Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Hrisca in dieta.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ai slabit?!

 

neata! am dat sa vad si eu ce e aia hrisca si gasesc 'carbohidrat 343kcal/100gr'..

 

da, e bun! mananca 10 zile numai asta, ca o sa slabesti! :D

 

blues parca se pricepea la chestii d-astea, cere-i si ei parerea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa`i cer parerea lui Blues aici, imi ajunge cat ma cearta in privat.

Nu face rabat, iar eu vreau o dieta-minune. :D 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hrisca nu e dieta minune.

DA, poti tine 10 zile. Depinde ce intelegi prin "cat cuprinde. Nu cred ca reusesti sa mananci toata ziua 200 de grame hrisca(cantarita inainte de preparare). Am colegi care au tinut chestia asta. Hrisca si apa. In doua saptamani, rezultatele au fost .."spectaculoase". Rezultatul consta doar in drenarea colonului si curatarea cat de cat a intestinului subtire. "Aripioarele" raman la locul lor :) Hrsica se "alege", (sunt destule pietricele prin ea), fie se trage in tigaie cat sa capete o culoare, fie se spala direct si se baga la fiert. Se spune ca raportul apa hrisca este de 2/1. Eu il fac precum orezul filipino. O falanga de apa, deasupra. Se poate fierbe, sau se poate opari. Eu sunt lenes si oparesc seara, bag la frigider si mananc a doua zi dimineata. Mai poti ca dupa spalare, sa o pui la inmuiat in chefir. Recomandabil 1% grasime. Ca orice "dieta", este destul de greu de tinut. Aici unde sunt, este doar o mancare normala. Sta in linie langa orez, supe, carne..etc O recomand doar in cazuri de forta majora! Nu este un stil de viata si dupa ce vei intrerupe, o sa acumulezi "instant". Urasc dietele(sunt campion) dar mai degraba accept sugestia cu laxativele. Asta tot ca stare de urgenta. Contine o gramada de minerale, dar are un gust si un miros...dubios. Pentru a purta o rochie frumoasa, o seara, in companie selecta, da merita sa te chinui. 

 

PS :)

Noi, Eu si colegii, suntem "oameni normali" intre 110 - 130. Kg!  :eat:  :comando:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PS :)

Noi, Eu si colegii, suntem "oameni normali" intre 110 - 130. Kg!  :eat:  :comando:

 

100-130 de kg zici?

 

 

Va place tare mult hrisca <3 :D

 

P9200421.jpg

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daviduta, uite eram pe forum si ma gandeam la noi idei de a-ti spama topicul ... .si dupa cateva ore am dat "accidental" (  :pleasantry:  :pleasantry:  :pleasantry: ) de videoclipul asta!
 
 
Dieta perfecta!

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveam un coleg yoghin la fac cate manca numai hrisca cu curry dimineata si seara. Era scheletic dar ft vioi si sănătos. Trebuie sa fie buna dieta asta. Citisem titlul: Hrusca in dieta.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am inceput dieta! Ieri am gatit sarmale. Le-am fiert in oala de lut. 

 

 

Sper ca nu sarmale cu hrisca. :lol:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×