Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Cum sa comunicam cu Extraterestrii aflati la ani lumina departare?

Postări Recomandate

Nu cred ca acolo se discuta despre Extra-Terestri, profilul bazei este cu totul altceva decat glume verzi pe pereti.  

Am vazut un documentar despre acea zona unde ne-au informat destul, demult a fost la TV.

Putini vor afla la ce proiecte se lucreaza acolo.   Fara 2-3 doctorate nu cred ca intra nimeni acolo   :alien:    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am primit de la o prietena acest link, care are acest titlu : "Descifrarea mesajului extraterestru de la Chilbolton".

 

 
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 "Tehnologie extraterestra" este titlul emisiunii generalului Streinu . Este destul de interesanta emisiunea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vor facilita usor de tot dezbaterile despre comert cu automobile, dupa ce primesc masinuta Tesla Roadster lansat de pe Terra zilele trecute  :haha:

Inventeaza si ceva contravaloare atractiva, invata si romaneste ca o sa le placa jucaria nou!!!  De Craciun o sa fie deja pe Marte ... 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vor facilita usor de tot dezbaterile despre comert cu automobile, dupa ce primesc masinuta Tesla Roadster lansat de pe Terra zilele trecute  :haha:

Inventeaza si ceva contravaloare atractiva, invata si romaneste ca o sa le placa jucaria nou!!!  De Craciun o sa fie deja pe Marte ... 

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca deja-si fac temele la engleza si sint mult mai aproape de noi decat credem.   Sint si printre refugiatii in Europa destui ca si aici cu tot feluri de valuri cu care intra ilegalii din toate partile.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca deja-si fac temele la engleza si sint mult mai aproape de noi decat credem.   Sint si printre refugiatii in Europa destui ca si aici cu tot feluri de valuri cu care intra ilegalii din toate partile.   

:lol: Se spune ca , de fapt, ei prefera "latina veche" si stim deja ca alfabetul arimic, cat si cel latin sunt dialecte ale Divinilor Pelasgi (Cei inalti, blonzi, cu ochi albastri).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×