Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
ancanav

Cum isi castiga Orange existenta

Recommended Posts

Atentie cand folositi Orange in roaming, ca va fura.

Eu am telefonul in roaming de 2 luni si ma incarca la facturi de ma indoaie.

Am gasit si numere ciudate si cand am cerut explicatie mi-au recomandat sa astept raspunsul lor, dar pana una alta sa platesc factura. Vreau sa va spun ca am ramas cu banii dati, dar nici o explicatie plauzibila nu am primit.

Mai mult cand am verificat factura am observat ca costurile variaza de la ora la alta. Raspunsul din partea lor a fost sa ma duc in China sa-i intreb pe aia care sunt costurile reale.

Cei care sunt intr-o situatie similara, sau aveti o problema de genul sunteti invitati sa va alaturati.

Se pare ca celor de la Orange nu le pasa de nimic, cu atat de clientul pe seama caruia isi castiga existenta

Atentie cand folositi Orange in roaming, ca va fura.

Eu am telefonul in roaming de 2 luni si ma incarca la facturi de ma indoaie.

Am gasit si numere ciudate si cand am cerut explicatie mi-au recomandat sa astept raspunsul lor, dar pana una alta sa platesc factura. Vreau sa va spun ca am ramas cu banii dati, dar nici o explicatie plauzibila nu am primit.

Mai mult cand am verificat factura am observat ca costurile variaza de la ora la alta. Raspunsul din partea lor a fost sa ma duc in China sa-i intreb pe aia care sunt costurile reale.

Cei care sunt intr-o situatie similara, sau aveti o problema de genul sunteti invitati sa va alaturati.

Se pare ca celor de la Orange nu le pasa de nimic, cu atat de clientul pe seama caruia isi castiga existenta

[snapbacca]38787[/snapbacca]

Trebuie sa stii ca in roaming plastesti si telefoanele primite. Oricum este greu de demonstrat, pentru ca nu poti sti exact (tu ca utilizator) cine anume a fraudat pentru ca este un serviciu furnizat de cel putin doi operatori, fiecare cu alte reguli...este posibil sa fi platit si mesaje primite cind telefonul era oprit. Eu unul sint foarte prudent cu astfel de servicii. Prefer sa cumpar o cartela sim locala decit sa folosesc roaming. Dupa parerea mea nu se justifica roamingul decit in cazul celor care invirt banii cu furca, si oricum daca ai nevoie suni tu. Este mult mai stresant sa fii sunat...cu exceptia cazului in care ai o afacere buna care necesita asta

Prefer sa cumpar o cartela sim locala decit sa folosesc roaming. Dupa parerea m

[snapbacca]38829[/snapbacca]

Subscriu, Victor. Si eu consider ca e mai sigur sa cauti o cartela sim locala (sau de ce nu, chiar un telefon public) , decat sa folosesti roaming-ul, pentru ca, iata, poate fi... "cu cantec" .

Sign in to follow this