Sari la conținut
Forum Roportal
Julianne09

Nu pot avea sentimente.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Posibil si asta.

Si Abbie a zis ceva asemanator intr-o postare anterioara.

Posibil, Abbie i-a spus multe lucruri bune, nu mai stiu daca s-a referit și la partea cu protectia. O sa para ciudat ce spun, poate, dar cred ca e preferabil ca ea sa fie impietrita sau inghetata, decat sa fie la cheremul sentimentelor, a suferit destul si n-are niciun sprijin in nimeni, nu are nevoie de alte suferinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dacă nu simti ca o iubești, inseamna că nu o iubești.

Bine că ii acorzi atenție și protecție, pentru că un copil are nevoie de cele două.

 

Consider ca mai important pentru tine ar fi sa înțelegi de ce nu o iubesti.

Cred ca lipsa sentimentelor tale nu are legatura cu trecutul, cred ca are legatura cu prezentul, cu așteptările tale din prezent.

Cred ca sentimentele alea exista undeva in tine, pt ca altfel nu ti-ar pasa de ceea ce se intampla cu copilul tau, numai ca ele nu se manifesta si sub forma exaltarii, asa cum iti doresti tu, pt ca creierul tau te protejează de ceea ce poate aduce cu sine exaltarea.

Exista undeva... Dar nu la purtător. Or fi in neant... cu gps-ul stricat.

Glumesc. :)

NU exista. Dacă ea asa simte, asa este. Copilul are aproape doi ani... in doi ani...

Atât timp cât copilul este îngrijit și protejat, nu inteleg care-i buba.

 

Stiu, tu esti mai profundă... finuță... Io, cu bâta în baltă. Da'...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

Stiu, tu esti mai profundă... finuță... Io, cu bâta în baltă. Da'...

 

Noi n-am face echi[pa buna.

Tu cu bata, io cu parul... :lol:

E bine sa avem pe cineva alaturi de noi, care sa dispuna de diplomatie din belsug.  :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Julianne

 

Iti iubesti copilul, nu-ti mai face atatea probleme. Doar ca ti s-a atrofiat capacitatea de a simti din cauza traumelor. Invata sa simti din nou si o sa vezi cat de mult iti iubesti copilul. Bucuria e calea pentru redescoperirea sentimentelor. Cauta bucuria in tot, in orice nimic. Stiu ca e o cale grea, dar nici acum nu ti-e prea usor.


 

Dont worry, se poate si mai rau. De exemplu, o mama fara instinct matern. Exista, garantez.

 

 

Don`t, nu Dont.


 

 

Copiii de azi sunt ai naibii de destepti.

 

``al naibii``, nu ``ai naibii``.

Editat de Allexandrra
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă nu simti ca o iubești, inseamna că nu o iubești.

Bine că ii acorzi atenție și protecție, pentru că un copil are nevoie de cele două.

 

Consider ca mai important pentru tine ar fi sa înțelegi de ce nu o iubesti.

Cred ca lipsa sentimentelor tale nu are legatura cu trecutul, cred ca are legatura cu prezentul, cu așteptările tale din prezent.

 

Exista undeva... Dar nu la purtător. Or fi in neant... cu gps-ul stricat.

Glumesc. :)

NU exista. Dacă ea asa simte, asa este. Copilul are aproape doi ani... in doi ani...

Atât timp cât copilul este îngrijit și protejat, nu inteleg care-i buba.

 

Stiu, tu esti mai profundă... finuță... Io, cu bâta în baltă. Da'...

Nu, nu sunt profunda, sunt doar subiectiva, cred,  unui om f putin sau deloc iubit ii este f greu sa realizeze ca iubeste, chiar daca e capabil de iubire, care iubire, am spus intr-un post anterior, se manifesta cel mai tare prin grija si responsabilitatea ce i-o porti unei alte persoane, abia apoi prin bucuria pe care ti-o da prezenta ei. :)

Am vazut azi, intr-o emisiune la tv, cum o cantareata declara ca al ei copil este centrul universului ei, ca nu poate respira fara el, asta in ciuda faptului ca,  desi are posibilitatea sa il vada,  isi vede copilul f rar si nici de ziua lui nu l-a sunat sa ii ureze la multi ani.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Julianne

 

Iti iubesti copilul, nu-ti mai face atatea probleme. Doar ca ti s-a atrofiat capacitatea de a simti din cauza traumelor. Invata sa simti din nou si o sa vezi cat de mult iti iubesti copilul. Bucuria e calea pentru redescoperirea sentimentelor. Cauta bucuria in tot, in orice nimic. Stiu ca e o cale grea, dar nici acum nu ti-e prea usor.

 

Don`t, nu Dont.

 

``al naibii``, nu ``ai naibii``.

Ce-i corec, e corec.

Bogdaproste, domnita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor.Sunt super speriata,tremur si nu imi pot reveni,am fost la un pas de o nenorocire.I-am facut baita de seara si ii făceam masaj cu ulei,nu stiu de unde,dar avea o moneda mica in mana,a bagat-o in gurita si am auzit doar cum a inceput sa tușească,era roșie la fata si nu putea respira.Am ridicat-o imd si am lovit-o intre omoplați,ca a sărit moneda afara,un metru distanța.Doamne cat de speriata sunt,tremur,nu imi pot reveni..am murit si am înviat din nou,o privesc cum doarme,e linistita si stiu ca viata mea,fara ea nu poate exista.Da..am înțeles cat de mult o iubesc!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai reusit sa realizezi si tu asta, chiar daca pt a realiza, a trebuit sa ai parte de un eveniment nefericit. :) 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×