Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Heidy, make me a believer. :lol:

 

Fii'miu nascut pe 27 Septembrie, 2012, ora 12:05 noaptea. Ce zic astrele ?

As fi vrut pentru mine dar habar nu am la ce ora m-am nascut. O sa o intreb pe maica'mea.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Previziune: Nu vei avea niciun job care să te satisfacă.  CV-ul tău are vizualizări foarte puține datorita filtrelor de vârstă (minim 18 maxim 22 ani).

 

Pana la varsta de 22 de ani nici o facultate inca nu este terminata, iar azi nu prea se cauta angajati doar cu liceu, cei cu varsta pana la sau in jur de 18 ani.

 

Interesant este in State ca varsta nu este o piedica la angajare!!!   Mai sint firme care vor tineri ca munca e de mers din poarta-n-poarta si cei mai invarsta

nu rezista dar la altele nu, eventual cetatean american este conditia la inginerie si joburi calificate tehnice, ca la medicina doar limba conteaza!!!

... habar nu am la ce ora m-am nascut. O sa o intreb pe maica'mea.

 

Nici eu nu stiu la ce ora m-am nascut, atit doar ca in jurul de miezul noptii ... precis mi-a spus mama dar am uitat.

O sa merg acasa unde m-am nascut si pentru un ciubuc o sa aflu ... sper.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre 17 si 17,30. Din cate stiu eu, e suficient.

Nu este suficient.

Heidy, make me a believer. :lol:

 

Fii'miu nascut pe 27 Septembrie, 2012, ora 12:05 noaptea. Ce zic astrele ?

As fi vrut pentru mine dar habar nu am la ce ora m-am nascut. O sa o intreb pe maica'mea.

Astrele zic sa spui unde s-a nascut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca spui tu. Ai facut o previziune pt. initiatoare, desi ea a sustinut ca s-a nascut la ora fixa, lucru  care e nu nici prea e credibil si nici prea posibil. Aaa, ca in inregistrarea maternitatii figureaza asa, asta e altceva, si eu pe fiul meu cel mic l-am nascut la ora 12,25 si cei de la spital, prin rotunjire, au luat ca ora a nasterii ora 12,30. 

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In alea 5 minute multe evenimente cosmice s-au petrecut: planetele s-au deplasat prin sistemul solar, cometele si-au lungit trena, meteoritii s-au izbit in inelele lui Saturn, soarele a aruncat jerbe de foc...

 

Si daca nimeni nu-si stie ora nasterii cu exactitate, atunci ce facem cu conjunctiile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cica in cazul celor veniti pe lume prin cezariana e si mai complicat. Cine si cum a stabilit cat masoara un interval de timp in care se intampla modificari care sunt diferite de cele dintr-un alt interval egal ca dimensiune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astrele zic sa spui unde s-a nascut.

 

In ce sens unde ? Locatie geografica sau ce ? Tara, oras, spital ?

 

Mississauga, Ontario, Canada.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca spui tu. Ai facut o previziune pt. initiatoare, desi ea a sustinut ca s-a nascut la ora fixa, lucru  care e nu nici prea e credibil si nici prea posibil. Aaa, ca in inregistrarea maternitatii figureaza asa, asta e altceva, si eu pe fiul meu cel mic l-am nascut la ora 12,25 si cei de la spital, prin rotunjire, au luat ca ora a nasterii ora 12,30. 

Nu stim noi ce este credibil sau ce este posibil. 

Mie mama mi-a zis ca m-am nascut la 4:40 fix pentru ca a pus pe cineva sa se uite la ceas in momentul ala. Mi se pare extraordinar ca a facut asta pentru mine.

In ceea ce priveste ora nasterii tale, intre 12 si 12:30 este un interval enorm.  Ceea ce stii tu legat de imprecizia orei nasterii este legata de ascendent, fiecare zodie de ascendent are un interval, ergo, o diferenta de jumatate de ora poate sau nu poate insemna ceva.

Sunt anumite modele natale la care este nevoie de precizia orei nasterii. Daca vrei o interpretare 'oarecum valabila', atunci asta vei avea.

Nu vad rostul acestei polemici, sincer.

 

 

Mississauga, Ontario, Canada.

Localitate, tara. Coordonatele geografice trebuie sa fie precise.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

heidy, tu iei totul prea in serios, eu o fac pt. amuzament, am spus ca nu mai cred in asa ceva, desi candva credeam, pe cel mare l-am nascut cu ceasul la mana din pricina asta :lol:, eram doar curioasa ce-ar putea iesi. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

heidy, tu iei totul prea in serios, eu o fac pt. amuzament, am spus ca nu mai cred in asa ceva, desi candva credeam, pe cel mare l-am nascut cu ceasul la mana din pricina asta :lol:, eram doar curioasa ce-ar putea iesi. 

Daca am cerut ceva, nu am cerut-o din amuzament. 

O interpretare astrologica cere destul de multa munca si concentrare, fie ea si superficiala. Iau lucrurile in serios pentru ca imi consuma timp si energie.

Dar daca nu este necesara, e cu atat mai bine. :)

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×