Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 11 minute, arpad a spus:

Dar tu esti? Tu nu esti cam tot ca el? Eu zic ca ai cam aceeasi situatie, cu diferenta ca el are bani, tu nu.

Diferenta e ca eu NU MA VAICARESC PE FORUM SI NU CAUT EXPLICATII INUTILE.  Si nici NU PIERD TIMPUL ALTOR USERI. Asa ca scuteste-ne. 

 

Cased closed. Duceti-va in viata reala daca nu aveti nimic frumos de zis pe Roportal.  

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea prietena, isi gaseste. Cine e incapabil, ii pune pe altii sa repete la nesfarsit solutii la indemana oricui. 

 

Noapte buna! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, NicolaeT said:

Ce-i aia sa te comporti inadecvat ? Sa stai potolit acasa cand ceilalti merg la razboi ?

Vrei sa spui ca mentalitatea oribila nu transpare in comportament? Deloc? Nu prea cred. Ori urasti femeile, ori vrei una cu care sa ai o relatie (presupunand un minim respect reciproc, printre altele). Nu le poti avea simultan.

Am observat ca aderentii Incel au o pasiune pentru abordarea femeilor in cele mai tampite moduri, pentru a avea ce scrie pe forumuri mai tarziu despre cum au fost respinsi (self-fulfilling prophecy). Credeam ca e doar un obicei al tau; am constatat cat e de comun.

Deunazi, intr-o comunitate de genul, deschisese unul un topic, vaitandu-se ca o intrebase pe una pe strada cat e ceasul si nu fusese bagat in seama. In loc sa uite non-evenimentul in 3 secunde, cum ar face oricine, il obsedase toata ziua si simtise nevoia sa deverseze pe net. Apoi au curs replicile: vezi, daca nu esti Chad, nu te baga niciuna in seama, sunt toate la fel, lua-le-ar dracul, lua-le-ar moartea, inghiti-le-ar iadul de superficiale. Pentru ca una nu ii spusese cat e ceasul. Atat.

Sincer, la nivelul de obsesie si frustrare ce musteste in ei 24 de ore din 24, ti-ar fi frica sa stai langa unul in autobuz, in caz ca i se pare ca te-ai uitat la el cumva si i se aprinde ura generalizata din senin.

Am cautat traducere pentru "creep"; nu gasesc decat "ciudat"; nu acopera valentele cuvantului.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, Stu' a spus:

ce vorbiti?   un barbat adevarat nu danseaza. Se clatina de pe un picior pe altul cel mult. :))

Din ce surse vorbesti???   Ungurii danseaza, nemti, elvetieni, francezi, americani, italieni am vazut la petreceri acasa la ei sau in alta parte si dansau ca lumea si ceva in plus de bine!!!

Eu am vazut si romani, am si dansat cu multi din multe zone al romaniei, poate pocaitii nu danseaza, nu prea stiu pe ei doar ca in biserica reformata din Phoenix danseaza de numa' unde nu-i vede alti pocaiti, decat ei intr-un grup mic de tineri,  bea cat incape in ei dar nici femeile nu se lasa, bea din pahare de 1 litru ...

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Kleopatrah said:

Convingi un prieten sa isi faca operatie de schimbare de sex si gata, ai o prietena.

Acuma mai e o varianta, sa se faca el sexul opus, sa vedem cum arata ca fata, si apoi poate are acces la alte fete, multi baieti arata mult mai bine varianta fete. Hahaha. Dupa schimbarea de sex, orientarea sexuala nu se schimba. Bine asta daca ar putea merge sexul ca lumea, altfel n-are sens. Majoritatea care fac asta nu o fac ptr asta, o fac ca nu se suporta in corpul lor, si mai putin ii intereseaza ca sexul nu prea o sa mai fie cum trebuie. Asta n-am zis-o in gluma, teoretic era si varianta asta.

Si daca arata bine in varianta inversa, si ar avea acces in colectiv de les sau bi, sa vezi tu cum nu mai ajunge sa se intrebe "cum sa-mi fac o prietena", curge totul de la sine. Daca convinge un prieten sa se faca fata, ala tot fete va placea, asa ca domnul nostru tot fara gagica ramane, varianta asta a ta e inutila, tot serios o zic, chiar daca tu ai glumit.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Maeve. said:

Diferenta e ca eu NU MA VAICARESC PE FORUM SI NU CAUT EXPLICATII INUTILE.  Si nici NU PIERD TIMPUL ALTOR USERI. Asa ca scuteste-ne. 

 

Cased closed. Duceti-va in viata reala daca nu aveti nimic frumos de zis pe Roportal.  

Explicatii in general sunt necesare si in real si peste tot, ca sa intelegem ce si de ce ni se intampla, sa stim cum sa gestionam anumite situatii, si sa stim pe viitor ce sa face. In legatura cu pierdut timpul altor useri, pe acei useri nu ii pune nimeni sa isi piarda timpul, pot sa nu raspunda, sa nu intre si aia e, cine vine in discutii, vine de buna voie si inseamna ca nu e pierdere de timp ci o placere, ca altfel nu ar mai veni in discutie. Zici ca cineva pierde timpul altor useri ca si cum ii obliga sa isi piarda ei timpul, e alegerea fiecaruia ce face.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 04.08.2020 la 14:06, Stu' a spus:

ce vorbiti?   un barbat adevarat nu danseaza. Se clatina de pe un picior pe altul cel mult. :))

Uite aici clatinat ...   

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×