Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Este dragostea un act de vointa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e om rau. Desi cu nickul schimbat, tot nu se poate abtine sa dea tarcoale roportalului.

Probabil ca pentru ca aici oamenii nu prea se indura sa faca un copil doar de dragul de a avea un mostenitor al genelor. Il fac atunci cand, si daca, simt ca ii pot oferi ce are nevoie ca sa fie fericit.

 

Nu mai pune la suflet. Stiu ca nu e usor, dar e imperios necesar.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am razgandit: Nu faceti copii in niciun caz. Ar fi teribil pt ei sa creasca avand mame fixiste, speriate de bombe, fara simtul umorului. Lasati copiii pt femeile care inteleg o vorba sugubeata, si nu sar de parca le- ai muscat de gluga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca avem deja, caz in care te-ai trezit cam tarziu cu spiritul samaritean.

 

 

Ps: degeaba te ascunzi dupa alun acum, dar unele glume nu se fac inainte de a gandi de doua ori. Grow up, nu da cu bata si mai tare in balta.

In fine, discutii fara sens. Eu ma opreac aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, faceti copii cu sperma donata ca timpu trece. Tati mai vn

 

Am o prietena care exact asa a facut un copil. Ai o problema cu asta? Sau cu femeile care apeleaza la metoda asta pt a avea un copil? 

ON:

Cred ca este un act de dorinta. :) 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am o pb cu asta. Tocmai de aia am si zis. Ce nu e clar? Nu mi rastalmaciti vorbele. Si eu as face la fel, fără ezitare. As plăti o mama surogat si as pune o sa renunte la drepturi asupra copilului prin contract . Asa a facut ronaldo. Lumea evoluează. Ne adaptam. Găsim soluții. Mai bine cu un sg părinte responsabil decât deloc sau cu doi parinti ce nu se respecta.

 

Nu mi atribuiti sensuri pe care vb mele nu le contin.

 

Reformulat pt barbati: Bai, care esti sg si vrei un copil fără bayai de cap, angajează o mama surogat, ca sa l cresti si formezi pe copil cat esti matur. Ca anii trec si nu e ok pt copil sa aibă părinte prea varstnic ( cum e fetita adrianei Iliescu, respect decizia femeii, dar ce va face fata daca ii moare mâine mama?) mame pr copilul tau mai afli pe parcurs, daca e ok intra in schema firesc

Eu am o pb cu femeile care se ataca singure din nimic. Alea care se ofuscheaza la un compliment de parca le ai zis de mama. Nu suport fitzele si inflamarile. Asa ca stupid si alex scutiti ma de distorsionarile voastre. Tineti le pt voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este un act de dorinta. :)

 

Si dorinta de unde se trage? Este sau nu independenta de vointa.

 

@master.omega : Nu m-am ofuscat cu nimic, chill. Si sa fi fost sterila nu cred ca m-as fi ofuscat. Desi poate chiar sunt, caz in care nu cred ca mi-ar fi picat bine gluma, lucru care numai fixista nu m-ar fi facut. Sau rigida, sau ce mai vrei tu. Altul e motivul pentru care am intervenit.

 

Sa faci un copil in societatea de azi, unul la mana, si ca parinte singur, doi la mana, nu e un lucru atat de usor, mai ales in Romania. Iar gluma ta, cazuta din plopi la o astfel de tema, care a ajuns in punctul care a ajuns, putea la fel de bine sa fie interpretata ca o mistocareala ieftina, nicidecum ca un compliment - caci, uite, si Davi a cerut sa se lamureasca - nu a luat-o atat de easy si de natural ca pe o gluma, cum zici tu.

 

In fine, tu tine-o in continuare pe a ta, nu cumva sa lucrezi la comunicare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dorinta vine din necesitate. Simtim nevoia sa iubim si sa fim iubiti. Vrem sa daruim si sa primim. Nu cred ca existe persoana care sa doreasca doar sa fie iubita. Vrei sa si daruiesti... Pare implicit.

E un schimb, daca vrei sa il numim asa. Un schimb constient. Deci, este un act de vointa. 

 

 

Corect. Subiectul este atat de sensibil, incat nu poti lua acea remarca, din prima, ca pe o gluma. 


si nesilinta.

In primul rad nesilinta, da. Dar cati... :) 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×