Sari la conținut
Forum Roportal
Julianne09

Nu pot avea sentimente.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Davi..Intradevar din casa,sunt mereu atenta,sa strâng lucrurile mici,ascuțite,periculoase pt ea,nu stiu unde a putut sa găsească moneda,probabil mi-o fi cazut mie si nu am bagat de seama.Da ii fac baie si masaj in fiecare seara,de cand sa nascut,folosesc ulei de bebe sau unt de cocos.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o răsfățată. :)

 

Curand o sa deveniți prietene bune și sigur vei uita temerile de acum.

Cred ca e o dulceață de copil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este Intradevar.Stam intr-un apartament,nu pot nici macar pana in Bucătărie sa merg,striga dupa mine si plange.Asa ca gătesc cu ea in brate,fac orice cu ea in brate.Are 15 kg..iar eu 50,de abia mai fac fata,am nascut cu cezariana de urgenta,ea având la naștere 4200..de ceva timp am operația foarte umflata si roșie,uneori ma doare,pun totul pe seama efortului,cu ea in brate plus sacoșe de cumpăraturi,pana la etajul 3.Ma simt epuizata..iar dupa ce mi s-a întâmplat asta seara,nu mai dorm sigur cateva zile bune de stres.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Accidente i s-au intamplat oricui a avut copii mici, nu trebuie sa te invinovatesti mai mult decat e cazul. Trebuie sa incerci sa te linistesti, micuta are nevoie de tine, iar tu nu ii poti fi alaturi asa cum trebuie daca te privezi de somn. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off sper sa nu se mai întâmple,asa sperietura inca nu am avut.E curioasa de orice,sta numai pe lângă prize,am pus siguranțe la ele,mi-am luat de o grija.Are treaba maxima cu butoanele la aragaz,si cu frigiderul,are tot soiul de jucării,cărți cu animale,nici nu se uita la ele,desene animate..nici vorba.Imi trânteste toate oalele pe gresie,in curând ma dau locatarii din bloc afara:-)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este Intradevar.Stam intr-un apartament,nu pot nici macar pana in Bucătărie sa merg,striga dupa mine si plange.Asa ca gătesc cu ea in brate,fac orice cu ea in brate.Are 15 kg..iar eu 50,de abia mai fac fata,am nascut cu cezariana de urgenta,ea având la naștere 4200..de ceva timp am operația foarte umflata si roșie,uneori ma doare,pun totul pe seama efortului,cu ea in brate plus sacoșe de cumpăraturi,pana la etajul 3.Ma simt epuizata..iar dupa ce mi s-a întâmplat asta seara,nu mai dorm sigur cateva zile bune de stres.

Asta înseamnă să fii mamă.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar din casa,sunt mereu atenta,sa strâng lucrurile mici,ascuțite,periculoase pt ea,nu stiu unde a putut sa găsească moneda, ...

Copilul este ca o gaina si in desertul gol gaseste aur!!!  te urmareste sa vada ce si cum faci, n-ai idee cat sint de smecherase.

 

Fiica mea a ascuns in patul ei scrumiera, 1 pachet de tigari si bricheta ... nu stia ce-i de facut cu bricheta spre fericirea ei, tigarile le rodea cu dintii pe filtru iar din prima parte le maruntea cu degetele sa cada precum scrumul, ca s-a si enervat ca de ce nu cade nimic in scrumiera.   Totul am pus mai sus de 1 metru in casa.  Cumva a dar de poseta mamei si a scos o carte de rugaciuni cu poze colorate, desigur mama nu voia sa dea pe mana copilei.   Le-a pupat pozele pana era plina de vopsea pe limba si gusta rau.

Te pui cu copiii la incercare de ce sint capabili???    

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor.Sunt super speriata,tremur si nu imi pot reveni,am fost la un pas de o nenorocire.I-am facut baita de seara si ii făceam masaj cu ulei,nu stiu de unde,dar avea o moneda mica in mana,a bagat-o in gurita si am auzit doar cum a inceput sa tușească,era roșie la fata si nu putea respira.Am ridicat-o imd si am lovit-o intre omoplați,ca a sărit moneda afara,un metru distanța.Doamne cat de speriata sunt,tremur,nu imi pot reveni..am murit si am înviat din nou,o privesc cum doarme,e linistita si stiu ca viata mea,fara ea nu poate exista.Da..am înțeles cat de mult o iubesc!

 

Bineinteles ca o iubesti.

Cand cineva drag pateste ceva rau, ai senzatia ca sufletul iti este sfartecat. Si doare cu draci!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×