Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://www.stirilekanald.ro/lockdown-in-coreea-de-nord-din-cauza-coronavirusului-20223455?utm_campaign=cross_parteneri&utm_source=evz&utm_medium=evz   

"Peste un milion de infectări cu coronavirus în Coreea de Nord"

Nu stiu cum a fost acum 2 ani tratat problema asta acolo, dar cand revine ceva boala si toate tarile in jur sint purtatori de virusi, poate deveni foarte grav situatia.   A mobilizat si armata sa fie sigur ca se va raspandi si de acolo sa aibe la cine comanda, sa nu dispara natia!!!   Eu vorbesc cu foarte multi din Coreea de Sud ca este parte din Statele Unite practic si ei nici nu recunosc a fi coreeni ci chinezi cei din NORD.  In amestec cu boala maimutelor devine extrem de mortala si raceala de sezon!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 hours ago, The Unknown said:

"Peste un milion de infectări cu coronavirus în Coreea de Nord"

mai aproape de tine...

pe aceeasi pagina

1- stirea cu magnatul vaccinat al vaccinurilor care s-a infectat cu virusul impotriva caruia s-a vaccinat ( teoretic trebuia sa fi trecut de doza 4 - doar are incredere in ce spune)

2- stirea : the U.S. Food and Drug Administration has limited the authorized use of the Janssen COVID-19 Vaccine

Dupa 2 ani de teorii conspirative....

b1.PNG.8ba679df78eb32c190a1f26932951058.PNG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 hours ago, Amarena said:

Acum tu ești cel naiv.

vezi mai sus postarea cu

the U.S. Food and Drug Administration has limited the authorized use of the Janssen COVID-19 Vaccine

am spus ca mi-e greu sa cred mai merge a doua oara prosteala asta, incepe sa devina oficiala conspiratia si cei mai multi dintre ratutiti se trezesc din somnul cel de moarte

sau macar SPER!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica tot mai multi oameni isi dau seama ca politicienii si ceea ce inseamna oficial este trecator, vremelnic

si ca autoritatile MINT cu nerusinare

iar masca pe figura nu le-a permis suficienta oxigenare incat sa-si dea seama de aberatiile citite

in caz ca s-a uitat faza cu .....e nevoie sa ne vaccinam toti, doar asa putem sa revenim la normalitate

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boala Maimutelor face ravagii, s-au raportat infectati din zone unde nimeni n-a fost in Afrika sau aproape si nici cei de acolo n-au fost in State in varf de munte in locuri izolate unde exclusiv Nativii Indieni locuiesc.   Nu stiu cum il trateaza ca am pe moment destule de rezolvat si eu.    Masca mai mult ca niciodata port dar nimeni din jur nu prea mai poarta asta-i dezastrul.  In alimentara azi era una care nu este din zona noastra si mi-a spus ca inlocuieste pe cea cunoscuta de 40 de ani de clienti, ca deloc nu se simte bine desi purta masca femeia dar si manusi.  

Deja fac stoc de apa si alea toate in caz ca apare ceva restrictie iar, sa n-am probleme cu lipsuri, maine aduna si armata apa pentru cei fara casa sa aibe ce sa imparta ca au fost mutati toti din Los Angeles sa voteze democrati sa ajungem unde sintem!!!   Ei impacheteaza zrilioanele iar noi cumparam apa pentru homelesi ca ei voi construi case pentru ei peste 5 ani!!!   Ca sa vezi planul Cincinal in stil american.   Am intrat in sezonul fierbinte dar si in sezonul Musonului de Vara care tine de la 3 luni in sus, n-are program fix.          

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, The Unknown said:

Boala Maimutelor face ravagii, s-au raportat infectati din zone unde nimeni n-a fost in Afrika sau aproape si nici cei de acolo n-au fost in State in varf de munte in locuri izolate unde exclusiv Nativii Indieni locuiesc.   Nu stiu cum il trateaza ca am pe moment destule de rezolvat si eu.    Masca mai mult ca niciodata port dar nimeni din jur nu prea mai poarta asta-i dezastrul.  In alimentara azi era una care nu este din zona noastra si mi-a spus ca inlocuieste pe cea cunoscuta de 40 de ani de clienti, ca deloc nu se simte bine desi purta masca femeia dar si manusi.         

Io daca mai intalnesc vreo persoana cu masca, nu ezit s--o atentionez ca a UITAT sa-si scoata masca....cei mai multi raman ...masca!

cat despre boala maimutelor si locurile izolate...poate provine din laboratoarele din Ukraina, care nici ele nu exista oficial, desi tot oficial s-a solicitat inchiderea lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220521/terjed-a-majomhimlo-europaban-nyakunkon-egy-ujabb-vilagjarvany-545913?utm_source=hirstart&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

https://www.ct100.ro/variola-maimutei-boala-care-a-bagat-din-nou-lumea-in-sperieti/#:~:text=Variola maimuței este boala care începe să îngrijoreze,endemică în Africa de Vest%2C potrivit Le Figaro.   

Variola maimuței este boala care începe să îngrijoreze o lume întreagă. Un prim caz confirmat a fost detectat în Suedia, au anunțat, joi, autoritățile sanitare, după o serie de cazuri europene și nord-americane ale acestei boli care este de obicei endemică în Africa de Vest."

*Nu vreau sa inspaimantez pe nimeni, doar sa fie precauti ca si copilasii se imbolnavesc si sufera puternic o luna de zile cel putin.*

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul caz suspect de „variola maimuței” a fost depistat în Grecia. Cine este pacientul „zero” din statul elen

*Poza asta e mai graitoare, poate te baga-n sperieti sa ajungi o maimuta fugarit de cainii satului inapoi in Jungla!!!*   

"Variola maimuței este cel mai frecventă în zonele îndepărtate din Africa Centrală și de Vest. Cazurile de boală din afara regiunii sunt adesea legate de călătoriile în zonă."

*Daca mai manaci si fructe de Pandanus sau banane false ai sanse mai mari sa te contaminezi ca vin din zonele maimutelor!!!*

https://www.gandul.ro/actualitate/primul-caz-suspect-de-variola-maimutei-a-fost-depistat-in-grecia-cine-este-pacientul-zero-din-statul-elen-19792480

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce unii stateau infricosati, autoritati plus covid, in toamna anunui trecut, 2021, altii faceau scenarii

iata un decupaj

adica ceea ce se incearca acum

io am mai zis, cat de naivi pot fi unii.....

sc1.thumb.PNG.c01cdd236b8c4122d06e40e0c609c7b7.PNG

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

revenind la covid

am precizat ca marea marsavie a inclus-o si pe Esca, de la pto-tv

lumea, adica aia cu mintea incetosata de la propaganda oficiala, ce si-au spus:

-ia-uite ba, nu-i de gluma cu covidul, exista, are si ESCA...

oare vreunul din aia s-a intrebat de ce Esca mai traieste inca dupa virusul UCIGAS?

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×