Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

22 minutes ago, Amarena said:

Mie mi se pare că tu ești prin ceapă cel puțin la fel de tare ca personajul ăsta pe care nici nu reușesc să-l urmăresc și nici nu mă interesează s-o fac.

 

Voi (cam toți) aveți mult prea mult timp liber cu care nu aveți ce face, așa cred.

 

Ei, nu mai spune! Doar atât ți s-a părut ție? Mai încearcă, mai analizează ce au spus unii și alții și poate o să ți se pară mai mult și mai cu temei...

 

Avem fix atât timp liber, cât ai și tu. Mai trecem pe aici, întocmai ca și tine, să mai discutăm de una și de alta. Așa că că nu te mai da ca și cum ai face parte dintr-o altă sferă. 

 

29 minutes ago, Amarena said:

Ar fi bine să admitem cu toții că sunt multe nuanțe de gri în toată piesa asta și gata. Atâta o țineți langa, probabil de dragul "hărnelii" de care ziceam mai sus. Chestia asta îmi amintește de delirurile de la religie de odinioară. 

Eu am admis încă de la începuturi că sunt foarte multe nuanțe de gri, pe care chiar le-am subliniat atunci când a venit vorba, nu asta e problema. Problema pe care te încăpățânezi să n-o obsevi și astfel s-o ratezi sistematic, este că Rayn nu dă niciun răspuns concret atunci când i se pune o întrebare, ci doar aruncă pastile (de multe ori care n-au legătură cu subiectul) și de multe ori face afirmații fără acoperire. Așa că, atâta timp cât Rayn o ține langa cu acest gen de discurs, nu văd de ce m-ai taxa pe mine și pe încă vreo doi-trei de pe aici, care-l mai contrazicem - asta , așa, ca să se învârtă roata și să meargă treaba pe forum.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
52 minutes ago, Vriies said:

 

Mai oameni !

Unii dintre voi vati vaccinat. 

V-am demonstrat cu documente oficiale ca faceti parte dintr-un experiment, treaba voastra, alegerea voastra, n-am nimic cu cei care s-au vaccinat.

Va respect alegerea, se pare ca nu am parte de acelasi respect.

Eu nu va pot indemna sa nu facteti ceva, este impropriu a spune ca indemni pe cineva sa nu faca ceva,

ci sa faceti ceva..........sa cititi, sa auziti, in orice fel vreti voi, si altceva decat stirile oficiale.

V-am demonstrat ca stirile DOAR oficiale mint!

Nu au logica, nu au coerenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Motorină a spus:

Nu e de ras, ca nu se mai oxigeneaza creierul si isi respira proprii microbi, ajung foarte naspa :scenic:

Aia care a infectat-o, a scapat de arderea plamanilor cu oxigen, dar a facut solzi de peste.

Mai, daca nu i-au crescut si branhii, sa respire sub apa, e un fâs. Ar trebui sa ceara despagubiri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin, protocol ucigas, criminal, impus de sus, ca sa zic asa, nu stim de unde a venit, nici autoritatile nu stiu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Vriies said:

care-l mai contrazicem - asta , așa, ca să se învârtă roata și să meargă treaba pe forum.

A, faceți asta doar ca să nu leșine forumul, atunci e ok.

Neah, eu n-am timp să stau să mă contrazic de-a surda, e contraproductiv, inutil etc. Dar e interesant de urmărit câtă energie depuneți, nu știu exact în ce scop. A, stai că ai zis, pt trafic. Continuați.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Vriies said:

Problema pe care te încăpățânezi să n-o obsevi și astfel s-o ratezi sistematic, este că Rayn nu dă niciun răspuns concret.

Să-ți zic un secret - faptul că nu reacționez la postările lui nu înseamnă că nu observ, nu sunt analfabetă funcțional, înțeleg ce citesc. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Rayn said:

Mai oameni !

Unii dintre voi vati vaccinat. 

V-am demonstrat cu documente oficiale ca faceti parte dintr-un experiment, treaba voastra, alegerea voastra, n-am nimic cu cei care s-au vaccinat.

Va respect alegerea, se pare ca nu am parte de acelasi respect.

Eu nu va pot indemna sa nu facteti ceva, este impropriu a spune ca indemni pe cineva sa nu faca ceva,

ci sa faceti ceva..........sa cititi, sa auziti, in orice fel vreti voi, si altceva decat stirile oficiale.

V-am demonstrat ca stirile DOAR oficiale mint!

Nu au logica, nu au coerenta

Ok, înțeleg ce ai vrut tu să spui în această postare. E părerea ta. Cu unele aspecte aș fi de acord, cu altele nu. 

Însă, că tot aduseși vorba despre logică și coerență, pentru că de multe ori n-am înțeles prea bine care-i poziția ta de-a lungul dezbaterii, ca să fii credibil și coerent, te-aș ruga să faci un rezumat și să răspunzi concret și punctual întrebărilor care ți s-au tot pus. Ce susții tu, de fapt? 

Și încerc să fac doar un mic rezumat doar al unor întrebări care ți-au fost puse, la care ai răspuns contradictoriu sau n-ai răspuns. Reiterez:

1.Deci vaccinul ie rau. 

2.Dar masca e ok?

3.Covid exista?

4.Te intreb ca sa stiu ce trebuia sa fac. 4.Sau ce ar trebui sa faca aia mai destepti, nevaccinati, ca sa nu ajunga cobai, dar nici bolnavi.

5.Este vreo boala, sau e doar un teatru?

6. Autoritățile mint și oamenii nu mor din cauza covidului?

7. Sau dacă mor din cauza covidului, atunci mor numai ăia care se vaccinează?

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, Amarena said:

Să-ți zic un secret - faptul că nu reacționez la postările lui nu înseamnă că nu observ, nu sunt analfabetă funcțional, înțeleg ce citesc. 

N-am zis că ai fi analfabetă funcțional. Departe de mine! Dimpotrivă, dacă mă întrbi pe mine, ești mai mult decât ok dpdv funcțional. Nu asta e problema. Problema e că reacționând la anumite postări ale mele pe această temă, fără a ține cont de contextul în care făceam anumite observații, coroborat și cu faptul că nu ții cont și nu reacționezi la anumite postări cel puțin contradictorii ale lui Rayn, mă faci să cred îi dai acestuia oareșce credit sau, pe românește, că ții cu ursu! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Vriies said:

mă faci să cred îi dai acestuia oareșce credit sau, pe românește, că ții cu ursu! :laugh:

Nah, doar mă iau de tine, dacă trebuie să-ti zic cu subiect și predicat. Mă vezi să am aceeași atitudine față de Enki sau băiatul ăsta de-i ziceți voi Moto?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Amarena said:

Nah, doar mă iau de tine, dacă trebuie să-ti zic cu subiect și predicat. Mă vezi să am aceeași atitudine față de Enki sau băiatul ăsta de-i ziceți voi Moto?

Gata, am înțeles într-un târziu... Dar, nah, mai bine mai târziu decât niciodată!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×