Sari la conținut
Forum Roportal
Hellion

Experienta neobisnuita

Postări Recomandate

Nu stiu daca e considerata o experienta chiar atat de neobisnuita pe forumul acesta, dar in orice caz asta a experienta:

M-am pus in pat incercand sa am o experienta in afara corpului. Am incercat sa ma relaxez si mi-am imaginat ca intregul meu corp e invaluit in energie(am inteles ca poate ajuta) si mi-am spus in gand in continuu ca 'Sunt in afara corpului'. In cele din urma am reusit dupa un timp sa ma relaxez destul de mult incat aproape am adormit dar mi-am 'revenit' si am reusit sa raman lucid/treaz, desi nu cred ca-mi mai simteam corpul. Am inceput sa simt vibratiile necesare si mi-am spus in minte ceva de genul 'Vreau sa o vad pe mama'(mama mea a decedat de 3 luni), dupa aceea am inceput sa vad in spatele pleoapelor o lumina rosiatica care la scurt timp a luat forma de 'scantei' sau liminite roz/violete impreunate care se miscau aleatoriu pe campul meu vizual.

Am crezut ca poate luminitele erau felul in care psihicul meu 'vedea' spiritul mamei si m-am corectat, spunand 'Vreau sa vorbesc cu mama'. Dupa aceea am inceput sa aud o voce de om batran care spunea mai multe lucruri pe care nu le-am prea inteles pentru ca vorbea prea incet dar am retinut ultimul cuvant 'congenitalis' si dupa acea am auzit in engleza(cred?) 'never forget its importance'. Nu mai stiu ce-a urmat exact dar la un moment dat am simtit vibratiile ceva mai puternic si am incercat sa misc ceva, sa ma decorporalizez si am reusit sa-mi ridic mana dreapta 'energetica' sau cum i se spune, si am simtit cum cineva m-a apucat de mana si m-a tras in afara corpului. Am reusit sa deschid ochii si persoana care m-a tras era un om batran, cu expresie serioasa care se potrivea vocii pe care am auzit-o(cel putin asa simteam), si m-a 'mutat' din locul in care eram in stanga lui pana in dreapta lui, totul fiind pe un fundal negru. Dupa aceea cred ca m-am trezit, dar nu aveam senzatia obisnuita 'ca dupa somn' pe care o am dupa ce dorm cateva minute. Interesant, oarecum, e si faptul ca in ultimele stadii ale relaxarii nu am simtit nici o senzatie de teama cum am mai simtit alte dati cand am incercat sa-mi induc vibratiile si nu am reusit.

 

Orice interpretare de orice fel ar fi foarte apreciata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, Hellion said:

Nu stiu daca e considerata o experienta chiar atat de neobisnuita pe forumul acesta, dar in orice caz asta a experienta:

M-am pus in pat incercand sa am o experienta in afara corpului. Am incercat sa ma relaxez si mi-am imaginat ca intregul meu corp e invaluit in energie(am inteles ca poate ajuta) si mi-am spus in gand in continuu ca 'Sunt in afara corpului'. In cele din urma am reusit dupa un timp sa ma relaxez destul de mult incat aproape am adormit dar mi-am 'revenit' si am reusit sa raman lucid/treaz, desi nu cred ca-mi mai simteam corpul. Am inceput sa simt vibratiile necesare si mi-am spus in minte ceva de genul 'Vreau sa o vad pe mama'(mama mea a decedat de 3 luni), dupa aceea am inceput sa vad in spatele pleoapelor o lumina rosiatica care la scurt timp a luat forma de 'scantei' sau liminite roz/violete impreunate care se miscau aleatoriu pe campul meu vizual.

Am crezut ca poate luminitele erau felul in care psihicul meu 'vedea' spiritul mamei si m-am corectat, spunand 'Vreau sa vorbesc cu mama'. Dupa aceea am inceput sa aud o voce de om batran care spunea mai multe lucruri pe care nu le-am prea inteles pentru ca vorbea prea incet dar am retinut ultimul cuvant 'congenitalis' si dupa acea am auzit in engleza(cred?) 'never forget its importance'. Nu mai stiu ce-a urmat exact dar la un moment dat am simtit vibratiile ceva mai puternic si am incercat sa misc ceva, sa ma decorporalizez si am reusit sa-mi ridic mana dreapta 'energetica' sau cum i se spune, si am simtit cum cineva m-a apucat de mana si m-a tras in afara corpului. Am reusit sa deschid ochii si persoana care m-a tras era un om batran, cu expresie serioasa care se potrivea vocii pe care am auzit-o(cel putin asa simteam), si m-a 'mutat' din locul in care eram in stanga lui pana in dreapta lui, totul fiind pe un fundal negru. Dupa aceea cred ca m-am trezit, dar nu aveam senzatia obisnuita 'ca dupa somn' pe care o am dupa ce dorm cateva minute. Interesant, oarecum, e si faptul ca in ultimele stadii ale relaxarii nu am simtit nici o senzatie de teama cum am mai simtit alte dati cand am incercat sa-mi induc vibratiile si nu am reusit.

 

Orice interpretare de orice fel ar fi foarte apreciata.

Unu: Prima mea observație este că, din modul în care scrii, în care reușești să-ți exprimi ideile, ești un om care s-a străduit în privința propriei educații iar asta e de apreciat.

Doi: Chestia asta, pe care o încerci tu acum, am îmcercat-o și eu cu vreo 25 de ani în urmă. Bine, diferă amănuntele, însă pe ansamblu e cam pe acolo. 

Trei: Chestia cu „omul bătrân”, „congenitalis” și „never forget its importance”, ține mai degrabă de modul în care subconștientul tău încearcă să traducă și să interpreteze anumite evenimente.

 

 

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.12.2018 la 5:59, Hellion a spus:

Nu stiu daca e considerata o experienta chiar atat de neobisnuita pe forumul acesta, dar in orice caz asta a experienta:

M-am pus in pat incercand sa am o experienta in afara corpului. Am incercat sa ma relaxez si mi-am imaginat ca intregul meu corp e invaluit in energie(am inteles ca poate ajuta) si mi-am spus in gand in continuu ca 'Sunt in afara corpului'. In cele din urma am reusit dupa un timp sa ma relaxez destul de mult incat aproape am adormit dar mi-am 'revenit' si am reusit sa raman lucid/treaz, desi nu cred ca-mi mai simteam corpul. Am inceput sa simt vibratiile necesare si mi-am spus in minte ceva de genul 'Vreau sa o vad pe mama'(mama mea a decedat de 3 luni), dupa aceea am inceput sa vad in spatele pleoapelor o lumina rosiatica care la scurt timp a luat forma de 'scantei' sau liminite roz/violete impreunate care se miscau aleatoriu pe campul meu vizual.

Am crezut ca poate luminitele erau felul in care psihicul meu 'vedea' spiritul mamei si m-am corectat, spunand 'Vreau sa vorbesc cu mama'. Dupa aceea am inceput sa aud o voce de om batran care spunea mai multe lucruri pe care nu le-am prea inteles pentru ca vorbea prea incet dar am retinut ultimul cuvant 'congenitalis' si dupa acea am auzit in engleza(cred?) 'never forget its importance'. Nu mai stiu ce-a urmat exact dar la un moment dat am simtit vibratiile ceva mai puternic si am incercat sa misc ceva, sa ma decorporalizez si am reusit sa-mi ridic mana dreapta 'energetica' sau cum i se spune, si am simtit cum cineva m-a apucat de mana si m-a tras in afara corpului. Am reusit sa deschid ochii si persoana care m-a tras era un om batran, cu expresie serioasa care se potrivea vocii pe care am auzit-o(cel putin asa simteam), si m-a 'mutat' din locul in care eram in stanga lui pana in dreapta lui, totul fiind pe un fundal negru. Dupa aceea cred ca m-am trezit, dar nu aveam senzatia obisnuita 'ca dupa somn' pe care o am dupa ce dorm cateva minute. Interesant, oarecum, e si faptul ca in ultimele stadii ale relaxarii nu am simtit nici o senzatie de teama cum am mai simtit alte dati cand am incercat sa-mi induc vibratiile si nu am reusit.

 

Orice interpretare de orice fel ar fi foarte apreciata.

Daca nu a intervenit nicio frica, ci doar uimire sau alt sentiment, nu-i niciun bai. Totusi, iti sugerez sa nu mai incerci astfel de provocari fara sa te asiguri ca esti in totalitate sub protectie 100% de la Bunul Dumnezeu.

Culorile au si ele o anumita semnificatie, functie de context...

Editat de LuciaD
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
50 minutes ago, LuciaD said:

  Totusi, iti sugerez sa nu mai incerci astfel de provocari fara sa te asiguri ca esti in totalitate sub protectie 100% de la Bunul Dumnezeu.

Culorile au si ele o anumita semnificatie, functie de context...

 

On 12/22/2018 at 5:59 AM, Hellion said:

 

M-am pus in pat incercand sa am o experienta in afara corpului.  

Orice interpretare de orice fel ar fi foarte apreciata.

Mergând pe aceeași linie, îți sugerez să te mai asiguri că ești sub protecție 100% și de la:

Moise, Buda, Dalai Lama și Sf. Simenon Stâlpnicul. 

Cu protecția unui asemenea careu, reușita e garantată.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.12.2018 la 5:59, Hellion a spus:

Nu stiu daca e considerata o experienta chiar atat de neobisnuita pe forumul acesta

 

34536791_332619503931841_5019003566975614976_n.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 23.12.2018 la 17:23, Vriies a spus:

 

Mergând pe aceeași linie, îți sugerez să te mai asiguri că ești sub protecție 100% și de la:

Moise, Buda, Dalai Lama și Sf. Simenon Stâlpnicul. 

Cu protecția unui asemenea careu, reușita e garantată.

E linia gresita. Cateodata oricata protectie si-ar face omul tot nu ajuta.

 

protectiemaica.jpg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 hours ago, Sherlock said:

E linia gresita. 

 

Poi, cam asta încercam și io să subliniez.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De linia ta ziceam. Ca nu e aceeasi ca a Luciei. Lucia vroia sa protejeze. Tu doar sa .... te joci.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Sherlock said:

De linia ta ziceam. Ca nu e aceeasi ca a Luciei. Lucia vroia sa protejeze. Tu doar sa .... te joci.

Poate n-ai fost atentă. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Sherlock a spus:

 Tu doar sa .... te joci.

mi-a fost suficient doar sa citesc, si deja am avut cosmaruri.

Nu, multumesc !  :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×