Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Sherlock said:

Ar fi obtinut-o din acelasi motiv din care au obtinut-o si cei doi. Legaturile de acesty gen nu sunt specifice gay-lor.

Poi, d'aia am zis și eu că acest număr de „magie” n-are nicio relevanță cu faptul de a fi progay sau antigay. :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

Poi, d'aia am zis și eu că acest număr de „magie” n-are nicio relevanță cu faptul de a fi progay sau antigay. :smile:

Are relevanta pentru cei care spun ca nu poate exista dragoste intre doi barbati. Asta zic de cateva postari dar vad ca nu intelegi sau te prefaci ca nu intelegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Sherlock said:

Are relevanta pentru cei care spun ca nu poate exista dragoste intre doi barbati. Asta zic de cateva postari dar vad ca nu intelegi sau te prefaci ca nu intelegi.

Înțeleg foarte bine ce spui tu. Doar că dragostea-i una, iar preferința sexuală e alta. 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Vriies a spus:

Înțeleg foarte bine ce spui tu. Doar că dragostea-i una, iar preferința sexuală e alta. 

 

 

Dragostea nu e doar telepatica, nu? Presupune si atingere. Iar de data asta e atingere intre doi barbati. E ultima oara cand iti explic, deja sunt convinsa ca faci pe scafandrul la IQ.

O seara buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, Sherlock said:

Dragostea nu e doar telepatica, nu? Presupune si atingere. Iar de data asta e atingere intre doi barbati. E ultima oara cand iti explic, deja sunt convinsa ca faci pe scafandrul la IQ.

O seara buna

Nu cumva pui tu șaua înaintea calului? Numește-o atracție sexuală diferită, bre! Și toată lumea e de acord.

Chiar nu înțeleg de ce ești așa deranjată și ai început să faci aluzii gen „scafandrul IQ”. 

Până acum, zic eu, am fost rezonabil în atitudine și am trecut cu vederea atitudinea ta ofensivă. Dar să știi că pot fi și eu pot fi ofensiv. Însă am zis că, într-o discuție cu tine,  nu e cazul...

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 21.04.2019 la 23:01, Sherlock a spus:

Antigay, explicati asta daca puteti....

Tu ne iei drept de la grădiniță :))

Serios, acum. Ce vrei tu sa faci, e sofism prin inducție. Pleci - de nicăieri - de la un truism evident ( că de aceea e truism) si ne induci că e dovedit ce voiai să dovedești ( fara sa te întrebe nimeni) - doar pentru că alții nu pot dovedi contrariul cu doar atâția parametri in ecuație.

e la mintea cocosului, curata manipulare :))

De exemplu, unele legături - chiar daca sunt legături - pot fi bolnăvicioase. Nu spun că cele gay sunt musai, doar cred asta - nu pot sa o și demonstrez, insa. Știi și tu că există atracție ( de toate felurile) si intre oameni care nu se înțeleg și care , poate, ajung la ,,divort'', ura, etc. Vrei sa spui că aceste personaje nu pot ajunge să aibă o relație bolnavicioasa in timp ( mă refer la prezentatorii cu pricina) - dacă poți garanta asta, atunci da, îți pot accepta punctul de vedere ca o generalizare. 

 

Căci până la urmă, contează calitatea unei relații, nu faptul că există sau nu.

 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca acel clip e pe bune si ei chiar au raspuns la fel fara sa stie raspunsurile dinainte sau fara sa vada in vreo oglinda ce scria celalalt, aia nu poate fi legatura bolnavicioasa.

Exact la asta m-am referit cand am postat videoclipul, la cei care spun ca atractia sexuala pentru acelasi sex este o boala, sau e bolnavicioasa, cum spui tu, Stu. Clipul demonstreaza ca nu este. Ca e ceva normal, si ca au raspuns la fel cum ar fi raspuns un cuplu de sex diferit, cu o legatura la fel de puternica.

Editat de Sherlock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poate fi  -pentru că așa îți place ție să crezi, nu pentru că ai putea sa o demonstrezi doar cu atât.

Eu doar asta spun.

App, un schimb de informații ( de la emițător la receptor, chiar și bilateral) - nu garantează o relație sau o chimie aparte intre doua persoane. Poate una dintre ele să aibă talent mai mare să emită sau alta sa recepționeze. Și poți emite și informații cu scop malefic, nu doar benefic, asta spun.

Iar între cei doi, mai era o persoana..nu uita de ea! Daca puntea de legătură a creat-o, nu doar a asigurat-o, acea terță persoană?

Ipoteza este total incompletă pt a putea trage concluzia pe care o vrei tu. Nici eu nu o pot trage pe cea pe care o vreau (cred) eu și o recunosc senin.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×