumea voastra stiind ca americanii au facut un bine omenirii trimitand in 1945 doua versiuni apocaliptice peste ei?

Astea-s ideile tale si ce te framanta pe tine, pastreazati-le poate vei avea nevoie de ele.    Tu poti sa lauzi communismul cat vrei,  eu am plecat ca stiu ce vreau iar TU si multi altii doar oftezi ca nu ti-a garantata NIMENI nimic aici, si nu vrei sa incepi totul de la ZERO si alte povesti din multe se ce rostogolesc printre dinti cu coltul naframei in gura!!!

In State deloc NU este topic de discutie nici intre veteranii razboaielor la o betie, ceea ce pe tine te deranjeaza din 1945 sau pe altii ca tine.   Deloc n-ai avea intrare in cercurile americanilor, exclusi fiind noii imigranti cu Loteria Vizelor si casatoriile pentru 10000 de dolari!!!      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/14/2022 at 9:42 PM, The Unknown said:

Astea-s ideile tale si ce te framanta pe tine, pastreazati-le poate vei avea nevoie de ele.      

 

Iata ca ideile mele prind viata

vaccinul sigur si eficient 

ori a mintit ca s-a vaccinat, ori s-a vaccinat iar vaccinul a fost si este o minciuna

ar1.PNG.48eac249ed2b6995df1eda336e2114c0.PNG

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io, nevaccinat si neinfectat fiind, desi am avut contacte cu zeci de mi de oameni in astia 2 ani...ce sa mai cred?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o veste buna

sper sa-i zgaltaie pe toti vaccinistii covidp3.thumb.PNG.6435da0f3a6d808a37cc0babc0aec24e.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oO6hxdZb?format=jpg&name=small

https://hirado.hu/kulfold/cikk/2022/04/22/nemetek-ezrei-hagytak-el-hazajukat-es-telepedtek-le-del-amerikaban-az-elmult-honapokban ... din ziarul maghiar am luat informatia!!!             

*Peste 1 milion de nemti s-au mutat in Paraguay ca nu le convine de musulmanii in Germania si problemele cauzate zilnic plus sint cu toti AntiCOVID-isti convinsi.* 

Germans fleeing to Paraguay—I think I've seen this movie before.

https://www.bbc.com/news/av/world-latin-america-61184479?xtor=AL-72-[partner]-[bbc.news.twitter]-[headline]-[news]-[bizdev]-[isapi]&at_custom1=[post+type]&at_custom2=twitter&at_campaign=64&at_medium=custom7&at_custom3=%40BBCWorld&at_custom4=4B542DEE-C1CB-11EC-B840-05984744363C

The German towns in Paraguay with a surge in European immigrants

A BBC investigation has discovered that thousands of German nationals have migrated to Paraguay in the last 12 months - to escape Covid restrictions and vaccinations in Europe.

But the pandemic is not the only thing driving this new wave of immigration.

As BBC Mundo's Mar Pichel has been finding out, many of the new arrivals say they have become immigrants in Paraguay - because they are uncomfortable with Muslim immigrants at home.

Published
23 hours ago
Section
BBC News

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.yahoo.com/entertainment/sharon-osbourne-leaves-new-tv-show-to-be-with-ozzy-who-has-covid-181258353.html

"Sharon Osbourne has temporarily left her new U.K. show,  The Talk, after just three episodes, to be with her husband Ozzy, who has tested positive for COVID-19."

O sa scape de data asta Ozzy, dar trebuie sa aibe mare grija ca vine un alt val de COVID dinspre Kina cand nici nevasta nu va fi deajuns ca antidot.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×