Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 21 minute, Vriies a spus:

Din ciclul „antivacciniștii spun lucruri trăsnite”.

123043742_2682236762042363_7984024928342930549_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ycKnlZ3cuAAAX8yWRYV&_nc_ht=scontent.fcnd1-1.fna&oh=771d0eab4c8a26bbd1aa23b69dfe25bc&oe=61CCB118

 

 

https://truestoryproject.ro/in-timpul-gripei-spaniole-din-1918-au-murit-doar-oamenii-vaccinati/

 

 

Da, Vriies, antivaxxerii mint cu nerusinare, si spun cele mai mari cretinisme. Si nu ma refer la alea cu cipuri, 5g si sterilitate pe 3 generatii, astea sunt de comedie. Foarte grave sunt tampeniile alea gen iti modifica adn-ul, cu oxid de grafen si alte minciuni care suna cat de cat stiintific, si pentru ca lumea nu are cunostinte științifice le ia de bune. Adica chiar si un om cat de cat educat si de buna credinta poate cadea in plasa. Alea cu cipurile si 5 g doar mega retardatii le pot crede.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Motorină a spus:

Sa fac acum doza 3, sa mai astept pana se 'descifreaza' noua tulpina...? Poate apare un vaccin cu update. :mda:

Nu ar fi o idee buna sa ramana pe topicul asta mai mult cei care cred in existenta virusului, iar partea ailalta sa-si faca altul? 

Flat earth society, ceva.

 

Controleaza-ti nivelul de anticorpi inainte, si hotarasti in functie de asta.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 minute, Vriies a spus:

Din ciclul „antivacciniștii spun lucruri trăsnite”.     https://truestoryproject.ro/in-timpul-gripei-spaniole-din-1918-au-murit-doar-oamenii-vaccinati/

Bunica ne povestea ca n-a existat nici un vaccin atunci, ea avea deja vreo 6 copiii si le-a frecat in gat (ca erau plin de puroi) cu o carpa cu petrol si nu stiu ce ce faceau gargara sa nu moara si au supravietuit, dar foarte multi copiii au murit atunci.   Nu era nici un medicament, nici bani ca Primul Razboi Mondial inca nu era terminat si majoritatea barbatilor au murit, nu era cine sa sprijine familiile!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au tinut astia cont de observatia mea...

Cu mastile de rahat au ramas doar bolovanii bolnavi de propaganda

m2.thumb.PNG.8402dbd244aad5ac52a444de35b95a65.PNG

Armata are masti kaki

m1.thumb.PNG.8cb08c9185206b75b68e2b3e2facb468.PNG

 

 

 

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
53 minutes ago, Enki said:

Da, Vriies, antivaxxerii mint cu nerusinare, si spun cele mai mari cretinisme. 

Enki, lasa omul sa citeasca si sa se informeze, oare nu-l crezi in stare sa decida singur?

Ia Vriies dee colea, citeste liber, ce vrei tu, cand vrei tu, despre...

From January 21 – June 4, 1918, an experimental bacterial meningitis vaccine cultured in horses by the Rockefeller Institute for Medical Research in New York was injected into soldiers at Fort Riley

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ps

a se cauta informatii anterioare perioadei pandemice, pentru a se evita confuzia cu conspirationismul si fake news-ul invocat de propagandisti.

Cel mai probabil, supravietuitorii de peste 3-4-5-10-50 de ani ai acestei perioade, la fel vor vorbi despre prostia pe care o traim azi.

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, Rayn said:

Enki, lasa omul sa citeasca si sa se informeze, oare nu-l crezi in stare sa decida singur?

Ia Vriies dee colea, citeste liber, ce vrei tu, cand vrei tu, despre...

From January 21 – June 4, 1918, an experimental bacterial meningitis vaccine cultured in horses by the Rockefeller Institute for Medical Research in New York was injected into soldiers at Fort Riley

 

Chiar mă întreb de câte ori ar mai trebui să-ți demontez „conspirațiunili”. :laugh: În linkul pe care l-am dat mai sus, se demontează destul de explicit tâmpenia respectivă. Nu l-ai citit, așa? :smile:

Dar, uite, ia și altul oleacă mai explicit: https://www.reuters.com/article/factcheck-spanishflu-vaccines-idUSL1N2M62BG

Un articol intitulat „Gripa spaniolă” din 1918: doar cei vaccinați au murit” (arhivat aici ) a fost distribuit de peste 61.119 de ori pe Facebook de la publicarea sa, 29 mai 2020 (conform datelor CrowdTangle). Acesta continuă să fie distribuit pe rețelele sociale începând cu 9 aprilie 2021 ( aici , aici ). Unii utilizatori de Facebook au distribuit o captură de ecran a titlului articolului, după cum se poate vedea aici .

VERDICT Fals. Potrivit experților, un test de vaccin împotriva meningitei din Kansas, în 1918, unde luni mai târziu au fost raportate primele cazuri de gripă spaniolă, nu ar fi putut contribui la declanșarea pandemiei de gripă spaniolă. Virusul H1N1 care a provocat pandemia mortală a fost de atunci identificat și replicat de oamenii de știință.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Da, Vriies, antivaxxerii mint cu nerusinare, si spun cele mai mari cretinisme. Si nu ma refer la alea cu cipuri, 5g si sterilitate pe 3 generatii, astea sunt de comedie. Foarte grave sunt tampeniile alea gen iti modifica adn-ul, cu oxid de grafen si alte minciuni care suna cat de cat stiintific, si pentru ca lumea nu are cunostinte științifice le ia de bune. Adica chiar si un om cat de cat educat si de buna credinta poate cadea in plasa. Alea cu cipurile si 5 g doar mega retardatii le pot crede.

Cam mint, ce-i drept. Dar nu neapărat cu nerușinare, ci, mai degrabă, aș zice că ei cred pur și simplu chestiile astea. Așa cum unii dintre noi consideră că vaccinarea ar fi soluția pentru ieșirea din pandemie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Motorină said:

Sa fac acum doza 3, sa mai astept pana se 'descifreaza' noua tulpina...? Poate apare un vaccin cu update. :mda:

Nu ar fi o idee buna sa ramana pe topicul asta mai mult cei care cred in existenta virusului, iar partea ailalta sa-si faca altul? 

Flat earth society, ceva.

 

Io mai stau oleacă până la doza trei. Tocmai din cauza  pe care ai invocat-o și tu. 

1 hour ago, Motorină said:

 

Nu ar fi o idee buna sa ramana pe topicul asta mai mult cei care cred in existenta virusului, iar partea ailalta sa-si faca altul? 

Flat earth society, ceva.

 

Nu cred că ar fi o idee chiar așa de bună. :smile: Mai discutăm, mai ne contrazicem, alea-alea. :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Vriies said:

Chiar mă întreb de câte ori ar mai trebui să-ți demontez

publicarea sa, 29 mai 2020

 

taman adresasem rugamintea ca justificarile sa fie ante-pandemice.

inainte de pandemie se mai putea ""observa"" cate ceva

Te-ai pravalit si tu in necunoastere ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×