Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai orasul e Mississauga si tara Canada. Ora e absolut corecta....12:05 AM

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca am cerut ceva, nu am cerut-o din amuzament. 

O interpretare astrologica cere destul de multa munca si concentrare, fie ea si superficiala. Iau lucrurile in serios pentru ca imi consuma timp si energie.

Dar daca nu este necesara, e cu atat mai bine. :)

Nu degeaba te-am intrebat daca te folosesti de calcule matematice si reprezentari geometrice, fara temeinice cunostinte de matematica, nu poti sa faci previziuni ca la carte (chiar daca eu acum nu mai cred ca acestea, in ciuda faptului ca folosesc calcule complicate, ar avea vreo altfel de legatura decat una intamplatoare cu realitatea). Stiu ca e complicat, am spus in primul post ca am incercat sa fac asa ceva impreuna cu o prietena, am gasit o carte care te indruma pas cu pas cum sa faci asta acum multi, multi ani.  Noi o faceam din pasiune, iar cand faci ceva din pasiune, nu simti greul. De fapt, e mult spus impreuna, am ajutat-o f. putin, sunt barna la geometrie, asa ca mai mult am insotit-o cu prezenta. :) Scuze pt. deranj. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mama mi-a zis ca m-am nascut la 4:40 fix pentru ca a pus pe cineva sa se uite la ceas in momentul ala.

 

Cand eu am nascut pe copiii mei, m-am uitat la ceas ca era una imensa in sala/camera mica si

atit eu cat si doctorul ne-am uitat la ceas si el dicta la una din asistente datele ce mai voia sa fie 

scrise undeva si pe cine sa mai cheme si din astea.

 

Ai mei copiii s-au nascut la ora exacta de 1:20 AM fiul iar PM fiica la diferite date desigur.

 

Recent am vazut un video cum a nascut  fata unei cunostinte, credeam ca-mi aduce alte

peisaje decat adevaratul moment a venirii pe lume si un ceas mare digital era pus pe burta ei

sa se vada exact minutele si secundele nasterii.   Nu stiu cum era facut video dar se vedea ca e pe burta.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok Heidy, hai ca am aflat si eu ora mea de nastere.

Deci....nascuta pe 6 Mai, 1975, ora 9:30 dimineata, Brasov (oras), Romania evident. 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

auzi naeema, un f bun prieten de-al meu care e musulman spune ca in islam a crede si citi in stele e ca si cand ai crede in alte puteri, gen magie neagra. zice coranul ceva despre asta sau e interpretarea lui personala vis a vis tema asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e interpretarea lui, are dreptate. Practicarea astrologiei nu e permisa in islam, ba din contra e considerata haram. La fel si cu toate celelalte practici...ghicitul, divinarea, vrajile, etc.

Astronomia insa, care e o stiinta, e incurajata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×