Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 11.04.2019 la 22:46, Teddy ''-'' a spus:

''

Ben Shapiro. E genial baiatul.

 

Cu ce spune mai jos, da.

si aici la momentul 1:05, isi spune clar pozitia referitor la teoria evolutiei, ca nu crede pozitia iudasimului ortodox referitoare la vechimea pamantului si a universului de 6000 de ani (care coincide cu cea a crestinismului ortodox), si crede ca teoria evolutiei nu contrazice biblia, viata a aparut in urma evolutiei acum sute de milioane de ani, si mai demonteaza si facerea pamantului in 6 zile din alea obisnuite, de 24 de ore, intreband cum pot alea sa fie zile, din moment ce soarele nu a fost creat in prima zi .

Chiar ca e interesant de studiat Shapiro, Stu.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ți-am spus eu :)

Dar să știi că este interesant chiar și atunci când nu ești de acord cu el ! Asta este fenomenul.

Și eu cred la fel, referitor la teoria evoluției..completată :) Și corectată, pe alocuri .

 

stai sa caut exact ce spune cu privire la asta.

PS: sa vezi ce spune despre contracepție. Nimic de rău!

 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Stu' a spus:

PS: sa vezi ce spune despre contracepție. Nimic de rău!

 

O sa caut.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Antigay, explicati asta daca puteti....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/21/2019 at 11:01 PM, Sherlock said:

Antigay, explicati asta daca puteti....

Nu-i vorba de progay sau antigay. Există două posibilități:

Unu. E un număr de „magie”, înțeleasă ca „scamatorie”. Dacă-i așa, e vorba de una șmecherie la mijloc, care ne scapă.

Doi. E un număr de paranormal. Bine, părerea mea e că paranormalul nu-l întâlnești așa, orinde, pe scenele „oamenii din din diverse țări au talent”, dar în fine, să presupunem... Dacă-i așa, ce relevanță are aici „gay” și „antigay”?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relevanta este ca daca este paranormal, acea scena demonstreaza ca intre doi barbati poate exista legatura puternica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Sherlock said:

Relevanta este ca daca este paranormal, acea scena demonstreaza ca intre doi barbati poate exista legatura puternica.

Legături puternice pot exista între oameni indiferent de preferințele sexuale, chiar și fără a fi gay sau lesbi. Mă rog, părerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu atat de puternice incat sa aibe efectul acela.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Sherlock said:

Nu atat de puternice incat sa aibe efectul acela.

Poi, asta n-o știm. Doar o presupui tu.

Dar presupunând că ar fi așa, atunci nu văd de ce același efect n-ar fi fost obținut și în cazul a doi oameni de sexe diferite, adică, dacă pe acele scaune ar fi stat un bărbat și o femeie între care există o anumită comuniune sau atracție, să-i zicem așa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Vriies a spus:

Poi, asta n-o știm. Doar o presupui tu.

Dar presupunând că ar fi așa, atunci nu văd de ce același efect n-ar fi fost obținut și în cazul a doi oameni de sexe diferite, adică, dacă pe acele scaune ar fi stat un bărbat și o femeie între care există o anumită comuniune sau atracție, să-i zicem așa.

Ar fi obtinut-o din acelasi motiv din care au obtinut-o si cei doi. Legaturile de acesty gen nu sunt specifice gay-lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×