Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

După un schimb de priviri, te îndrepţi către ea, te prezinţi, apoi te iei de rostul ei, pe un ton normal: Am văzut că mă priveai. 

...prin aprilie...2013,  2014 sau 2015 :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un baiat dragut dar nu le inteleg.Trebuie sa ma comport ca un golan ca sa ma inteleg cu ele?

Eu nu pot gandi ce gandesc ele,nu sunt supernatural.Nu sunt tipul  romantic sunt mai degraba tipul care e dragut pana la un moment cand toata lumea ma preseaza.Pot fi nemernic in anumite cazuri cand cineva imi cere prea multe.

Editat de alex_77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai si alte melodii?

 

Te poti folosi aici de talentele tale speciale si-i compui o melodie dedicata care sa-ti castige si ceva prestigiu international si ai si iesit din anonimitate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda,multumesc pentru nimic,nu m-ati ajutat deloc.Nu ma pot apropia de ea pentru ca ea locuieste la tara si eu in oras.Cum sa analizez aceasta problema?Sa o invit in oras?Ea nu se poate scula mai devreme din pat pentru ca nu are pe cine sa o ajute cu transportul.Acum ce ma fac?Cum abordez problema?

Am inceput sa sufar din cauza ei.Am plans dupa ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda,multumesc pentru nimic,nu m-ati ajutat deloc.Nu ma pot apropia de ea pentru ca ea locuieste la tara si eu in oras.

Cum sa analizez aceasta problema? Sa o invit in oras?

Ea nu se poate scula mai devreme din pat pentru ca nu are pe cine sa o ajute cu transportul. Acum ce ma fac?Cum abordez problema?

Am inceput sa sufar din cauza ei.Am plans dupa ea.

Analizeaza problema la rece. Te ajuta faptul ca este inca iarna si nu sunt temperaturi ridicate.

 

Daca "nu se poate scula mai devreme din pat pentru nu are pe cine sa o ajute cu transportul", scoala-te tu mai devreme din pat, ca s-o ajuti tu pe ea. Fa-i o surpriza,...nu o chema in oras, pentru ca stii deja ca nu are pe cine sa o ajute cu transportul, si invita-te tu la ea la tara. In acest fel iti cresc considerabil sansele sa nu mai suferi si implicit sa plangi dupa ea, mintea ta fiind deja concentrata la cum sa organizezi aceasta calatorie initiatica matinala.

 

Nu te mai framanta cu intrebari de genul "Acum ce ma fac?" ....fa-te vedeta rock,....atunci vei avea cu siguranta parte de atentia multor fete.

 

Acum, daca nici aceste task-uri nu le poti indeplini, este limpede ca soarta voastra nu este impreuna, oricat de mult te agiti tu.

Mde...mai e si cate un ghinion pe lume, si nu trebuie niciodata sa confundam dorinta cu necesitatea, astfel incat sa ajungem la disperare.

 

Succes !

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simpatic si amuzant sa-i citesti pe tinerii astia... :lol:

 

Sunt un baiat dragut dar nu le inteleg.Trebuie sa ma comport ca un golan ca sa ma inteleg cu ele?

Eu nu pot gandi ce gandesc ele,nu sunt supernatural.Nu sunt tipul  romantic sunt mai degraba tipul care e dragut pana la un moment cand toata lumea ma preseaza.Pot fi nemernic in anumite cazuri cand cineva imi cere prea multe.

Atatea framantari... Da, probabil ti se va parea sau ti se va spune ca trebuie sa fii intr-un anumit fel, sa fii bad boy ca sa ai atentia fetelor. Fetele au si ele faze... mai avide dupa atentie, mai prostanace, mai naive... pana sa creasca si sa isi dea seama de ce au nevoie si ce vor. Nu te gandi strict cum sa le faci pe plac. Te-ar ajuta o atitudine mai relaxata.

 

Mda,multumesc pentru nimic,nu m-ati ajutat deloc.Nu ma pot apropia de ea pentru ca ea locuieste la tara si eu in oras.Cum sa analizez aceasta problema?Sa o invit in oras?Ea nu se poate scula mai devreme din pat pentru ca nu are pe cine sa o ajute cu transportul.Acum ce ma fac?Cum abordez problema?

Am inceput sa sufar din cauza ei.Am plans dupa ea.

Nu ne zici daca ai vorbit cu ea, dar incepi cu smiorcaieli cu suferit, cu plans in perna...

De unde si pana unde? In fine, probabil trebuie sa treci prin asta ca sa cresti.

Poate puteti avea ceva activitati dupa scoala... nu stiu, gandeste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alex_77, o sută de persoane să-ţi spună o sută de lucruri pe care să le faci, cât timp lucrurile nu vor adecvate conduitei tale, atunci nu-ţi vor fi de ajutor. Nu-ţi va veni să le faci, pentru că ai alt fel decât al fiecăreia dintre cele o sută de persoane.

 

 

 

Şi când vei citi din cărţi, fie ca să copiezi, fie ca să te inspiri, cum au cucerit unii fetele (fie practic, fie virtual), cât timp modalitatea respectivă nu este potrivită felului tău, atunci nu-ţi va fi de folos. Nu copia. Nu te inspira. Când întrebi Cum cutare lucru?, în contextul socializării, ne arăţi că vrei să copiezi!

 

Doar că nu vei copia orice, chiar dacă aceia care au aplicat acele conduite au avut succes. Nu vei copia ceea ce nu îţi este apropiat ca exprimare! Chiar dacă îţi vei face curaj să respecţi pas cu pas din modalitatea cuiva pe care îl copiezi, vei eşua pentru că nu ai conduită corespunzătoare acelui mod de cucerire. Lucrurile nu-ţi vin în mod natural.

 

Trăieşte, alex_77!!! Fii interesant aşa cum îţi apare ţie să fii interesant şi tot aşa trăieşte.

 

Nici şabloane de cucerire nu cauţi acum. Doar vrei să auzi pe cineva că îţi sugerează o modalitate cu care te simţi tu confortabil. Tu cauţi confirmare şi susţinere. 

 

Şi peste toate acestea trebuie ca şi fata să fie apropiată felului tau de a trăi şi de a fi interesant. Ce cauţi în grupul fetelor de vagabonzi, când nu eşti un vagabond? Nu ai bani, dar te ocupi să ai bani? De ce nu cauţi să copiezi mintea celor foarte bogaţi? Nici fetele, nici banii nu pică din cer.

 

 

...prin aprilie...2013,  2014 sau 2015 :)

 

Atunci să nu mai întârziem. Ce faci sâmbătă?  :friends:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Analizeaza problema la rece. Te ajuta faptul ca este inca iarna si nu sunt temperaturi ridicate.

 

Eu analizez mai de la caldura toate problemele si pe langa galeata cu gheata, adica dupa un dus rece, i-as oferi si niste deodorant si pudra de talc si spray de "godace"  ca transpiratia este insuportabila in asemena momente de chin cand si pacatul iti roade inima si sufletul, etc., plus  "ispita"  te impinge spre IAD ... 

Cu scuzele de rigoare 5 o'clock, nu tie personal ti-am adresat liniile de mai sus, acum observ ce gresala am facut ...

 

postarea este adresat pentru forumistul alex_77   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un baiat dragut dar nu le inteleg.Trebuie sa ma comport ca un golan ca sa ma inteleg cu ele?

Asta inseamna doar ca alegi gresit. De obicei tipele de genul asta ies in fata, chestia este sa le vezi si pe acelea cu care nu trebuie sa fii golan.

Daca acum nu poti, poate o sa reusesti mai tarziu, sau poate te vei adapta la...cerinte... :)

Editat de adal*
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu analizez mai de la caldura toate problemele si pe langa galeata cu gheata, adica dupa un dus rece, i-as oferi si niste deodorant si pudra de talc si spray de "godace"  ca transpiratia este insuportabila in asemena momente de chin cand si pacatul iti roade inima si sufletul, etc., plus  "ispita"  te impinge spre IAD ... 

Transpiratia este pacat?Nu am citit in cartile mele de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×