Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Suz-ana

Frica de sine

Rate this topic

Recommended Posts

Care e cea mai mare teama a ta? Ai incercat sa scapi de ea?

Incep eu: imi e frica de fantome si papusi. Inca mai lucrez la problema asta. Imi tot spune: "nu exista fantome. Chucky era doar un film prost" :P

ce fel de papusi? barbie girl? :kiss:

N'auzi ?! ... Chucky . :P

Edited by Ravl

spune-mi de cine te feresti ca sa-ti spun cine esti :(

frica de ceva nedefinit cred. cand definesti ti-e mai putin frica

Mie cel mai teama imi e sa nu fac greseli.Mereu ma tem ca ceea ce fac e gresit si de multe ori nu aflu,dar judec dupa consecinte.Ideea e ca mai am inca multe de invatat.

Ma tem de faptul ca traiesc. Ma tem de entuziasmul afisat al oamenilor ce vor sa faca ceva in viata. Ma tem de faptul ca am cunoscut, iar cunoasterea asta infima ce o am m-a dus catre ceea ce se poate numi o "epava". Ma tem de ego-urile mele, de toate. Ma tem de viitor. Ma tem de imperfectiunile mele. Ma tem de relatiile de lunga durata. Ma tem ca ea nu ma iubeste la fel cum o iubesc si eu. Ma tem ca ambitiile mele au disparut. Ma tem pentru cei ce tin la mine, pentru ca eu mai am putin de stat aici, "popasul" meu aici se va sfarsi curand, iar ei vor suferi. Acestia sunt "demonii" mei. Nu am ce face, pot doar sa ii infrang zi de zi. Dar undeva, in ceea ce se poate numi suflet, aceste frici ma vor insoti pretutindeni.