Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://www.yahoo.com/news/covid-deaths-no-longer-overwhelmingly-132139645.html

Se moare de COVID si dintre cei care s-au vaccinat si se crede a fi ceva iesit din comun!!!    Mai mult numarul batranilor ar suna alarmant insa, au si boli multe si sistemul mai slabit cu trecerea timpului si al bolilor netratate.   Lumea uita ca pana n-a fost COVID tot se murea in numar mare de tot feluri de boli si conditii, chiar si de Flu si destui tineri. 

Tin minte de un caz chiar aparte, am citit pe un grup de romani si era o tanara femeie din Galati parca sau Braila, un barbat cu titlu NOBIL s-a casatorit cu ea, s-a mutat la Londra, avea de toate, calatorea, se distra dar de o raceala nu mai scapa, pana a murit dupa o scurta sedere in spital.  Nu avea copiii, si asta era un semn ca ceva undeva nu functioneaza bine. 

Lumea era revoltata ca barbac-su i-a oferit un site pe vremuri sa ajute comunicarea romanilor cu tara si lumea, era intre primii cu un grup al ei sa nu se plictiseasca toata ziua, cu 20 de ani in urma era mare lucru.   Au fost si in America si peste tot unde el avea de mers cu afacerile, cu mult inainte de Loteria Vizelor cand nu era usor de obtinut o viza in State, iar multi credeau ca pe pasaportul ei romanesc nu se va pune o viza.          

Si un alt caz in oras la mine cand o Directoare de Colege privat a murit tot de o receala si oboseala in 3-5 zile chiar inainte de Craciun, tot in spital.

Daca nu erau vaccinati, ar fi murit mult mai devreme si in chinuri mai mari am impresia.   Zilnic aud de la cunostinte si telefoane de prin lumea mare unde si cati au mai murit dintre cei pe care cunosteam, multi anti VAXXERI si nu vor sa inteleaga ca nu se poate trai asa de izolat in centrul Europei, chiar daca se cheama Elvetia locul.   

Daca cineva sufera de Cancer de Prostata de 15-20 de ani si moare de COVID la capatul tratamentului, este ca doctorii nu mai aveau ce sa-i faca, cancerul a avansat.

Vaccinul este pentru calitatea vietii, pentru a fi ferit de a cadea bolnav, spitalizare si tratament de tinut in viata cu ajutorul aparatelor, NU contra MOARTE, dar se confunda notiunile.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.yahoo.com/news/fauci-says-herd-immunity-is-out-of-reach-pandemic-by-no-means-over-171750352.html

Fauci also said Tuesday evening that he would no longer be attending Saturday’s White House Correspondents’ Dinner, citing an individual risk assessment but offering little insight into what factors had gone into that decision.    Fauci, who serves as director of the National Institute of Allergy and Infectious Diseases and the chief medical adviser to the president, clarified his view of the pandemic once again on Friday. “By no means is it over,” he said. “We still are experiencing a global pandemic.”

*Atunci el de ce nu merge la acea Sedinta/Party/Dinner in Casa Alba, daca este asa de sigur ca nu mai exista COVID in Amerika???*

Azi am fost intr-un magazin de haine unde majoritatea nu mai purtau masca, doar eu si una care intreba clientii daca vor sa lucreze acolo ca ea imediat tocmea actele de angajare , chiar si pe mine voia sa ma angajeze ca pot sa dau sfaturi eventual la clienti.  Este un loc de munca riscant si cu masca am impresia!!!   Vine marfa din China ... mai exista in depozite milioane de tone de toate alea, speram ca nu sint si infestati cu rodents depozitele.    Lumea stranuta si tuseau in continuare, nu era loc sa te ascunzi.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.04.2022 la 23:18, Rayn a spus:

io, nevaccinat si neinfectat fiind, desi am avut contacte cu zeci de mi de oameni in astia 2 ani...ce sa mai cred?

Te-ar invidia persoanele publice care n-au putut avea contact cu zeci de mii de oameni, pe fondul restricțiilor, dar bine că ai avut tu ocazia. Doar dacă ești cumva ministrul Afacerilor Externe, atunci chiar te cred.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a vorbit despre asta si la TV ca unii nu vor primi nici Cholera, Ciuma sau Malaria si e foarte greu de studiat/aflat ce au in corp ce altii n-au!!!   Asta nu inseamna ca tu Rayan trebuie sa lupti si sa lamuresti restul lumii sa nu se vaccineze sau sa nu se apere contra acestor boli.   Eu vad in magazine cum tusesc si stranuta oamenii, copiii sint bolnavi si le cara dupa ei prin magazine sa doarme in carucioarele mari de cumparaturi.   In alimentari sint si Farmacii si aud discutia daca trec pe acolo cum le lamureste farmacistul ca el nu recomanda medicamente la nimeni, doar elibereaza retete si altele!!!    Usor se pronunta lumea ca este alergie de sezon, dar nu totul se poate arunca pe polen si alergie de primavara!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/30/2022 at 11:30 PM, Ciocârlan said:

Te-ar invidia persoanele publice care n-au putut avea contact cu zeci de mii de oameni, pe fondul restricțiilor, dar bine că ai avut tu ocazia. Doar dacă ești cumva ministrul Afacerilor Externe, atunci chiar te cred.

Fondul restrictiilor a fost eronat.

am precizat deja ca-s multe....prea multe persoane  care n-au avut de-a face cu nicio contagiozitate malefica a acestui virus

aia disperarti care se spala de jdemi de ori pe maini sunt de fapt niste necunoscatori, desi au invatat candva ceva,  s-au lasat prada informatiilor oficiale

d-aia spun ca suntem mintiti!

unii dintre noi!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune? Din banii fraierilor? 

"Faizăr a cerut statelor care au cumpărat serul său experimental să constituie de urgență fonduri naționale de despăgubire a victimelor serului. 
Adică, în locul său și al propagandiștilor săi, să plătim noi pagubele, iar ei, dragii de ei, să rămână cu profitul și onorariile de “succes”. 

Nu, categoric nu, nu voi fi niciodată de acord cu asta! Trebuie să ne opunem cu fermitate acestui plan. 

Pentru defectele produsului său, faizăr trebuie să suporte pagubele, chiar să intre în faliment, iar managerii săi ultra-plătiți și propagandiștii să intre în pușcărie. 

Așa cum am susținut în întreaga plandemie, aceasta este calea legală - mizerabilul de comerciant care a făcut bani din suferința oamenilor, cauzată de produsele sale cu defecte, să răspundă, civil, penal și moral. Așa scrie la lege - Legea nr.240/2004. Oamenii pot da în judecată individual sau în colectiv faizărul. Aici, nu în SUA. Fără obligația de a plăti taxă de timbru. 
Moral și politic, trebuie să răspundă și politicienii, experții, influencerii, jurnaliștii năimiți. Mai ales cei care cereau în stil nazist pedepsirea noastră și aruncarea peste zidurile cetății, pentru simplul fapt că am refuzat să ne supunem unui oribil experiment genetic și psihologic. 
Idioții utili, mai ales cei care cereau cu voce tare ca cei ce au refuzat să se înțepe să nu mai fie tratați în spitale pe banii din asigurările publice, ci din propriul buzunar, nu au deloc căderea să ceară statului, adică nouă, să le plătim daunele cauzate de faizăr. Nu. E cazul să suporte singuri consecințele ”alegerii” lor."

 

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Fiero said:

Pe bune? Din banii fraierilor? 

"Faizăr a cerut statelor care au cumpărat serul său experimental să constituie de urgență fonduri naționale de despăgubire a victimelor serului. ...."

 

Sunt destui care ignora acest gen de informatie, asa ca o s-o fac vizibila ca imagine si link

nu de altceva, dar pana si pe acest forum exista vinovati (useri gen Enki)

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2021-0475_RO.html

pr2.thumb.PNG.b0d6b4818c692593302449a8ff8cb436.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 5/8/2022 at 2:58 PM, Amarena said:

 

eu nu-s vaccinat covid
in Ro, ca si mine ... mai mult de jumatate din populatie
nu numai ca am "supravietuit" pandemiei, dar am mai si dovedit ca vaccinul nu era necesar si mai suntem si PURI.
in occident, pe motiv de ...chipurile civilizatie, lumea s-a vaccinat in majoritate covarsitoare
chiar daca dupa doza 2, cea care a conferit la un moment dat statutul verde, a urmat doza 3 sau 4 ....oamenii din occident nu si-au pus intrebari
sa-si puna acum!
cum sa poti fi numit om normal daca nu-ti pui macar 4 intrebari despre:
-originea virusului - neelucidata = lipsa fundament
-lookdown 90% din tari - nedemocratic = instructiuni primite politic
-protocoale covid - neetic medical = crima
-cenzura - pretext zadarnicirea combaterii bolilor = lipsa libertate de exprimare
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Rayn said:

eu nu-s vaccinat covid
in Ro, ca si mine ... mai mult de jumatate din populatie
nu numai ca am "supravietuit" pandemiei, dar am mai si dovedit ca vaccinul nu era necesar si mai suntem si PURI.
 
 

Ai dovedit fix o p*lă, să mă ierți! Faptul că tu și alții ați supraviețuit pandemiei și vă credeți puri, nu însemnă că vaccinul nu era necesar. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×