Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe Instagram este singurul loc unde nu m-a blocat,acolo mai vad ce adauga ,ce urmareste ...Nu i-am scris acolo ,de teama ca ma blocheaza,oricum era inutil .Cat de inversunat este si ce autocontrol are sa nu imi raspunda atunci cand l-am sunat si sa nu-mi mai scrie o vb.I-am si zis atunci sa ramanem amici ,dar nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Gabriela1978 said:

As intelege sa caute asa repede ,daca afla ca il insel cu alt barbat,dar aici a fost vb de un microfon pus tot avand la baza neincrederea mea.Nu inteleg de ce isi cauta asa in disperare alte femei si asa de repede .Nu l-am inselat nici cu gandul ,doar ca am facut gestu cu microfonul atat.

Nu are neaparat legatura cu tine. Ei fac asta ca sa se distraga. In multe circumstante.

E destul de complicat gestul cu microfonul - ar indeparta pe oricine, cel putin temporar. E o problema de incredere (prin asta i-ai zis ca nu exista incredere intre voi in acel moment). Dar poate daca ii explici mai detaliat, intelege. Poate nu; cine stie.

Ideea e ce te-ar face pe tine sa te simti mai bine in momentul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am explicat la telefon cand l-a sunat si mi-a raspuns ultima data,i-am explicat foarte mult,mi-am cerut iertare ,i-am scris si email-uri in care i-am explicat multe,nu stiu daca le-a citit...dar nimic,aceeasi lipsa de comunicare si absenta.

Tot incerc sa fac empatie cu el ,sa vad cat de tare te poate afecta un microfonul pus de persoana iubita si nu prea pot sa-mi dau seama,ptr ca sunt sub influenta suferintei mele.....stiu ca e urat ,dar ...chiar asa de grav, incat sa te inchizi si sa nu mai vrei sa vezi sau sa auzi persoana respectiva!?

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai e ceva. Unii au o chestie cu deciziile pe care trebuie sa si le respecte, chiar daca isi calca pe inima. Tipul a luat o decizie in legatura cu tine, momentan.

Asta poate dura sau nu. E la alegerea ta daca vrei sa mai incerci, sa mai astepti, sau nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Abbie2 said:

Mai e ceva. Unii au o chestie cu deciziile pe care trebuie sa si le respecte, chiar daca isi calca pe inima. Tipul a luat o decizie in legatura cu tine, momentan.

Asta poate dura sau nu. E la alegerea ta daca vrei sa mai incerci, sa mai astepti, sau nu.

Nu pot sa inteleg,eu multe decizii le iau pe moment la nervi si dupa scurt timp renunt la ele..mai ales cand este vb de o relatie ,daca nu o respecta ce ar fi ,nu prea pot intelege,nu i-a impus-o nimeni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu barbatii e mai complicat. Am vazut fenomenul asta, indiferent de varsta si generatie. Cand i-a intrat in cap unui tip ca a luat o decizie, pentru el asta e. O perioada, cel putin. In sensul ca ei nu revin asupra deciziilor imediat, sau foarte repede, cum facem noi.

Tu ai zis ca timp de 3 ani ati vorbit zilnic si erati foarte apropiati. E greu pentru oricine sa reteze acest atasament de tot, dintr-o data, pentru totdeauna. Poate ca momentan vrea sa faca asta, dar nu stie nimeni daca nu va reveni asupra deciziei odata ce trece perioada critica (in care crede ca nu ii va fi dor de tine deloc si poate incearca sa se convinga de asta, flirtand pe net si altele). Am remarcat si varsta si avand in  vedere ca nu are 20 de ani, e posibil sa se razgandeasca la un moment dat. Citisem putin cand am raspuns initial. 

Editat de Abbie2
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
26 minutes ago, Abbie2 said:

Cu barbatii e mai complicat. Am vazut fenomenul asta, indiferent de varsta si generatie. Cand i-a intrat in cap unui tip ca a luat o decizie, pentru el asta e. O perioada, cel putin. In sensul ca ei nu revin asupra deciziilor imediat, sau foarte repede, cum facem noi.

Tu ai zis ca timp de 3 ani ati vorbit zilnic si erati foarte apropiati. E greu pentru oricine sa reteze acest atasament de tot, dintr-o data, pentru totdeauna. Poate ca momentan vrea sa faca asta, dar nu stie nimeni daca nu va reveni asupra deciziei odata ce trece perioada critica (in care crede ca nu ii va fi dor de tine deloc si poate incearca sa se convinga de asta, flirtand pe net si altele). Am remarcat si varsta si avand in  vedere ca nu are 20 de ani, e posibil sa se razgandeasca la un moment dat. Citisem putin cand am raspuns initial. 

Da,cred ca nu gandesc la fel ca noi femeile.Am mai vazut situatii asemanatoare ,unde barbatii au acelasi comportament.Cand am vrut eu sa ma despart de el ,ptr ca ma mintise cu o chestie,i-am spus ca totul s-a terminat ,dar totusi ii raspundeam,iar el a venit plangand la mine si mi-a zis ca nu poate sa mai intre in casa ,pentru ca orice lucru ii aminteste de mine,hainele luate impreuna ,anumite lucruri pe care i le-am dus eu..zicea ca nu poate concepe sa se desparta de mine,ca nu poate trai fara mine etc.Acum e altfel,indarjit la maxim..acum se pare ca poate ..

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, deci ca persoana care nu il cunoaste, dupa ce ai zis tu, am doua variante:

Cel mai probabil, te iubeste intr-adevar si a fost foarte ranit de gestul cu microfonul (oricine ar fi, cel putin o perioada). Si se simtea controlat - de asta faza cu "du-te dracului, repede ai intrebat". Asta nu e semn ca te uraste sau altceva, ci ca simtea ca il controlai prea mult si isi exprima spontan frustrarea in mod neelegant, pentru ca evident credea ca era singur.

Varianta 2 e ca doar a profitat de tine cat a crezut ca poate si te-a abandonat dupa. Insa avand in vedere ca a avut loc un eveniment pentru a declansa ruperea lui (microfonul) e putin probabil.

Faza e ca, daca vrei o relatie implinita, trebuie sa inveti a ai incredere cu adevarat, chiar cu pretul de a nu avea dreptate sau de a fi inselata. Punctul de plecare trebuie sa fie increderea completa, altfel nu se ajunge nicaieri. Sa nu mai verifici conturile samd. 

Editat de Abbie2
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Abbie2 said:

OK, deci ca persoana care nu il cunoaste, dupa ce ai zis tu, am doua variante:

Cel mai probabil, te iubeste intr-adevar si a fost foarte ranit de gestul cu microfonul (oricine ar fi, cel putin o perioada). Si se simtea controlat - de asta faza cu "du-te dracului, repede ai intrebat". Asta nu e semn ca te uraste sau altceva, ci ca simtea ca il controlai prea mult si isi exprima spontan frustrarea in mod neelegant, pentru ca evident credea ca era singur.

Varianta 2 e ca doar a profitat de tine cat a crezut ca poate si te-a abandonat dupa. Insa avand in vedere ca a avut loc un eveniment pentru a declansa ruperea lui (microfonul) e putin probabil.

Faza e ca, daca vrei o relatie implinita, trebuie sa inveti a ai incredere cu adevarat, chiar cu pretul de a nu avea dreptate sau de a fi inselata. Punctul de plecare trebuie sa fie increderea completa, altfel nu se ajunge nicaieri. Sa nu mai verifici conturile samd. 

Da se simtea controlat...E greu ,mai ales ca stiu ca vorbeste cu alte femei.Culmea ca am aflat ca vb cu o tipa ce s-a despartit si ea de iubitul ei recent,pe motiv ca ea a fost geloasa si s-a luat de o tipa cu care iesise el la u suc ,ceva de genul..In fine,ma doare ca vorbeste cu alte femei,e ca si cum de abia astepta 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Gabriela1978 said:

Da se simtea controlat...E greu ,mai ales ca stiu ca vorbeste cu alte femei.Culmea ca am aflat ca vb cu o tipa ce s-a despartit si ea de iubitul ei recent,pe motiv ca ea a fost geloasa si s-a luat de o tipa cu care iesise el la u suc ,ceva de genul..In fine,ma doare ca vorbeste cu alte femei,e ca si cum de abia astepta 

Faza ca vorbeste cu alte femei nu e ciudata. Nu poate avea prietene? Nu e deloc ciudat ca un barbat sa fie prieten cu o femeie. Nu ii poti interzice sa fie prieten cu una, sau doua sau cinzeci; femeile sunt jumatate din populatia globului. De ce trebuie sa suspectezi mereu ca e un posibil inselat la mijloc?

Renunta la asta, pur si simplu. Ia-ti angajamentul de a avea incerere deplina; de a nu mai suspecta si controla. Si tine-te de asta. 

Scrie-i ceva de genul : iti prpopun ca de azi inainte sa avem incredere deplina unul in celalalt, sa lasam in urma trecutul, sa stergem ce a fost negativ si sa o luam de la capat.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×