Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Hrisca in dieta.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai bine iei 3 dulcolax si 2 furosemid seara inaintea evenimentului, scapi garantat de 3 kg

Daca tot dezbatem idei tampite

De data asta plec...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iei 3 dulcolax si 2 furosemid seara inaintea evenimentului, scapi garantat de 3 kg

Daca tot dezbatem idei tampite

De data asta plec...

 

Mai stai si mai zi. :D

 

Facem topic: Diete rapide , nesanatose si nerecomandate. :D 

 

Probabil ai da 10 kg daca ai avea 120 kg.

:D

 

La asta nu m-am gandit. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davidutaaaa, mai stiam eu o metoda sigura ca sa slabesti,  ia-ti un job si fa 3 copii.

 

Asta sau daca vrei ... iti pot da eu lampa lui Aladin, la un pret convenabil, binenteles  .. nu trebuie decat s-o scarpini oleaca si dupa iti pui o dorinta  :wizard:  :wizard:  :wizard:  Bom Bom - 10kg colesterol! :D

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frate, de unde aterizati? 


Auzi... lampa lui Aladin. Credeam ca numai femeile considera ca au 'oala minune". 

 

Vezi pana unde te intinzi cu gluma, ca-ti scarpin un ban pe ip de plangi pana stingi lampa. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de 'stilul tau haotic' de a manca.

 

Eu iti recomand din experienta sa mananci cea mai satioasa masa a zilei Dimineata,  DUPA sau in TIMP ce bei cafeaua. Poti sa-ti prajesti carne sau nu stiu, idea principala sa fie: Dimineata sa mananci cel mai mult din intreaga zi.

 

Mai mananci odata la 2-3 o salata ceva ( da iepure :D ) si dupa un iaurt sau ceva subtire inainte de somn, idea e sa mananci in sir descrescator caloric, de dimineata pana cand te culci.

 

 

Sunt unii care cand se trezesc dimineata tot ce fac e sa bea cafea dupa care mananca abia pe la 2-3 , eu steateam in casa cu acei oameni si am inceput sa le 'copiez' stilul asta, ma enerva la culme sa fiu ametit de dimineata pana la 14 / 15 de cadeam din picioare, si cand vinea ora mesei sa mananc ca un dinozaur salbatic( mai demult asta ). 

 

Ideia cu 'lampa' ( Sper ca nu te gandeai la prostii :P )   - > Ma refeream la faptul ca tu cauti  o solutie 'magica' ca sa te faca sa eviti orice tip de efort fizic posibil, faptul ca nu ai greutate dorita nu e pentru ca mananci ce mananci, e din cauza ca mananci cum mananci si mananci cand mananci daca ai sa incerci sa te tii de o dieta si zicem ca prin magie ai sa slabesti, dupa AI sa revii la stilul haotic de viata, si ai s-o iei de la capat. Asa ca in loc de asta mai bine gandeste-te sa incepi sa mananci Sanatos ( aici ma refer la MODUL si ORELE CAND mananci ) , cum am zis, incepe dimineata sa mananci cel mai mult, dupa care fa o 'descrestere' calorica,  la pranzi mai putin , si inainte de culcare CEL MAI PUTIN.

 

Ce-ti zic eu aici nu e citit din alte parte, e testat de mine si e mult mai sanatos si mai aplicabil decat dieta cu hrisca sau lampa lui Aladin, alegerea e a ta balenuta mea <3 :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. :lol: 

Are 20 de ani, ce pot eu sa-i raspund?  :doh:


Apropo de 'stilul tau haotic' de a manca.

 

 

Sfaturile sunt bune. Multumesc. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi, stiu doar ca hrisca e sanatoasa, dar nu stiu daca nu e periculos pt. organism sa mananci o perioada asa mare numai hrisca. Eu singura dieta pe are am putut-o tine a fost aia disociata. Am tinut-o 6 zile si am dat jos 3 kg. Am mai incercat sa o tin inca o data, insa nu mi-a mai iesit, dupa primele doua zile n-am observat nicio scadere in greutate, chestie care m-a descurajat sa mai continui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×