Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Nu mai fugiți după femei puternice, că nu știți cu ce se mănâncă!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e necesar sa stii prea mult romana, pentru a intelege intepaturile Rodicai, asupra tuturor celor care nu-i impartasesc convingerile, cum nu este nici greu de ghicit fatarnicia si slugarnicia unora dintre noi.


Eu sunt din tabla, recunosc. :sorry:

 

Iar domnul Blues e Omul de Tinichea...made in Oz.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Deși toți urâți femeile care nu știu să deschidă gura la o masă, care socializează doar prin simpla prezență la brațul vostru, deși vă doriți o femeie care atunci când începe sa vorbească, să fie ascultată și admirată, vă sperie femeia care reușește să facă asta. Pentru că vă fură lumina reflectorului atunci când se așază lângă voi la masă." 

 

E de milioane fraza asta!!!

 

Cred ca de cea mai multe ori in viata de asta ne lovim la o petrecere de obicei unde abia ne cunoastem si nimeni nu vrea sa intre intr-o conversatie ca nu se stie ce raspuns va primi ...  

Cand femeia tacuta are fro idee si etaleaza si devine admirata pentru asta, barbatul mai putin popular in Club, e capabil sa inventeze ceva si sa paraseasca locul cu ea bineinteles si o face in toate felurile ca l-a facut pe el de rusine, etc.,  am vazut nu demult un caz din asta in comunitatea maghiara locala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Ea e cea care striveste precum un gandac pe un violator, criminal sau pedofil, dar e capabila in acelasi timp sa arate mila fata de un caine maidanez sau o pisica, e capabila sa ajute un cersetor batran si neputincios sa traverseze strada.

Asta e right up there in topul ineptiilor auzite in ultimii ...523 de ani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e right up there in topul ineptiilor auzite in ultimii ...523 de ani.

 

Cam anemica replica. Doar atat pot?  "pardon:

Ai idee cat de hilar suna cuvantul ineptie iesit din gura ta?
Din tot mesajul ala, doar de atat ai putut sa te agati? Esti incapabil sa intelegi sensul cuvintelor, fie la propriu, fie la figurat. N-am chef sa ma cert cu tine si, probabil ca nici nu te-as fi bagat in seama daca nu deveneai grosolan. Nu ca as lua vreun suspend sau ca mi se umple warn-ul, pentru unul ca tine ar fi o adevarata placere sa obtin un bann. 
Crezi ca e cool daca bagi cate o fraza in engleza? Daca iti bag si eu cateva intr-o alta limba, nici macar google translate nu te salveaza. In fine!
Ceea ce tu nu stii, e ca in multe tari europene s-au infiintat mici organizatii de catre victimele violurilor. Scopul initial a fost cel de sustine psihica a victimelor, ulterior s-a trecut si la instruirea lor prin invatarea tehnicilor de auto-aparare, pentru a reusi sa anihileze eventualele atacuri ale jigodiilor. Unele dintre ele au invatat sa lupte chiar mai bine decat tine (sau mine). ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Afara de vorba ca in spatele unui barbat sta intotdeauna o femeie ( cu variantele respective! ), mai este o zicala care spune ca daca lovesti un caine vezi exact si cine il tine de lesa!!!

Editat de BigDefender
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O femeie poate fi numita "puternica", in relatia cu colegii de job, cu angajatii, cu asociatii sau cu partenerii de afaceri si alte cazuri de acest fel.

In cazul in care vrea sa fie "puternica" cu partenerul de viata, are o problema. Dar probabil ca asta era in mintea autorului acelui articol.

Zic si eu.

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genul: "Ce fraieri sunteti voi si ce smecher(a) sunt eu."

 

Da, stiu ca o sa mi se demonstreze contrariul. Si modestia este o caracteristica a celor puternici.

Eu, de exemplu, nu ma consider puternic, doar m-am nascut si m-am dezvoltat in conditii mai favorabile decat restul. Si n-am putut impiedica acest proces cu absolut nimic. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genul: "Ce fraieri sunteti voi si ce smecher(a) sunt eu."

 

Da, stiu ca o sa mi se demonstreze contrariul. Si modestia este o caracteristica a celor puternici.

Eu, de exemplu, nu ma consider puternic, doar m-am nascut si m-am dezvoltat in conditii mai favorabile decat restul. Si n-am putut impiedica acest proces cu absolut nimic. :pardon:

Pe tema asta cu nasterea in conditii mai favorabile ... ar trebui deschis un topic. Nu glumesc. Oricum, in cazul de fata nu conteaza cauzele care au contribuit ca o femeie sa fie puternica, ci faptul ca ea nu e genul de femeie dupa care se dau in vant barbatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×