Sari la conținut
Forum Roportal
stefania1272

mostenire. unic mostenitor

Postări Recomandate

buna ziua.. as avea o mare nedumerire..si nevoie de un sfat... tatal meu acum 6 ani a avut un accident in spania...in urma accidentului a ramas invalid .. in urma cu 3 ani a decedat...neavand posibilitate sa vorbesc cu el si sa fiu langa el din cauza familiei lui.,.care il ascundeau de mine ..nu am stiut exact motivele accidentului...in urma cu 1 luna o cumnata dea tatalui meu caruia ia murit sotul...fiind fratele tatalui meu decedat...mia confirmat ca din motivul pentru care il tineau ascuns de mine era o asigurare medicala pe care a obtinuto din Spania ..acolo unde a avut loc accidentul.... acceasta asigurare valorand o suma deosebita....vreau sa mentionez ca la inmaormantarea tatalui meu fratele lui mia luat o copie de pe buletin,,,precizez ca in urma cu cateva zile am fost la inmormantarea bunicului unde am vazut foarte multe proprietati care nu existau pana la decesul tatalui meu... intrebarea mea este ... daca fratele tatalui meu a fost imputernicit pt a ridica suma din urma asigurari,fara sa ma avizeze..care este dreptul meu...?? eu fiind unic mostenitor... si daca as putea sa merg in instanta ....va rog sa ma ajutati.. multumesc anticipat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×