Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Cum sa comunicam cu Extraterestrii aflati la ani lumina departare?

Postări Recomandate

:lol: Am inteles asta "din prima", vorba aia! Vroiam sa constientizam cu totii ca pe toate planurile "vazute si nevazute" este o ierarhie care se manifesta si care-si face treaba "ca la carte", cum se zice.

:lol: Asadar si prin urmare, prin urmare si-asa dar.... acum este cazul sa se faca "anunturile oficiale" !

Tu ești o scumpă și o optimistă, io-s mai sceptic. Vom trăi și vom vedea...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ești o scumpă și o optimistă, io-s mai sceptic. Vom trăi și vom vedea...

:good: No, ase mere treaba...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire, însă, la faptul că ar fi găsit calea de a comunica omenirii  că este  în beneficiul ei ca să existe o comuinicare oficiala...am îndoieli serioase că ar fi găsit deja o astfel de cale de comunicare potrivită. 

Intrebarea est daca toti vor sau au de gand sa comunice cu ei???   

 

Omenirea nu este prea deschis pentru a dialoga cu NASA ... multi nu le cred, religiosii musulmani sint primii aici care cred ce vor ei, cu altii merge si in engleza  :haha:   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am incercat pana acum sa comunic cu extraterestri via youtube, dar merita incercat.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 56 minute, SenAnlatKaradeniz a spus:

Nu am incercat pana acum sa comunic cu extraterestri via youtube, dar merita incercat.

:laugh: Nici eu n-am incercat asa ceva si nu stiu daca "merita incercat". 

Mie-mi place doar sa vizionez unele documentare, sa citesc unele carti, sa vizionez unele filme si emisiuni. Sunt foarte multe "informatii" interesante in unele emisiuni de acest gen.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi inca nu sintem pe acea frecventa pe care ei comunica.   Daca ei vor, au modalitati, insa noi sintem "in aer" inca la acel capitol ca telefoanele mobile nu prind liniile lor.

Ma si enerveaza ca a aparut un articol despre desfiintarea liniilor de telefoane din perete, Landlines numiti pe aici care inca n-au fost perfectionate

si multi inca n-au avut un telefon in casa nici in America.   In loc sa-l puna la punct si sa fie acolo in caz ca restul liniilor cada la un cutremur sau alta

catastrofa naturala, vor sa-l scoata din uz ca e scump intretinerea liniilor.   Practic n-au fost deloc intretinute liniile pe aici, pe alocuri sint exact din prima zi

instalate din 10 Martie 1876, la mine pe strada centrala a fost plin de soareci si gandaci, au ros toate liniile de cablu TV,  iar firma ne punea sa cumparam aparate de TV noi.

Cand inca pe Pamant nu se comunica mai deloc cu oameni familiari cu noi, ce am avea de discutat cu total necunoscuti???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"EXTRATEREȘTRI contra OAMENI.   CONFRUNTAREA FINALĂ.    Cine va CÂȘTIGA BĂTĂLIA galactică?    „Mai rea decât EXTINCȚIA!”

Este un lung articol despre prietenii nostru pe evz si nu prevestesc nimic bun stirile imaginate ca ar dura o era sa ne distruga. 

Nu pot sa cred asa ceva,  orice culoare sa aibe acei oameni/fiinte sau ce ar fi roboti sau animale, de ce ne-ar distruge???  

Ei au mult mai mult spatiu in eternitate decat am expoatat noi betivii pamanteni!!!  Ei au muncit sa ne ajunga, iar noi dormim dupa o betie si nu ne pasa de nimic :drunk:

Macar o sa ia un pic de timp sa ne spuna de ce??? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este un non subiect, ca si cand am vorbi despre apa despre jupiter...

Dar daca e sa "bla bla"  hai sa bla bla...

Dat find faptul ca si ei cel putin teoretic se afla in acest univers, care are vro 13 miliarde de ani(+ -)

S-au harazit fiinte cum ar fii Omul , care poate ce stim cu totii cat si pana unde am ajuns... De ce credeti ca alte fiinte in astia 13 miliarde de ani au evoluat mai mult???? (incat sa ajunga de la mii de ani lumina si sa fie atat de prosti incat sa ii captureze americanii si sa ii tina secret):gathering:

Editat de Mircea_str8
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×