Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Saliu

Iete eu m-am zapacit de cat de devreme au inceput colindatorii sa anunte ca e Craciun. Pe strada au batut tobele aproape toata ziua, si la usa, cat am fost acasa, au venit deja 5 serii de colindatori.

Deci, frati si surori, si mie imi place sa ascult muzica de craciun din noiembrie pana in ianuarie, dar sarbatorile efective tin de pe 23 pana pe 6 ianuarie. Ma mir ca n-au inceput de halauin cu colinda...

Editat de Sherlock
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu le ascult de la sfarsutul luni trecute, cate 8 ore pe zi, la serviciu. Nu stiu ce drac de post de radio a prins o colega si nu se mai satura de colinzi. Noroc ca activitatea mea presupune sa mai si ies din birou.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, ♫ Blues ♬ a spus:

Io n-am colinde. Ma colindati voi? :smile:

Am incercat. Sa nu razi, ca mie imi venea sa rad atunci cand am facut inregistrarea. Si mai scartaia si patul. :smile: 

 

Editat de Zero*
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patul nu se aude. Imi place, mersi fain! Nu am auzit colinde de ani de zile, colinde cantate de prieteni. :smile: Ma oftic ca nu mai avem emoticonu ala cu kiss. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe-asta il cantam eu in copilarie. Chiar am colindat cu cantecul asta. Si am facut si bani. Multi pentru vremea aia. De Craciun poate fac un video cu cagula pe cap,  sa nu se vada mutra, si-l postez aici.:biggrin:

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa sa faci. :) 

Mergeam si eu cu colindul cand eram mica, invatasem unul deosebit de la o vecina si mergeam impreuna. Ea avea rude super bogate (era in perioada cand comunistii ne luasera casa si ne mutasera intr-o chichineata de apartament, fara nimic altceva), ne ducea pe mine si pe sora-mea cea mica la toate rudele ei si cantam din tot sufletul. La sfarsit ea primea bani multi, iar io cu sora-mea nuci. Imi venea sa i le crap in cap, dar uitam repede. De foame. :smile:

O s-o intreb pe sora-mea de colind, eu nu mi-l amintesc si chiar era ceva ce nu am mai auzit niciodata de atunci. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, Davi_ a spus:

Sunt și eu mută pe aici. 

Vin sărbătorile? A! Ok. Sa vină și să se ducă. 

:pimp:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×