Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 22 ore, Enki a spus:

:lol2:

Nu prea emani 

Pai la asta se reduce totu la voi... la aparente... aveti niste filme in cap si pe baza la alea evaluati oameni... ca daca esti milionar tresa te dai smecher cu masina, daca esti corporatist trebuie sa umbli la costum, daca esti stiintific tresa umbli la halat si sa folosesti cuvinte alese. Numai aberatii. Autenticitatea e fix opusa fakeralilor din mintea voastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 28 minute, NicolaeT a spus:

Pai la asta se reduce totu la voi... la aparente... aveti niste filme in cap si pe baza la alea evaluati oameni... ca daca esti milionar tresa te dai smecher cu masina, daca esti corporatist trebuie sa umbli la costum, daca esti stiintific tresa umbli la halat si sa folosesti cuvinte alese. Numai aberatii. Autenticitatea e fix opusa fakeralilor din mintea voastra.

Nu, Cosminel. Eu ti-am dat solutia cu care sa ai succes la fetitzele alea cu citate intelepte de le abordezi tu pe fb. Adica daca tot iti pierzi timpul cu asa ceva, macar sa te alegi cu ceva, nu cu respingeri pana si de la alea.

Hai, du-te si roaga pe cineva sa iti imprumute un lanț baban, ca masina gasesti tu pe strada. Si roaga pe cineva sa iti faca poza. Sau plătește-l. Asteptam sa vedem si noi ce iese. Sa ții medalionul cu $ intre dinti, neaparat. This should be fun.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autenticitatea la tine e sa iti zica una wow esti superb minunat chiar daca tu te comporti inadecvat. 

 

Lasa-ne! 

 

Case closed! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, Maeve. said:

Autenticitatea la tine e sa iti zica una wow esti superb minunat chiar daca tu te comporti inadecvat. 

 

Lasa-ne! 

 

Case closed! 

Omu e normal sa fie autentic, sa fie el insusi, si daca e placut asa, automat o sa-si faca prietena ca va fi privit, placut, depinde si de colectiv unde activeaza. Nu sa intrebe "cum sa-mi fac prietena", deja daca a ajuns la asta, nu e ceva in ordine, la baietii aratosi si echilibrati, se intampla de la sine. Altfel o sa apara si alte intrebari stupide "dar cum sa fiu mai atragator ptr femei ?",  "dar cum pot face fetele sa nu se plictiseasca in discutii ?", tot felul de aberatii. Ai vazut tu ca se intreaba o fata care arata mediu, se imbraca decent, curat, ca se intreaba "cum sa-mi fac prieten ?", eu n-am auzit asa ceva, sau un baiat bine sa se intrebe asa.

Si daca nu iese afara des, e deajuns sa intre pe un site sau mai multe de dating si in 7-10 zile, va alege din cel putin 5-10 fete si va iesi in real cu care vrea si vede ce iese, doar sa arate bine in primul rand la figura, si apoi da, ca bonus si ca atuu-uri in plus conteaza si celelalte calitati, dar fara figura atractiva, nu mai conteaza restul.

Bine, am exclus anomaliile, dezmatat/dezmatata, murdar pe fata de negru de fum, haine rupte, mizerabile, nespalat, sa nu stie sa deschida gura sau sa aiba tenta antisociala. Aia nu punem, ca acolo e clar ca trebuie eliminate astea. Punem oameni in conditiile de mai sus.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Par strans in coada, cercel in ureche, tatuaj la vedere, masina puternica, ceas-gadget pe mana, atitudine tupeista, fraze-tip de umblat la sentimente, portofelul plin, si gagicile au imediat corazonul aprins ca un foc de artificii scaparand in abis.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Convingi un prieten sa isi faca operatie de schimbare de sex si gata, ai o prietena.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Maeve. a spus:

Autenticitatea la tine e sa iti zica una wow esti superb minunat chiar daca tu te comporti inadecvat. 

 

Lasa-ne! 

 

Case closed! 

Ce-i aia sa te comporti inadecvat ? Sa stai potolit acasa cand ceilalti merg la razboi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 55 minute, NicolaeT a spus:

Ce-i aia sa te comporti inadecvat ? Sa stai potolit acasa cand ceilalti merg la razboi ?

Pai singurul lucru pe care il vrei tu de la o femela (ca asa percepi tu femeile) e sa iti zica cat de minunat esti si sa nu iti vina cu probleme imaginare la interval. 

 

Eu zic sa te obisnuiesti ca singura ta prietena este  si va ramane astrofizica. Esti incapabil sa te adaptezi la nevoile unei relatii de cuplu. 

FB_IMG_1596646764152.jpg

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Maeve. said:

 

Eu zic sa te obisnuiesti ca singura ta prietena este  si va ramane astrofizica. Esti incapabil sa te adaptezi la nevoile unei relatii de cuplu. 

 

Dar tu esti? Tu nu esti cam tot ca el? Eu zic ca ai cam aceeasi situatie, cu diferenta ca el are bani, tu nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×