Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Cum sa comunicam cu Extraterestrii aflati la ani lumina departare?

Postări Recomandate

Nu prea vor avansa cu latina "veche" ... doar daca vor sa devina ceva in Vatican, dar nu cred.   Nu vor termina bine misiunea domnii cei inalti, blonzi, cu ochi albastri, precum Archibishop de Canterbury in filmul ala ... The Thorn Birds.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea vor avansa cu latina "veche" ... doar daca vor sa devina ceva in Vatican, dar nu cred.   Nu vor termina bine misiunea domnii cei inalti, blonzi, cu ochi albastri, precum Archibishop de Canterbury in filmul ala ... The Thorn Birds.

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe initiative au avut si au, in continuare, cei de la NASA si este in ordine asa. Sunt convinsa ca deja au gasit calea (si) cum sa comunice, atat cu extraterestri, cat si cum sa comunice oficial omenirii  ca este  in beneficiul ei ca sa existe o comuinicare oficiala...

https://www.stiripesurse.ro/nasa-a-lansat-telescopul-spatial-tess-vrea-sa-gaseasca-exoplanete-pe-care-ar-putea-fi-viata_1260742.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe initiative au avut si au, in continuare, cei de la NASA si este in ordine asa.

 

Sunt convinsa ca deja au gasit calea (si) cum sa comunice, atat cu extraterestri,

 

cat si cum sa comunice oficial omenirii  ca este  in beneficiul ei ca sa existe o comuinicare oficiala...

 

https://www.stiripesurse.ro/nasa-a-lansat-telescopul-spatial-tess-vrea-sa-gaseasca-exoplanete-pe-care-ar-putea-fi-viata_1260742.html

Putem specula că prietenii de la NASA ar fi găsit deja calea prin care să comunice cu anumite civilizații extraterestre. Practic nu știm „tainele” celor de la NASA și putem accepta o asemenea ipoteză. 

 

Cu privire, însă, la faptul că ar fi găsit calea de a comunica omenirii  că este  în beneficiul ei ca să existe o comuinicare oficiala...am îndoieli serioase că ar fi găsit deja o astfel de cale de comunicare potrivită. 

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cu privire, însă, la faptul că ar fi găsit calea de a comunica omenirii  că este  în beneficiul ei ca să existe o comuinicare oficiala...am îndoieli serioase că ar fi găsit deja o astfel de cale de comunicare potrivită. 

:lol:

Eu am incredere in ei si nadajduiesc c-o sa le apara solutia optima si o s-o fructifice in timp optim...

(din punctul meu de vedere au toata sustinerea... :queen: )

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Eu am incredere in ei si nadajduiesc c-o sa le apara solutia optima si o s-o fructifice in timp optim...

(din punctul meu de vedere au toata sustinerea... :queen: )

Nu e vorba că am avea sau nu încredere în ei, însă tre să fim realiști și să înțelegem că nu depinde numai de ei. Ei nu fac comunicatele de capul lor. Îți dai seama că, acolo, până și virgula e cenzurată!  :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba că am avea sau nu încredere în ei, însă tre să fim realiști și să înțelegem că nu depinde numai de ei. Ei nu fac comunicatele de capul lor. Îți dai seama că, acolo, până și virgula e cenzurată!  :lol:

 

Off, mai Vriies! Pai cum asa?!

"Virgula", ordinea cuvintelor si multe alte "semne" de acest gen nu prea conteaza, importanta este "transmisia..." ! :lol:

No, inseamna ca "trebuie sa-i ajutam"!

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off, mai Vriies! Pai cum asa?!

 

Eh, e foarte simplu. Poi, na, cum să-ți zic? 

Uite, unii dintre noi lucrează în niște domenii, să le zicem comune, chiar banale, în care informațiile din interiorul domeniului respectiv nu se pot da, decât oficial, prin intermediul purtătorului de cuvânt. Există o strictețe în sensul ăsta, iar cine o încalcă...hmm, suportă consecințele.

Acum încearcă să-ți închipui strictețea din cadrul NASA...cu privire la formularea răspunsurilor „oficiale”

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, e foarte simplu. Poi, na, cum să-ți zic? 

Uite, unii dintre noi lucrează în niște domenii, să le zicem comune, chiar banale, în care informațiile din interiorul domeniului respectiv nu se pot da, decât oficial, prin intermediul purtătorului de cuvânt. Există o strictețe în sensul ăsta, iar cine o încalcă...hmm, suportă consecințele.

Acum încearcă să-ți închipui strictețea din cadrul NASA...cu privire la formularea răspunsurilor „oficiale”

 

:lol: Am inteles asta "din prima", vorba aia! Vroiam sa constientizam cu totii ca pe toate planurile "vazute si nevazute" este o ierarhie care se manifesta si care-si face treaba "ca la carte", cum se zice.

:lol: Asadar si prin urmare, prin urmare si-asa dar.... acum este cazul sa se faca "anunturile oficiale" !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×