Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bag varza la murat in 2 containere sa ma fereasca de virusi mortali.   Am luat vreo 24 de capatini nu prea mari sa nu ma obosesc prea mult, si repet ca este foarte important de consumat acest LEAC folosit si in antichitate si de atunci tot este la fel de valabil in mentinerea sanatatii si vietii umanilor. 

Am trecut de un episod foarte incomod in Septembrie 2019 cand nici doctorii nu stiau ce au pacientii care se simt ca mor!!!  

Nu dau ocazie de discutie de ce si cum am luat boala desi vaccinata de 3 ori contra COVID, odata pe an de Flu, de Tuse Magareasca, de Pneumonie, de Malarie si contra Zoster/Shingles care boala va fi extrem de mortala daca reapare pe Market din morminte, ca zace acolo de mii de ani si n-a murit deodata cu decedatul.   

Zilnic Varza Acra macar 100 de grame, negatit, scapa omu' de MOARTE ... pe langa vaccinuri si alte precautii, ca mentine Imun Sistem intact, vertical, sa nu colapseze pacientul. 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bă, fraților și surorile mele, io susțin un singur lucru, anume că vaccinarea e singurul mod de a ține sub control și de a scăpa, în cele din urmă, de acest flagel care-i coronavirusul. 

Dacă voi: adal*, Amarena, Fiero, nu sunteți de acord,  apoi spuneți, dragă, că nu-i bai. Putem discuta, no problem!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici daca sint invitata la inmormantare NU ma duc!!! 

Asa mai economisesc ceva banuti de la flori, luminari si alte donatii marunte ... haine de doliu, naframa si alte accesorii  :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil voi rata si parada militara din acest an.
Observ bataia de joc si dispretul la adresa militarilor, care sunt fortati sa poarte masti faciale de 50 de bani.

p0.thumb.png.c807b6e63871092aaa6edfc5f3245bb0.png

 

Macar nu le-a trecut prin cap sa-i "echipeze" cu ceva de genul...

p3.PNG.a30ccc77cbb513a8511526ccaf15acd9.PNG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Rayn a spus:

Autoritatile, INCA, mai respecta ceva din drepturile omului, nu au tupeul sa oblige omul sa se vaccineze, dar au tupeul sa-l oblige sa arate un certificvat care sa ateste vaccinarea.

Adica o dictatura mascata.

Vreau sa va vad ce veti face daca maine-poimaine vi se va cere sa aratati un certificat care sa ateste donarea unui rinichi....in numele pandemiei...

Și ce sa facă autoritățile cu atâția rinichi, ca tot vorbim de logica?

Daca în cazul bolii de covid se urmărește protejarea celor vulnerabili, între care poate fi oricine ca se poate sa faci o forma grava chiar sănătos sa fii, cu atâția rinichi ce sa facă guvernul? 

Am înțeles exagerarea, nu e cazul ca îmi explici. Dar nici pana acum nu ați explicat, inclusiv Rayn, de ce toată mascarada asta dacă nu exista boala? Se câștigă din vaccinuri, am înteles, din măști, și aia. Dar totuși sa dai peste cap o planeta pe motive inexistente... De ce credeți ca se întâmplă asta și cine câștiga? 

Restul e poveste, ca nu cred, ca alea, alea. Trebuie sa știți ca exista un motiv. 

Asta nu mi-a lămurit nici un antivaccinist, nici vreo sosoaca. 

Ca vreau sa înțeleg de ce își bat ăștia joc de noi. Asa ca la prosti sa explicati, va rog. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Vriies a spus:

Bă, fraților și surorile mele, io susțin un singur lucru,

Dom' le, bine ca ai venit sa mai încasezi și tu de la Amarena ca s-a pus cu joarda pe noi. :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit veste de la prietneii nostri diagnozati cu COVID.  Deja merg la munca, sint bine, sotul le-a dus sarmale si au spus ca nu se simt deloc ca inainte.   

Au niste dureri de spate si un feeling desi nu erau adormiti sau anesteziati, nici intubati, dar au ramas cu ceva ce ei simt ca nu va iesi din ei, sot-sotie nevaccinati.   

Despre asta sotul n-a intrebat nimic, se vor pensiona ca deja si-au facut toate actele, pe conditie de boala la inceput ca n-au decat 60 de ani.   Normal de la 62 de ani incepe pensionarea in State, cine doreste dar se poate lucra pana cand e primit la locul de munca fiecare.   

Voiau sa mearga in Italia pentru 6 luni la rude, prietenii nostri, dar nu le primesc fara documentul de vaccinare nici rudele apropiate al ei!!!   Vor sta acasa sa se vindece si el e fericit ca va pune la punct casa lor in sfarsit si se vor odihni.    Le fac si lor un borcan de 5 litri de varza acra tocata ca le place, si o supa de pui cu oala mare candva saptamana viitoare.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Amarena a spus:

:lol2: Am râs un sfert de oră. 

Scot la licitatie sau le vand imediat la diferite spitale cu liste lungi de asteptare al unui organ.

Tin minte de o vreme Marea Priveghetoare Americana Aretha Franklin, avea nevoie de rinichi parca.   Noaptea au cerut donori la un radio.  S-au prezentat un numar enorm de mare si au fost acceptati toti ca au reusit sa salveze si alte vieti cu ocazia asta.   Si ea a trait o vreme cu noul organ dar iar s-a apucat de droguri ilegale si atunci au stabilit doctorii ca n-au cum sa lupte pentru ea contra boala grava si a mai trait o vreme.    

Cam asa ar fi si in  Romania daca s-ar aduna multi rinichi ...   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Rodica` said:

Dom' le, bine ca ai venit sa mai încasezi și tu de la Amarena ca s-a pus cu joarda pe noi. :o:

Mda, s-a cam pus cu furca pe noi! :laugh:

 

Observ că în mai toată Europa numărul de noi cazuri zilnice și de cazuri active sunt în creștere. Paradoxal, la noi, la sârbi și la bulgari sunt în scădere.

Dreak să mai înțeleagă! :ohmy:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×