Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca fata de la carnaval nu e racolatoare de operatoare video chat, eu sunt papa de la roma.

:))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intimitate, nebuneala, prosteala, farse, chicoteli, imbratisari,cântece, cort la munte, frecari,povesteala.... Egal sexare

hahhhahahaha :)). se poate, insa nu e obligatoriu.  :giggle:  nu vad de ce sa stai si sa canti in jurul unui foc, sau sa faci o excursie pe munte ar insemna obligatoriu si sex . Se poate si cu, se poate si fara, nimic nu e interzis si nimic obligatoriu :))

Atunci cine ești?

Sunt cine am zis ca sunt. nu-s o clona, nu racolez pe nimeni, O fata de 20 de ani care isi cauta echivalentul feminin intr-o alta persoana. Vreau o fata in primul rand deschisa, apoi imi doresc sa rezoneze si la lucrurile care imi plac mie, ,sa imi arate, sa ma invete lucruri noi, sa descoperim  impreuna lucuri intersante atat despre noi insine cat si despre ceea si cei ce ne inconjoara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aham.

vad in fiecare zi langa locul de joaca pentru copii niste tinere care tin mortisi sa vorbeasca cu lumea despre Iisus. si alea au de impartasit lucruri interesante si sigur au nevoie de prieteni multi. te sfatuiesc sa le abordezi, sigur sunt si la tine in oras, poarta niste fuste lungi si au niste reviste colorate 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, ma si vad avand-o ca amica.
 
Se trezeste pa la 5 dimineata si mananca o ciocolata in loc de cereale, apoi ma suna sa-mi spuna cat de nebunatica e pentru treaba asta.
Io ii raspund de pe un varf de munte pe care nu stiu cum am ajuns, o intreb cine e fiindca is prea topor sa-mi dau seama, apoi o injur fiindca m-a trezit la ore ofensatoare, si adorm pe cort. Pe cortu' altuia.
 
Defapt e cortu' Xyliei. Xylia taie cortu' si iese prin el mai mult vie decat moarta si face:
"Ba, ba, ba, ba. Da-mi, da-mi ca vorbesc io cu ea. Cu ea."
 
Cumva o convinge sa vina unde suntem noi, si sa ia un pachet de la un tip dubios, bautura si tigari, spunandu-i ca ii dam noi banii cand ajunge.
Io cand o aud, fac o criza de ras, fiindca furnica aia seamana foarte bine cu taica-miu cand era mic.
 
"Ce bani ai tu coaie?" intreb io uitandu-ma in directia gresita, crezand ca ma uit la Xylia.
"Bani? Ce bani? N-am bani."
 
Afirmatia ei ma linisteste fiindca nici io n-am bani.
 
Tzuca ajunge in sfarsit si io ii povestesc cum o zana a ciupercilor ne-a furat portofelu, deci ii dam banii alta data. Tzuca topaie extaziata si face "OOO ,ce nebunatiiic!" 
"Nu-i asa?" zic io, deschizand pachetu'. 
 
Xylia se uita cu gura gascata si ochii holbati la o scoarta de copac.
 
"Nu-ti face griji." ii zic tzucii. "Xylia sufera de inima. Dar avem tratament pentru asta. Xylia, ti-a venit tratamentu!" strig io spre dansa.
Xylia se trezeste din transa, ca si cum si-a amintit ceva dar nu-si aminteste exact ce si-a amintit.
 
Dupa ce ii dau Xyliei tratamentu, imi dau seama ca si io sufar de inima, asa ca iau si io tratament.
 
"Ma gandeam sa facem un foc de tabara si sa cantam Andrii Popa!" zice tzuca topaind.
"Oh, mereu am vrut sa fac asta!" face Xylia mirosind paru' tzucii.
"N-o baga in seama." ii spun io. "Iti admira doar forma capului. Dar am o misiune importanta pentru tine."
"..Importatanta pentru tine.."ma ingana Xylia.
"Tot ce trebuie sa faci, e sa intri in padurea aia si aduni toate crengile bune pentru foc."
"..Bune pentru FOC."
 
Ma uit la Xylia si o vad imbracata in soldat. O apuc de maneca, ma uit la mana mea si imi dau seama ca mi s-a parut.
"Poti face asta, nu?" o intreb io pe tzuca, apucand-o de guler.
Tzuca imi zice  ca da, dar ceva imi spune ca n-a priceput ce i-am zis.
"N-a priceput ce i-am zis." ii spun io tzucii, dandu-i drumu la guler, fiindca tocmai vazusem o groapa in pamant care nu era acolo inainte.
"Unde-ai trimis-o?" ma intreaba Xylia.
"Nicaieri. E chiar aici" zic io, aratandu-i groapa.
"Nu ma. Unde-i fata?"
"Care fata?"
"Fata aia, ma. La ce te uiti?"
"Cand ai facut groapa asta?"
"Ce groapa, ba? Nu-i nicio groapa acolo, lasa groapa."
"Nu, nu... Trebuie sa-i studiez comportamentul..in mediul sau natural." zic io apropiindu-ma de groapa.
"Crezi ca sunt orci in padurea asta?"
"Ah futu-i, m-a muscat!" strig io, dupa ce ma musca groapa.
"Impusc-o!"
"Nu mai am gloante.."
"Ah futu-i, am belit pla." zice Xylia punandu-si mainile-n cap. "Ai ideie cat de mare poate creste un cangur?"
"Cat de mare?"
"Pff..daca ne gaseste, ne ciuguleste pielea de pe oase pana se lasa seara, omule."
"Oase? Care oase?" zic io uitandu-ma la maini.
"Ne soarbe ochii ca pe...ca pe acadele, omule. Stii tu, ca alea de la balci."
 
Ma uit la ochii Xyliei, astaptandu-ma sa vad acadele. Is acadele.
 
"N-am gasit decat lemnele astea." zice tzuca iesind din padure.
"AH FUTU-I! NAZISTI SPATIALI!" striga Xylia ascunzandu-se intr-un tufis.
"Nu, n-am facut nimica inca!" zic io lasandu-ma la pamant.
"Credeti ca ajung lemnele astea de foc?" intreaba tzuca lasand lemnele jos.
"Mi-ai zis ca esti cangur. De ce nu esti cangur?" o intreb io suspicioasa.
"Boschetele ala se da la mine" face Xylia molcom, iesind din tufis si aratandu-l cu degetu'.
"M-ai..mintit?" intreb io canguru' din stanga mea. Canguru' isi deschide aripile si zboara spre tara Pokemon.
 
"Aprindeti voi focul? Io nu prea ma pricep." zice tzuca, timid.
"Ne crezi vreun soi de proaste?" o intreaba Xylia, apropiindu-se incet de dansa. "Crezi ca nu stim ce pui la cale?"
"O doamne, nu." zic io inconjurandu-ma cu pietre.
"Stim exact ce pui la cale..."
"..Exact ce pui la cale!" soptesc io din fortareata.
"Pai mi-am adus chitara si ma gandeam sa cantam Wonderwall dupa ce facem focu'." zice tzuca, scotandu-si chitara.
"Veniti la mine-n casa, si-mi furati paharele? Paharele mele? Nu prea cred! Hey, misto chitara, omule!" face Xylia, luandu-i chitara din mana.
"Merci! Deci va place Wonderwall? Vreti sa cantam?"
"Sigur ca vrem sa cantam!" ii spun io. "Adoram Wonderwall, nu-i asa Xylia?"
"De cate ori v-am spus.." zice Xylia printre dinti, si apucand chitara de coada "Ca NU-MI! PLACE! ROZU!" si o tranteste de copac la fiecare cuvant.
"Are dreptate, sa stii." o consolez io pe tzuca.
"Oh nu! Cineva ti-a stricat chitara!" zice Xylia, intinzandu-i chitara facuta terci.
"Nu-i nimic. Nici mie nu prea imi place rozul.." 
"Inseamna ca intelegi, nu-i asa?" o intreb io pe tzuca, luand-o deoparte. "Adica ce se intampla in tara asta, cand un om termina facultatea si nu-si mai vede cangurul niciodata, IMI POTI EXPLICA SI MIE?"
 
"Te uiti in directia gresita, omule." o aud pe Xylia, vorbindu-mi din spate.
Ma intorc, si le vad pe amandoua la foc, prajind carnaciori. Deja e noapte. Cand dracu?
 
"De unde aveti carnaciori?" intreb io, trezandu-ma ca prajesc un carnacior.
"A venit omu asta la noi, stii?" incepe Xylia sa povesteasca dintr-un tron de crengi. "Ne-a dat o gaina si a inceput s-o jupoaie." si brusc ii apare pe cap o sapca si o undita in mana.
"Vezi ca trage!" strig io.
"Crezi ca n-am mai pescuit niciodata?" zice Xylia, invartind lanseta.
"Hai sa spunem povesti de groaza!" face tzuca impreundu-si mainile a anticipare.
 
Xylia isi mangaia barbia, apoi cu miscari tremuratoare se cauta in buzunar si face:
"Io am o ideie mai buna.." si scoate un briceag cat capu meu, apoi incepe sa-l admire la lumina focului.
"Sfinte cacat, de unde ai luat animalu' ala?" intreb io, uitandu-ma la nebunia din ochii ei.
"Asta? L-am gasit in padure...Da.."
"Coaie, lasa cutitu' ala si hai sa..nu stiu..vorbim."
"Adica ce..N-ai incredere in mine?" face Xylia incruntata, indreptand briceagu' in directia mea.
"Nu te apropia cu cacatu' ala de mine ca te dau la lilieci, m-auzi?" strig io aparandu-ma cu carnacioru'.
"Uau, da' ce te-ai suparat asa?" ma intreaba Xylia ofensata. "Nu vreau decat sa tai pestele asta pana nu se strica." si incepe sa injunghie pamantu' de 20j de ori. Apoi o da intr-un ras maniac.
 
Tzuca se uita uimita la mine, steptand sa zic ceva.
"Ok, uite ce-i. Io ma duc sa ma pis." zic io retragandu-ma cu spatele.
 
Ma ascund undeva in iarba si ma invelesc in hanorac. "Nebuna dracu'", zic io uitandu-ma la iarba care crestea in juru meu si se transforma in licurici.
 
"AAAAA! DUMNEZAII MAMII VOASTRA!" aud io din directia focului.
"Ah futu-i, o omoara!" strig io sarind din iarba si luand-o la fuga inspre ele.
 
O gasesc pe Xylia fluturand briceagu in toate directiile si pe tzuca disparuta.
"Ce-ai facut ba?" strig io inspre dansa.
"Coaie!" face Xylia cu ochii hopbati in toate directiile. "Albinile astea au aparut de nicaieri, stii? Si am incercat s-o apar cu briceagu', da s-a speriat si a fugit in padure! Parea panicata rau. O fi alergica la albine?"
"O doamne, oh futu-i! Daca a crapat, tu esti responsabila, m-auzi?"
"IO? Io incercam s-o apar! Tu unde cacat erai, ha?"
"Nu conteaza unde eram. Imi si inchipui ce-a crezut cand te-a vazut invartind un briceag prin aer si urland despre albine si cacat! S-o fi dus la politie."
"Ei pla, politie. Are noroc daca n-au prins-o orcii."
"Plm..du-te dupa ea."
"Nu pun picioru' in padurea aia omule."
"Futu-i, nici io. Ce facem?"
"Strig-o."
"TZUCAAA!" strig io inspre padure. Nu primim raspuns.
 
"Cacat. Eh, da-o-n plm. O sa-mi lipseasca." spun io uitadu-ma la foc. "Mai sunt carnaciori?"
"Ce carnaciori?"
"Aia pe care i-am prajit la foc."
"Ce foc ma, esti cu capu?" imi zice Xylia de pe canapea.
 
Ma uit in jur si-mi dau seama ca suntem intr-o camera.
"Nu conteaza. Cand am ajuns aici?" intreb io, ridicandu-ma de pe covor.
"Suntem aici de vreo 4 ore, omule. Strigai ceva de orci si pesti si am zis sa te aduc acasa."
"Si tzuca unde-i?"
"Pff..te-ai apucat sa sapi o groapa si incercai s-o convingi sa se bage in ea pana nu se imparte luna-n 4. Ai noroc ca m-am intors la timp. Tipa chiar credea ca vorbsti pe bune."
 
Deodata se aude soneria de la interfon. Raspunde Xylia si de partea cealalta se aude o voce pitigaiata:
"HEEEY fetelor! M-am distrat super tare aseara, cand mai mergem la picnic? Hihi!"
"Ah, futui." zicem noi uitandu-ne una la alta.
  • Upvote 9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×