Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Au început sa scadă, adevărat, nimic de zis, aia care se testează. Sau care declara testele. Ca la spital nu e loc. Salvarea nu vine dacă o chemi... Cam asta e situația de la fata locului. 

Am programat și eu baiat 18 ani la vaccin Pfizer. Posibil ca la Crăciun ajunge la vaccin. 

Fiero de ce nu s-a vaccinat? 

Nici la noi funcționarii nu s-au înghesuit. Ce e drept  de la birou nu a luat lumea. A adus de acasă în general. 

Eu la rapel zeneca pe 18. Va anunț ce și cum. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spitalul Foisor - evacuarea pacientilor pentru a transforma spitalul in spital covid.

Pareri?

Sunt singura careia i se pare ostentativ totul? Plimbatul pacientilor pana la ambulanta pe strada, sa-i fotogafieze toti protestatarii si sa ii filmeze televiziunile, in loc sa intre ambulanta in curtea spitalului si sa ii preia de la usa? Scosul pacientilor in chiloti si in maneca scurta, cand pot sa le puna pe ei paltonul cu care au venit cand s-au internat, o patura?

Editat de Enki
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Sunt singura careia i se pare ostentativ totul?

Nu inteleg ce vrei sa spui. Unora ni se pare  ostentativ de multa vreme, tot ce este in legatura cu covid.<<zambet trist>>

Deja este o boala nobila. Vai de cei ce au alte boli.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si azi a venit si raspunsul la nedumerirea mea de ieri legata de modul ostentativ in care s-a facut evacuarea. Managerul e psdist, omu lu Firea. 

It makes sense.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Si azi a venit si raspunsul la nedumerirea mea de ieri legata de modul ostentativ in care s-a facut evacuarea. Managerul e psdist, omu lu Firea. 

It makes sense.

Bună descoperire!

Dacă eram psd-ist aș fi strigat:

Trăiască PSD-ul cu ai lui conducători și ai lui ctitori! 

 

Dar nu sunt. Așa că nu strig și nu mă vait. Doar constat. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am rapelat.

Wish me luck. Deocamdata mi-e doar f foame si f somn.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Stu' said:

M-am rapelat.

Wish me luck. Deocamdata mi-e doar f foame si f somn.

Multă baftă! Să mă ții la curent...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici nu mi-ar strica sa pun 2-3 kg pe mine, daca ma gandesc. 

revin.

somn usor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Stu' said:

nici nu mi-ar strica sa pun 2-3 kg pe mine, daca ma gandesc. 

revin.

somn usor!

Eh, acu depinde...

Dacă ai vreo 47 de kile, n-ar strica să mai pui pe tine vreo 2-3 kile sau chiar 5.

Dacă ai peste 70, bine ar fi să nu mai pui. Dar, nah, fie ce-o fi! 

 

Glumim, da? Sper să fii bine și așteptăm vești. :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, Enki a spus:

Spitalul Foisor - evacuarea pacientilor pentru a transforma spitalul in spital covid.   Pareri?   Sunt singura careia i se pare ostentativ totul? Plimbatul pacientilor pana la ambulanta pe strada, sa-i fotogafieze toti protestatarii si sa ii filmeze televiziunile, in loc sa intre ambulanta in curtea spitalului si sa ii preia de la usa? Scosul pacientilor in chiloti si in maneca scurta, cand pot sa le puna pe ei paltonul cu care au venit cand s-au internat, o patura?

N-am cuvinte sa ma exprim, pentru ca evacuare se face in caz de o catastrofa, nu din senin ca se va remodela!!!   Poate trebuie daramat totul ca ultima oara a fost si sora mea acolo pentru o suma imensa ca altfel nu primea trimitere de la doctora de familie.  A fost internata 3 saptamani sau mai mult dar nu i s-a facut decat analize de sange si fara un cuvant i-au dat drumul sa mearga acasa.   Avea 67 de ani, baba considerata, tratamentul era moartea si asa a fost peste scurt timp.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×